MİT, 7 Ocak'ta Kurumları PKK'ya Karşı Uyarmış

 > 
61PAYLAŞIM

Ankara'daki terör saldırısının ardından istihbarat zaafiyeti olduğu tartışması başladı. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısıyla, tüm kurumları PKK'nın olası saldırı hazırlıkları konusunda uyardığı ortaya çıktı. Üstelik o uyarıda, 'servis araçlarının toplandığı alanlar' uyarısı da bulunuyor.

CNN Türk'ün haberine göre MİT'in en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısının Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi ilgili tüm kurumlara gönderildi.

Yazıda, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde, PKK ve tüm yapılanmalarının canlı bomba ve sabotaj eylemleri planladığı, hatta keşif çalışmalarının da yapıldığı yer aldı.

'Servis araçlarının topanma yerleri hedef olabilir'

Ankara'daki saldırıda 28 kişi hayatını kaybetti

Uyarı yazısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'yle emniyet mensuplarının kullandığı güzergahlarının ve servis toplanma yerlerinin hedef olabileceği uyarısında bulunuldu. 

MİT, uyarı yazısında olası riskli bölgeler arasında Ankara Kızılay'a da yer verdi, gerekli önlemlerin alınmasını tavsiye etti.

Bild'den Ankara İddiası: 'Türk İstihbaratı Saldırı Öncesi Uyardı' - onedio.com
Bild'den Ankara İddiası: 'Türk İstihbaratı Saldırı Öncesi Uyardı' - onedio.com

Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Bild, Ankara saldırısı ile ilgili önemli bir gizli belgeye ulaştığını iddia etmiş, Türk Hava Kuvvetleri istihbaratı tarafından hazırlanan, emniyet birimlerini uyaran, iki sayfalık bir rapor olduğunu belirtmişti.

CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir