Görüş Bildir

DHA'da yer alan habere göre, Mersin'de reklam şirketi çalışanları reklam panolarını engellediği gerekçesiyle ağaçları kesti. Konu hakkında inceleme başlattığı söyleyen Mersin Büyükşehir’in Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kent genelinde toplam 30 ağacın kesildiğini belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Mersin Büyükşehir’in Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Olay bize intikal ettikten sonra ilgili birime talimat verip konuyu detaylı incelemelerini istedim. Bunun üzerine Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri saha çalışmalarıyla durum tespiti yaptı. Yapılan tespitlerde konunun sadece tek bir noktada olmadığı, şehrin bazı bölgelerinde de reklam panolarının önüne dek gelen 30 ağacın kesildiğini, raket denilen panoların önündeki ağaçların da kesildiğini tespit ettik. Bu durum ile ilgili fotoğraflar çekilerek tutanaklar tutularak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Bunun dışında bu yapılan ağaç katliamının bir nebze de olsun hafifletmek amacıyla önümüzdeki hafta içinde bu kesim yapılan alanlara yeniden ağaç dikimi yapılacaktır. Bu durumu kabul etmemiz söz konusu değil. Sorumluların tespiti konusunda başlatılan hukuksal süreç devam ediyor.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
353
114
53
27
14
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
BwK

bunları terör suçundan yargılamak lazım ama gariban işçiyi değil o şirketin başındakilewri o emri verenleri, yarın ben de gidip o panoları devirsem sanırım s... Devamını Gör

deli-sabit

Elleriniz kırılsın... Binlercenizi toplasak bir ağaç etmezsiniz. Aşağılık ağaç düşmanları! İyi, güzel ve faydalı olan her şeye düşmansınız...

ozok

Allah belanızı versinnn.o ağaçlar sizden daha değerli.belediye başkanının açıklamalara bak.hiç birşeyden haberi yokmuş gibi.