Görüş Bildir
Haberler
Kız Kulesi'ne Haciz

Kız Kulesi'ne Haciz

yelda kahveci
18.01.2014 - 12:32 Son Güncelleme: 18.01.2014 - 17:07
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kız Kulesi'ne Haciz

Restoran olarak işletilen tarihi Kız Kulesi'nde dün akşam yaklaşan teknede konuklar değil, avukatlar vardı. Avukatlar, restoranın günlük hasılatına el koyduktan sonra kuleden ayrıldı.

 İş adamları Ahmet Hamoğlu ile Mustafa Şeker arasındaki icra davası tarihi Kız Kulesi’ne taşındı. İş adamı Şeker, Hamoğlu'nun işlettiği Kız Kulesi’ndeki restorana haciz işlemi yaptırdı. Tarihi Kız Kulesi'ne çıkan avukatlar restoranın günlük hasılatına el koydu.

KARDEŞLER ARASINDA ANLAŞMAZLIK

İddiaya göre, iş adamı Aydın Hamoğlu 1970 yılında kardeşi Ahmet Hamoğlu ile birlikte Hamoğlu Holding’i kurdu. Aydın Hamoğlu kardeşi arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle kendi hisselerini yaklaşık 50 milyon liraya kardeşi Ahmet Hamoğlu'na çek karşılığında sattı. Çeklerin vadeleri geldiğinde karşılıksız olduğu anlayan Aydın Hamoğlu, kardeşi Ahmet Hamoğlu’na İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak dava açtı. Kendisine dava açıldığını öğrenen Ahmet Hamoğlu ise iddialara göre holdingin bütün malvarlığıyla çalışanların üzerine şirketler kurarak hacizi önlemeye çalıştı.

Aydın Hamoğlu mahkemenin masraflarını karşılamakta güçlük çekince alacaklarını işadamı Mustafa Şeker’e devretti. Dava sürerken Şeker'in avukatları, haciz işlemleri başlattı. Davacı avukatları, bu zamana kadar Hamoğlu Holding'e ait Silivri'deki 5 yıldızlı Klassis Otel, Klassis Golf & Country Club, Maxi Alışveriş Merkezi'ne gitti. Gittikleri yerlerde haciz işlemi yapamayan avukatlar, Hamoğlu'nu mal kaçırmakla suçlayarak yeni kurulan şirketlere yapılan devirlerin iptali için İstanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne tasarrufun iptali davası açtı.

KIZ KULESİ’NİN GÜNLÜK HASILATINA EL KONULDU

Davacı avukatları son olarak Hamoğlu'nun 1995'ten bu yana işlettiği ve 49 yıllık işletmesini elinde bulundurduğu Kız Kulesi'nde haciz işlemi yapmak için İstanbul İcra Müdürlüğü'nden karar çıkardı. 3 avukat ve 4 icra memuru, dün akşam saatlerinde tarihi kuleye çıkarak icra kararını görevlilere gösterip, bin 200 liralık hasılata el koydu.

Mustafa Şeker’in Avukatı Asım Özcan, mahkeme kararıyla alacaklarına karşılık Kız Kulesi’nin gelirlerine el konulduğunu belirterek, 'Asıl alacaklı Aydın Hamoğlu’dur. Hamoğlu grubunun eski ortaklarından ayrıca Hamoğlu grubunun sahibi olan Ahmet Hamoğlu'nun kardeşidir. Aydın Hamoğlu eski müvekkilimdir. Şirketteki hisselerini devir edip bunun karşılığında bir takım yasal evraklar almıştır. Zamanı gelince bu evrakların karşılığı çıkmayınca yasal işlem yapılmak zorunda kalınmıştır. Bunun üzerine icra takibi yaptık. Arkasından sonra anladık ki şirketin mal varlığı maalesef yanında çalıştırdıkları kişiler üzerine kurulan şirketler tarafından kaçırılmış. Bunlarla ilgili yasal işlemler devam ediyor. Davalar açtık. Tedbirler aldık. Aynı zamanda alacağımızı tahsil edebilmek içinde yasanın bize verdiği imkanları kullanmaya çalıştık. Haciz edebileceğimiz tüm işlemleri yapıyoruz. Şu anda kız kulesinin gelirine el koyduk. İçeride kasa işlemleri yapılıyor. Haciz işlemlerimiz Kız kulesi kapanana kadar sürecek' dedi.

'ALACAKLININ KESİNLEŞMİŞ BİR İCRA TAKİBİ VAR'

Ahmet Hamoğlu’nun avukatı ve Hamoğlu Şirketler vekili Sercan Püre ise şunları söyledi:

'Eski şirket ortağının alacakları ile ilgili bir haciz işlemi söz konusudur. Bununla ilgili yasal işlemler devam ediyor. Bizim de açmış olduğumuz itiraz ve davalarımız söz konusudur. İçeride avukat arkadaşlarım yasal işlemlerini yerine getiriyor. Bizde Hamoğlu Şirketleri vekili olarak yasal olarak burada bulunuyoruz. Alacaklının kesinleşmiş bir icra takibi var.'

DHA

Kaynak: http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem...

Kız Kulesi'nde Erkek Kardeş Kavgası

İşadamı Ahmet Hamoğlu 1995 yılında Turizm Bakanlığı’ndan 49 yıllığına işletme hakkını aldığı Kız Kulesi’ni kardeşi Aydın Hamoğlu ile paylaşamadı. Bir zamanlar 750 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’'nin en zengin 20 kişisi arasında yer alan işadamı Ahmet Hamoğlu ile kardeşi arasında yaşanan sorunlar Kız Kulesi’ne haciz işlemine kadar uzandı. Küçük kardeş Aydın Hamoğlu'’nun ağabeyinin Kız Kulesi’'nde kendi payına düşeni vermediği gerekçesiyle mahkemeden icra kararı çıkartarak, haciz işlemi başlattığı öğrenildi. İki kardeş arasındaki gerginlik 3 yıl önce başladı. 3 yıl önce ortak oldukları Hamoğlu Holding’te hisse paylaşımına giden iki kardeş Kız Kulesi’nin kimin tarafında kalacağı konusunda anlaşamadı. Ahmet Hamoğlu, Kız Kulesi’nin kendi hakkı olduğunu savununca olay yargıya taşındı. Küçük kardeş Aydın Hamoğlu ise Kız Kulesi’'nde hak iddia ederek mahkemeye başvurdu. Mahkeme başvuruyu kabul ederek Aydın Hamoğlu’'nun söz konusu mülkte hakkı olduğu kararı verdi. Aydın Hamoğlu bunun üzerine mahkemeden icra kararı çıkardı.

Herhangi bir bankaya borç yok

Konuya yakın kaynak, STAR'’a yaptığı açıklamada Kız Kulesi’'nin iki kardeş tarafından paylaşılamadığını söyledi. Kız Kulesi ile ilgili herhangi bir banka borcu veya üçüncü sahışlara ait bir alacak bulunmadığını belirten kaynak, “İki kardeş Holding hisselerini bölüşürken Kız Kulesi konusunda anlaşamadılar. Olay bundan ibaret, dava yargı sürecinde. Kız Kulesi’nin işletmesi başka bir şirkete ait, bununla ilgili bir alacak verecek konusu yok. Bugün itibariyle yaşanan tek sorun iki kardeşin mal paylaşımında yaşadığı sıkıntılar” diye konuştu.

Akşam

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/guncel/kiz-ku...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0