Konu Yine Paraya Geldi! Oy Verdiğiniz Belediye Başkanlarının Ne Kadar Maaş Alacaklarını Biliyor musunuz?

-
Abone ol

Yaşadığınız yeri yöneten belediye başkanının ne kadar maaş alacağını biliyor musunuz?

31 Mart Pazar günü Türkiye yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başına gitti.

El değiştiren şehirler, büyükşehirlerdeki sürprizler ve demokrasiyi sonuna kadar hissettiren haritadaki renklerle Türkiye farklı bir seçim yaşadı diyebiliriz...

Ve konu tabii ki yine paraya geldi! Demokratik hakkınızı kullanarak oy verdiğiniz belediye başkanlarınızın ne kadar maaş aldıklarını biliyor musunuz?

"Senin maaşını ben vergilerimle ödüyorum" diyoruz ya hani, bakın bakalım ne kadar alacakmış şehrinizi yönetecek belediye başkanı...

Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer gibi büyük illerimizin belediye başkanları 24 bin 68 lira kazanacaklar.

Nüfusu 2 milyondan fazla olan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Şanlıurfa ve Gaziantep'in belediye başkanları 24.068 lira maaş alacaklar.

Bu seçimin resmi olmayan sonuçlara göre seçilen kadın başkanlarından Bedia Özgökçe Ertan 19 bin 929 lira kazanacak.

Nüfusu 1 ile 2 milyon arasında olan Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Van, Aydın, Tekirdağ, Denizli ve Sakarya'nın belediye başkanları 19.929 lira maaş alacaklar.

Uzun yıllardır Eskişehir'e hizmet eden ve başarılarıyla tüm Türkiye'nin takdirini toplayan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen 16 bin 351 lira kazanacak.

Nüfusu 500 bin ile 1 milyon arasında olan Muğla, Eskişehir, Mardin, Trabzon, Malatya, Ordu, Erzurum, Afyonkarahisar, Sivas, Adıyaman, Tokat, Zonguldak, Batman, Elazığ, Kütahya, Çanakkale, Ağrı, Çorum, Osmaniye ve Şırnak'ın belediye başkanları 16.351 lira maaş alacaklar.

Yaklaşık yüzde 48'lik oy oranıyla Siirt belediyesinin yeni başkanı seçilen Berivan Helen Işık, 14 bin 214 lira kazanacak.

Giresun, Isparta, Yozgat, Aksaray, Edirne, Muş, Düzce, Kastamonu, Uşak, Niğde, Kırklareli, Bitlis, Rize, Amasya, Siirt, Bolu, Nevşehir, Kars, Kırıkkale, Hakkari, Bingöl, Burdur, Yalova ve Karaman'ın belediye başkanları 14.214 lira maaş alacaklar.

Bu seçimin sürprizlerinden olan ve tüm Türkiye'yi şaşkınlığa uğratan Kırşehir Belediyesi'nin yeni başkanı Selahattin Ekicioğlu 12 bin 14 lira kazanacak.

Karabük, Kırşehir, Erzincan, Bilecik, Sinop, Çankırı, Bartın, Iğdır, Artvin, Gümüşhane ve Kilis'ın belediye başkanları 12.014 lira maaş alacaklar.

Ve icraatlarıyla hepimizi umutlandıran Türkiye'nin tek komünist belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ise 10 bin 363 lira kazanacak.

Ardahan, Tunceli ve Bayburt'un belediye başkanları 10.363 lira maaş alacaklar.

Yaşadığınız ilçenin belediye başkanının ne kadar maaş alacağını öğrenmeyi istiyorsanız, görseli inceleyebilirsiniz: 👇

Ne diyelim? Hakkıyla işini yapan herkese anasının ak sütü gibi helal olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
riverdale-and-narcos

Onedio Allah aşkına neden paylaştın sen bunu? Şimdi bir sürü bok çuvalı buraya musallat oldu. Yarak kafalar o kadar ünlünün kazandığı milyon liralara bir bok yazmıyor, geliyor onlar için hizmet eden kişiler için neler yazıyor? AYIP!!! Haa bu arada Maçoğlu'nun maaşı oldukça azmış. Geri zekalılar için bir not düşeyim; Maçoğlu maaşının yarısını öğrencilere veriyor...

omer-faruk-eren1

ekrem henüz mazbatasını almadı yani başkan değil neden listeye ekleniyor ki zaten alamayacak bir ton oy araklayıp başkan mı olacak

riverdale-and-narcos

Yalnız o araklanan oylara bir dikkat et kim araklamış? -_-

dremor

maaşları çok fazla zaten yedikleri iştikleri ve faturları kendileri ödemiyor devlet ödüyor bi de üstüne yüklü maaş almakta çok abartılı sonuçta cumhur başkanı gibi mevkilerde devlet konut sağlıyor haliyle ne diye bu denli yüksek

yakuza-48

Evet,neden acaba?

riverdale-and-narcos

Senin gibi binlerce insan için hizmet ediyorlar. Onun için olabilir mi? Abi kim seçimi kazanmışsa kabullenin ve işine de göz koymayın. Adamlar da senin için götünü yırtıyor!?

dremor

maçoğlu gibi kaç belediye başkanı hizmet etti doğru dürüst 5 adet sayabilir misin? mesela ücretsiz toplu taşıma 50 kuruşa su gibi ekemonik hizmetler ulaşım 5 adet say ben fatih maçoğlunun yarısı kadar hizmet etmiş başka belediye başkanı görmedim haliyle hiçbir iş yapmayan insanlara bu kadar maaş verilmesi bana göre değil ahlaka göre haksızlık o maaşı önce hak etsinler sonra almaya yeltensinler

riverdale-and-narcos

Adam haklı beyler...

efsaneromeo33

Kimse aylık 24bin için 2 milyon harcamaz. Mesele para değil demicem tabi ki para+güç+siyasi gelecek. Belediyeler ülkedeki en büyük rant kapısıdır.

aykut-basar

konuşulan konu devede kulak yanlız,ibb nin bütçesi 120 civarında ülkeden fazla nasıl bir para olduğunu siz düşünün bu kadar önemsenmesinin sebebinin tarihi turistik mekanlarından kaynaklanmadığını biliyoruz yani

Görüş Bildir