Görüş Bildir
Haberler
İran'la Yapılan Nükleer Anlaşmaya İsrail'in Tepkisi Gecikmedi

İran'la Yapılan Nükleer Anlaşmaya İsrail'in Tepkisi Gecikmedi

Deniz Gök
02.04.2015 - 22:25 Son Güncelleme: 02.04.2015 - 23:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

İsrail İstihbarat Bakanı Steinitz, 'İran'ın nükleer silah edinmesi tehlikesine karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada' dedi.

İsrail İstihbarat Bakanı Yuval Steinitz, İran'ın 5 1 ülkeleriyle yürüttüğü nükleer müzakerelere ilişkin İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, tüm tehlikelere diplomasi ve istihbarat yoluyla karşı koymaya çalışacaklarını belirterek, 'Başka seçeneğimiz kalmaması durumunda ise askeri seçenek de masada' diye konuştu. 

ABD'nin, İran'a yönelik muhtemel bir askeri harekata karşı çıktığı yönünde soru sorulması üzerine, 'İsrail'in, 1981'de Irak'taki Osirak Nükleer Santrali'ni tek taraflı vurmasını' hatırlatan Steinitz, 'O operasyon ABD ile mutabakata varılarak yapılmamıştı. İran'ın nükleer silah edinmesi tehlikesine karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada' dedi.

Steinitz, 'Başbakan (Binyamin Netanyahu), İran'ın nükleer bir güç olmasına izin vermeyeceğini açıkça söyledi' ifadesini kullandı. 

İran ile BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri ABD, Rusya, İngiltere, Fransa ve Çin ile Almanya'dan oluşan 5 1 ülkeleri arasında, İsviçre'nin Lozan kentinde yürütülen nükleer müzakerelerin çerçeve anlaşması için belirlenen süre 31 Mart günü dolmasına rağmen görüşmelere ABD ve İran Dışişleri Bakanları ve iki ülke teknik heyetleri düzeyinde bugün de devam ediliyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aydın

nasıl da koydu İsral'e

infinite

tepki normal. Sonuçta direk haritadan kaldırmak isteyen ülkeler..

appabuga

dünyanın emre belözoğlusu