Görüş Bildir
Haberler
Meteoroloji'den 12 İlde Kar Uyarısı: Hangi İllerde Yoğun Kar Yağışı Olacak? Hava Durumu Nasıl?

Meteoroloji'den 12 İlde Kar Uyarısı: Hangi İllerde Yoğun Kar Yağışı Olacak? Hava Durumu Nasıl?

GNS
23.01.2022 - 19:25

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 ilde kuvvetli kar yağışı konusunda açıklamada bulundu. Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışının yarattığı olumsuz şartlar sebebiyle vatandaşlara uyarı verildi. Meteoroloji'nin yaptığı açıklama doğrultusunda; Sakarya, Balıkesir, Bursa, Ordu, Giresun, Tokat, Elazığ, Muş, Bingöl ve Bitlis'te şiddetli ve yoğun kar yağışı beklentisi olduğu ifade edildi. Peki hava nasıl olacak? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporuna göre yarın 12 ilde şiddetli kar yağışı beklendiği bildirildi.  İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Ordu, Giresun, Tokat, Elazığ, Muş, Bingöl ve Bitlis için vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunuldu. 9 ilde hamile ve engelli kamu personellerine bir gün süreyle izin verildiği de bildirildi. İşte detaylar...

12 İlde Şiddetli Kar Yağışı Uyarısı

12 İlde Şiddetli Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler doğrultusunda Marmara’nın Doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Denizli’nin Çardak ilçesi ve Tekirdağ’ın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava Durumu Nasıl?

Hava Durumu Nasıl?

Osmaniye ile Hatay kıyılarında yağmur ve sağanak, Hatay’ın yüksek kesimleri ve Muğla ile Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların ; İstanbul’un kuzey ve batısı ile boğaz çevresi, Kocaeli ve Sakarya’nın kuzey kesimleri, Balıkesir ve Bursa’nın Marmara’ya bakan kıyı ilçeleri, Ordu, Giresun, Tokat, Elazığ, Muş, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Olumsuz Hava Koşullarına Dikkat

Olumsuz Hava Koşullarına Dikkat

Ülkenin kuzeybatısı ile güneydoğu kesimlerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa, hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Uyarıyor: Çığ Tehlikesine Dikkat!

Meteoroloji Uyarıyor: Çığ Tehlikesine Dikkat!

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'da Don ve Buzlanma İçin Uyarı

İstanbul'da Don ve Buzlanma İçin Uyarı

İstanbul’da halen aralıklarla devam eden kar yağışlarının bu gece ve yarın da (Pazartesi) il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde YOĞUN OLMAK ÜZERE deniz etkili kar yağışlarının aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor. Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Muğla İçin Kar Uyarısı

Muğla İçin Kar Uyarısı

Muğla'da beklenen yağışların 24.01.2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde hafif kar yağışı (2 ila 6 cm, yer yer 10 cm.) şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışlarının batı kesimlerde 25.01.2022 Salı sabah saatlerinde, doğusunda akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Kar yağışları ve soğuk hava dalgası sebebiyle zirai ve seracılık faaliyetlerinin olumsuz etkilenebileceği, buzlanma, don olayı ve bunlara bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlukların yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Antalya'da Kar, Buzlanma ve Don Uyarısı

Antalya'da Kar, Buzlanma ve Don Uyarısı

Antalya'da beklenen yağışların 24.01.2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların kentin kıyı kesimleri ile batısında hafif kar (2 ila 6 cm.), doğusunun iç kesimlerinde (İbradı, Akseki ve Gündoğmuş çevreleri ile Manavgat'ın, Serik'in, Alanya'nın ve Gazipaşa’nın yüksekleri) yoğun kar (20 cm. üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışlarının 26.01.2022 Çarşamba sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Kar yağışları ve soğuk hava dalgası sebebiyle zirai ve seracılık faaliyetlerinin olumsuz etkilenebileceği, buzlanma, don olayı ve bunlara bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlukların yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?