İğrenç Plan: İntikam İçin Çocuğunu İstismar Eden 'Anne ve Baba'

 > -

Aydın'da 26 yaşındaki bir gence cinsel saldırıda bulunduğu ve görüntülerle şantaj yaptığı iddiasıyla 28 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan bir hükümlü, eşi ile birlikte korkunç plan bir yaptı. Eşi, 10 yaşındaki çocuğuna bir cisimle cinsel istismarda bulundu ve ardından jandarmaya giderek tecavüze uğrayan gencin babası ve kardeşi hakkında şikâyette bulundu. Baba ve oğlunun 5 ay cezaevinde kalmasına neden olan iğrenç olay, çiftin büyük kızlarının gerçeği anlatmasıyla ortaya çıktı. Çocuğuna cinsel saldırıda bulunan anne tutuklandı. Küçük çocuk ise ise devlet korumasına alındı...

İncirliova'nın Yazıdere Mahallesi'nde 2016 yılının şubat ayında yaşanan olaylar zinciri iddialara göre şöyle gelişti.

T.A. (26) ve M.A., M.T.'nin (42) sahibi olduğu çiftlik evine gitti. Basına yansıyan bilgiye göre 3 adam burada gece yarısına kadar alkol aldı. Ev sahibi M.T. ve M.A., T.A.'ya cinsel saldırıda bulundu ve bu anları da cep telefonuyla kaydetti. Görüntülerle şantaj yapıldı ve cinsel saldırı bir süre daha devam etti. 

Ardından T.A., jandarmaya başvurdu ve saldırgan M.A. ile  M.T., gözaltına alındı. Savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılan şüpheliler hakkında Aydın 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, cinsel istismar ve şantaj' suçlarından 30'ar yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

Yargılama sırasında, Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nden gelen raporda sanıklardan elde edilen ve mağdur T.A.'ya tecavüz edildiği anlara ait görüntülerdeki kişinin M.A. olduğu tespit edildi. 

Raporun ardından duruşma savcısı, 2 sanığın tutuklanmasını istedi. Mahkeme ise 2 sanık hakkında beraat kararı verdi.

Mağdur T.A.'nın avukatı Tuğçe Torun, kararı istinaf mahkemesinde temyiz etti ve ceza çıktı.

Dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi, beraat kararını bozdu. Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi, yeniden yaptığı yargılamanın ilk duruşmasında sanıkları tutukladı.

25 Mayıs 2018 günü görülen ikinci duruşmada da tutuklu sanıklar M.T. ve M.A. 28'er yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı

Karardan bir süre sonra ise cezaevindeki hükümlü M.T. ve eşi F.T., korkunç bir plan yaptı.

DHA İzmir muhabiri Mehmet Candan'ın haberine göre, cezaevinden mektuplaşarak yapılan plan doğrultusunda F.T., jandarmaya giderek, T.A.'nın babası M.A. ile erkek kardeşi H.A.'nın, 10 yaşındaki kızı E.T.'ye cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Annenin şikayeti üzerine baba ve oğlu gözaltına alınıp, tutuklandı.

Avukat Tuğçe Torun bu kez şüpheli avukatı olarak devreye girdi ve M.A. ile H.A.'nın, küçük kıza cinsel istismar olayının yaşandığı öne sürülen saatte, farklı yerde olduklarını, kamera kayıtlarıyla kanıtladı.

İğrenç olayı abla ortaya çıkardı...

Bu dönemde M.T. ve F.T. çiftinin büyük kızı F.S.T., jandarmaya giderek, 'cinsel istismar'ı anne ve babasının planladığını, tutuklanan baba ve oğlunun suçsuz olduğunu söyledi.

Savcılık yeni bir soruşturma başlattı. Bu kez gözaltına alınanlar ise anne F.T., kendisine yardım ettikleri iddia edilen yenge H.A. ve İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan uzman çavuş F.B. oldu. 3 şüpheli tutuklandı. 

Cinsel istismar suçlamasıyla 5 ay cezaevinde kalan M.A. ve oğlu, verilen takipsizlik kararı ile tahliye edildi.

Davanın iddianamesinde anne F.T.'nin itirafı da yer aldı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevinde bulunan koca ve eşi ile yenge ve uzman çavuş hakkında 'cinsel istismara azmettirme', 'İftira ile bir kişinin gözaltına alınmasına ya da tutuklanmasına neden olma', 'nitelikli cinsel istismar', 'rüşvet almak ve vermek', 'nitelikli cinsel istismara yardım etmek' suçlarından dava açtı. 

Karşı taraftan intikam almak amacıyla cezaevindeki eşiyle birlikte planı hazırladıklarını anlatan anne, kızına, bir cisim ile cinsel istismarda bulunanın kendisi olduğunu söyledi. Anne F.T., "Daha sonra jandarmaya gidip, bunu M.A. ve H.A.'nın yaptığını söyledim" dedi. Tecavüz hükümlüsü baba M.T. da ifadesinde, aldığı cezanın etkisiyle planı yaptığını belirterek, "Bana iftira attılar, kimseye tecavüz etmedim. 30 sene alınca bir plan yaptım. Bunu eşime anlattım. Onunla birlikte bu planı uyguladık" diye konuştu.

Avukat Tuğçe Torun, müvekkillerinin iftira sonucu uzun süre cezaevinde kaldıklarını, maddi manevi zarara uğradıklarını belirterek, DHA muhabirine şunları söyledi 👇

"Müvekkilim T.A.'ya tecavüz edilmesinin ardından sanıklar 30 yıla yakın bir ceza aldı. Bunun üzerine cezaevindeki sanık, eşiyle mektuplaşarak bir plan yapmış. Maalesef kendi kızlarına cinsel istismarda bulunarak, T.A.'nın babası ve kardeşine cinsel istismar iftirası attılar.

Olay zamanı, olay yerinde olmadıklarını kanıtladık. Müvekkillerim cezaevinden çıktı. Ancak köylerinde yaşayamaz duruma geldiler. Köylerini terk edecekler. Bunu yapan anne ve baba ile onlara yardım edenlerin en ağır cezayı almalarını istiyoruz."

5 ay tutuklu kaldıktan sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan H.A. ise "Ağabeyime yaptıklarından sonra cezalarını buldular ancak bize iftira attılar. Çok büyük acılar çektik. Hak etmediğimiz bedeller ödedik. Hayatımızı mahvettiler. Bu kişilerin cezalandırılmalarını istiyoruz" dedi.

Soruşturma kapsamında Çocuk İzleme Merkezi'nde ifadesine başvurulan ve 10 yaşındaki E.T. ise devlet korumasına alınarak Çocuk Esirgeme Kurumu'na teslim edildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir