Görüş Bildir
Haberler
Melih Gökçek: Otorobot'un Yerine Dinozor Heykeli Koyabiliriz

Melih Gökçek: Otorobot'un Yerine Dinozor Heykeli Koyabiliriz

ATKN
14.04.2015 - 12:32 Son Güncelleme: 14.04.2015 - 17:27
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çin'den satın alınarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın tam karşısı olan Atatürk Orman Çiftliği Kavşağı’na dikilen robot heykeli kamuoyunda çok tartışıldı. Gökçek, Mimarlar Odası'nın suç duyurusunda bulunduğu heykeli 'reklamın iyisi kötüsü olmaz' anlamına gelecek sözlerle savundu ve yeni heykel projesini açıkladı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Belediye Meclisi’nde 2014 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Yapımı devam eden Ankapark projesiyle ilgili bilgi veren Gökçek, kamuoyunda çokça tartışılan ‘robot’ heykeliyle ilgili olarak, 'Ankapark’ı tanıtmak amacıyla koyduk. Robot sayesinde bütün Türkiye Ankapark’tan haberdar oldu. Trilyon reklam versek bu kadar reklam yapamazdık. Aslında o robot sabit değil. Ankapark’ı tanıtan başka şeyler de koymak istiyoruz. Aslında en başta dinozor heykeli koymak istedik, sonra robotta karar kıldık.' ifadelerini kullandı. Robot heykeli kaldırıp yerine 40 metre büyüklüğünde bir dinozor heykeli koyabileceklerini kaydeden Gökçek, 'Robotu kaldırıp dinozor heykeli koyacağız. İlerideki günlerde belki koyabiliriz. Maksat Ankapark’ı tanıtmak.' dedi.

'Ankapark’a şu ana kadar 783 milyon lira harcandı'

Sunum eşliğinde projelerini anlatan Gökçek, ‘en büyük projem’ dediği Ankapark için şu ana kadar 783 milyon lira harcandığını, 606 milyon lira da ödeme yapıldığını kaydetti. Ankapark’ın Ankara turizminin ana teması olacağını savunan Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazileriyle ilgili dava açıp yürütmeyi durma kararları alan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne göndermelerde bulundu: 'Park bittiğinde mimarlar girmek istediğinde çıkın diyeceğim. Kendi çocukları içeri girmek için can atacak ama onlar girmeye utanacaklar. Olur da girerlerse fotoğraflarını çekip basına dağıtacağım.'

CHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
1
1
0
0
0