Görüş Bildir
Haberler
Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak? Yeni Koronavirüs Yasakları Olacak Mı?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak? Yeni Koronavirüs Yasakları Olacak Mı?

Sunay Korkmaz
15.03.2021 - 12:59

Türkiye'de Koronavirüs vaka sayılarındaki düşüş, normale dönüş adımı atılmasına yönelik beklentileri beraberinde getirmiş ve belirli illerde normalleşme adımları atılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bugün toplanacak Kabine Toplantısından çıkacak kararlara çevrildi. Peki Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Yeni koronavirüs yasakları olacak mı? İşte merak edilen tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kabine Toplantısı Ne Zaman Saat Kaçta Yapılacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman Saat Kaçta Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün saat 16.00'te toplanacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19:00 sularında basın açıklaması yapması bekleniyor.

Yeni Koronavirüs Yasakları Olacak Mı?

Yeni Koronavirüs Yasakları Olacak Mı?

Kabine Toplantısı'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da bir sunum yaparak, koronavirüsle mücadelede gelinen son nokta, mutasyonlu virüsün yayılım hızı, aşı çalışmaları hakkında bilgi vermesi bekleniyor. Bu kapsamda 100 bin nüfusa denk gelen haftalık vaka sayılarını içeren yeni haritanın da açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, 'Aldığımız kararın arkasında durmayı zorlayacağız. Netice almakta zorlanıyorsak, vatandaşımızın sağlığını öne çıkararak süreci devam ettireceğiz' ifadelerini kullanmıştı.

Güncellenecek haritada gözler özellikle 3 ilde; nüfusun yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir'de olacak. Kademeli normalleşme sürecinde iller 4 ayrı gruba ayrılmış, İstanbul ve İzmir turuncu kategoride yüksek risk grubunda, Ankara ise sarı kategoride orta risk grubunda yer almıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın