Görüş Bildir

MİT, 7 Ocak'ta Kurumları PKK'ya Karşı Uyarmış

Haberler
> MİT, 7 Ocak'ta Kurumları PKK'ya Karşı Uyarmış

Ankara'daki terör saldırısının ardından istihbarat zaafiyeti olduğu tartışması başladı. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısıyla, tüm kurumları PKK'nın olası saldırı hazırlıkları konusunda uyardığı ortaya çıktı. Üstelik o uyarıda, 'servis araçlarının toplandığı alanlar' uyarısı da bulunuyor.

CNN Türk'ün haberine göre MİT'in en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısının Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi ilgili tüm kurumlara gönderildi.

Yazıda, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde, PKK ve tüm yapılanmalarının canlı bomba ve sabotaj eylemleri planladığı, hatta keşif çalışmalarının da yapıldığı yer aldı.

'Servis araçlarının topanma yerleri hedef olabilir'

'Servis araçlarının topanma yerleri hedef olabilir'

Ankara'daki saldırıda 28 kişi hayatını kaybetti

Uyarı yazısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'yle emniyet mensuplarının kullandığı güzergahlarının ve servis toplanma yerlerinin hedef olabileceği uyarısında bulunuldu. 

MİT, uyarı yazısında olası riskli bölgeler arasında Ankara Kızılay'a da yer verdi, gerekli önlemlerin alınmasını tavsiye etti.

Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Bild, Ankara saldırısı ile ilgili önemli bir gizli belgeye ulaştığını iddia etmiş, Türk Hava Kuvvetleri istihbaratı tarafından hazırlanan, emniyet birimlerini uyaran, iki sayfalık bir rapor olduğunu belirtmişti.

CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
29
11
4
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kartacali

hakan fidanı koruma vol:232131321312 saldırı olacaktan ziyade istihbarat şu adam şu şekilde şu zaman saldıracak denir .....o zaman mit başına beni geçirin pk... Devamını Gör

Peacj

yav zaten herşeyin iyisini doğrusunu sen biliyorsun. görende istihbaratcı değil müneccim yetiştiriyor sanacak..

itsasin

reyhanlıdada bilgi vardı izin verdiler .gene izin verdiler patlasın ki suriyeye girelim.

kartacali

mit haber verdiyse diyelim o zaman göz yumdular, suriyeye girelim diye başka açıklaması yok

kodespa

istihbarat alındıktan sonra onu uygulamakla görevli yani uygulamayan kim varsa cezalandırılmalı

Yerel güvenlik güçleri yani emniyet teşkilatı. Bende ilk başta çok sinirlendim mite ama prosedür öğle değilmiş mit istihbaratı veriyormuş önlem almak kolluk ... Devamını Gör