Netflix’in Çok Konuşulan Dizisi Aşk 101'de Sevdiğimiz Sahnelerde Çalan 16 Şarkı

15PAYLAŞIM

Netflix'in üçüncü orijinal Türkiye yapımı olan Aşk101, hem çok sevildi hem de müzikleriyle büyük ilgi topladı. 90'larda geçen hikayesi sebebiyle büyük kısmı 90'lar şarkılarından oluşan bu seçkiyi, dizinin en önemli ve hikayenin en can alıcı sahnelerinden seçtik. Dizide çalan tüm şarkıları listenin sonunda yer alan Spotify linki üzerinden bulabilirsiniz. Ayrıca bu içerik; sahne sahne yazdığımız için diziyi izlemeyenlere spoiler olabilecek cümleler içeriyor olabilir, aman dikkat edelim. 🙏

1. Barış Manço - Aman Yavaş Aheste

Aman Yavaş Aheste, dizinin ilk bölümünde 1998'e döndüğümüz, dizinin karakterlerinin geçmişine tanık olmaya başlayacağımız ilk sahnesinde çalmıştı.

2. Mavi Sakal- Başladım Yürümeye

Yine ilk bölümde olaylı, karakterleri disiplinlik eden münazara sahnesine eşlik eden şarkı bu efsane Mavi Sakal şarkısıydı.

3. The Clash - Should I Stay or Should I Go

Dizilerin vazgeçilmezi bu The Clash şarkısı da ilk bölümün sonunda karakterlerin Kemal ile karşılaştıkları sahnede çalan, konuya da pek uygun bir şarkıydı.

4. Levent Yüksel - Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk

Dizinin ikinci bölümünde konserden sonra, Kemal'in Burcu'yu eve bırakırken arabada çalmıştı. Kemal ile başbaşayız kaldığı için biraz huzursuz hisseden Burcu, müzikçaları açtığında "geeel yatağıma gel" diye bağıran bir Levent Yüksel duyunca, hemen kapatmıştı ama arkasında Kemal, tekrar açarak kulaklarımızı şenlendirmişti.:))

5. BaBa ZuLa - Bir Sana Bir de Bana

Üçüncü bölümde çalan bu Baba Zula şarkısını es geçmek olmaz dedik. Gençlerin Kemal ve Burcu'nun arasını yapmakla geçen ve Burcu'yla Kemal'in "after party" olarak geçirdikleri bir gecenin sabahında çalan Bir Sana Bir de Bana, dizinin en iyi şarkı seçimlerinden biriydi şüphesiz.

6. Sophie Fetokaki - How They Fall

Yine üçüncü bölümden, sesine hayran kaldığımız Sophie Fetokaki'den bir şarkı. Burcu ve Kemal'in kahvaltı sahnesine eşlik eden bu harika şarkının sahibi Kıbrıslı bir sanatçı. Biz merak ettik, araştırdık, çok sevdik. Merak edenler Sophie'nin Soundcloud hesabına bakmadan geçmesinler deriz.

7. Mor ve Ötesi - Daha Mutlu Olamam

Üçüncü bölümün sonunda, tüm grup kavga edip dağıldıktan sonraki sahneye eşlik eden bu efsane Mor ve Ötesi şarkısı olmuştu.

8. Bon Jovi - You Give Love A Bad Name

Dördüncü bölümde, nihayet Burcu'nun neden Kemal'den uzak durduğunun sebebini öğrenmemizle başımızdan aşağı buz gibi su dökülür gibi gelen klasik bir Bon Jovi şarkısı.

9. Mr. Big - Wild World

Beşinci bölümde, Burcu'nun ikili hayatına özet bakış atan sahnelere 90'ların hiç şarkılarından Wild World eşlik etmişti.

10. 3 Hürel - Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş

Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş; dizinin altıncı bölümünde Işık ve Eda'nın Burcu'nun evinde içip sohbet ettikleri sahnenin arkaplanına pek yakışmıştı.

11. Duman - Hayatı Yaşa

Dizinin altıncı bölümünde ekibin tekneyle denize açıldıkları sahnede çalmıştı.

12. Pixies - Where Is My Mind?

Fight Club ile bir zamanlara damgasını vurup bugün kült şarkılar arasında saydığımız Where is My Mind, dizinin altıncı bölümünde Işık ve Sinan'ın denize düştükleri sahnede çalmaya başlamıştı.

13. Edith Piaf - La Foule

Yedinci bölümde, bu Edith Piaf güzelliği hepimizin oh be dediği Burcu'nun Tuncay'ı kovduğu sahnede kulaklarımızın pasını silmişti.

14. Franz Ferdinand - Take Me Out

Rock'n Coke milli marşı olarak hafızalarımızda yer edinen bu güzide Franz Ferdinand şarkısı dizinin yedinci bölümündeki hararetli laboratuvar sahnesine eşlik etmişti.

15. Nina Simone - Feeling Good

Franz Ferdinand ile başlayan laboratuvar kavgası, Osman'ın sahneye girmesiyle Nina Simone'a bırakmıştı mekânı.

16. Şebnem Ferah - Bugün

Yedinci bölümün günümüz sahnelerinden birinde çalmıştı Bugün. Aslında şarkı bu sahneden biraz öncesinde girmişse de en çok yakıştığı sahne, Eda'nın Işık'a ev hediyesi olarak getirdiği tabloyu verdiği sahnedeydi.

17. Athena - Kafama Göre

Dizinin sezon finali bölümünde bayrak törenindeki özür dileme (ya da dilememe!) sahnesinin sonunda çalmıştı Kafama Göre.

18. The Mayries - We are Young

Sezon finalinin finalini yapan şarkı We Are Young, dizinin tüm olayını da özetleyerek kapanışı yapmıştı.

Dizide çalan tüm müzikleri dinlemek isterseniz Spotify linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca siz de favori sahne ve şarkılarınızı yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! 👇

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ezgilice

The Cranberries - Ode to my family ekleyelim :)

gzm-ynklr

1 ile Şebnem ferahın bugün şarkısını çok seviyorum.

dsgsgdjdj

adamlar- acının ilacı da vardı

melda-

Sufle-Pus şarkısını unutmuşsunuz

Görüş Bildir