Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi, Sınavda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsminin "Yakışıksız Şekilde" Kullanılmasına İlişkin İdari Soruşturma Başlattı

Anasayfa > Ajans

Marmara Üniversitesi, Sınavda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsminin "Yakışıksız Şekilde" Kullanılmasına İlişkin İdari Soruşturma Başlattı

İSTANBUL (AA) - Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapılan final sınavındaki şıklarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin 'yakışıksız şekilde' kullanılmasıyla ilgili idari soruşturma başlattı.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden bir öğretim elemanının, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 40/a maddesi ile görevlendirildiği Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 'Introduction to Economics I' dersinin final sınavını test olarak yaptığı belirtildi.

Açıklamada, 'Final sınavındaki seçeneklerden bazılarında, Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır.' ifadelerine yer verildi.

Kaynak: aa:text:20210128:23609590
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?