Görüş Bildir

etiket Hip Hop Game'de Biz de Varız Diyen Türkçe Rap'in Sokağın Damarından Sosyal Meselelere En İyi 17 Klibi

Anasayfa > Müzik

Rap müzik tarzı ve çıktığı nokta dolayısıyla, içinde bir mesaj barındırır. İster karşılıklı diss atmak kadar hip-hop kültürüne özgü bir parça olsun, ister hayvan hakları kadar global bir konu olsun, RAP O İŞİN İÇİNDEDİR!

1. Patron, hip hop ortamının en eskilerindendir ve Hip-hop game çekildiği zaman göre aşırı başarılı bir kliptir.

2. İçinde hip-hop kültrünün barındırdığı 'scratching, dans, sokaklar ve karanlık' olan fakat bir miktar da şiddet içeren klibi ile Killa Hakan!

3. Oldukça mizah dolu olması ve içinde Ais Ezhel, Red, Emrah Karakuyu, Keişan, Anıl Piyancı, Grogi ve Nomad kadar çok rapçiyi bir arada göreceğimiz klip. Sekiz'in ikinci buluşması.

4. İnsanın boğazını düğümleyen sahneler, savaşın iç yüzü... Sagopa Kajmer - Vasiyet

5. Sokaktan gelen Fatefat ve Adana sokaklarını, pitbull'lardan BMX'lere özellikle trap tarzı ile kendine bağlayan Bizik!

6. Adeta bir prodüksiyon şovu Ben Fero! Türkçe rap'e eskiden bu kadar para dökülüp klip çekilemezdi bu yüzden gelinen mesafe çok başarılı!

7. Gezi olaylarından alınan video kliplerle OZBİ'nin vurucu sözleri...

8. Geçtiğimiz günlerde ana haber bültenlerine kadar ulaşan, Sarp Palaur'in kendi yönettiği klibi #SUSAMAM! Mutlaka dinleyin!

9. Az önce Fatefat ile Adana'ya doymayanlar, Gazapizm ve Cashflow ile bu şarkıya dalabilirler. Özellikle kamera açıları, şarkı ve videonun hız uyumu çok sağlam!

10. Ezhel'in mahkeme karşısına çıkmasının sebeplerinden biri olan olaylı klip: GECELER!

11. Grogi ve Ezhel ikilisinden rap müziğin hayatın her biçimine dokunabileceğini kanıtlar nitelikte bir çalışma... Unutulmaz bir klip!

12. Argo İzmir'in kurucusu Gazapizm'in distopik bir roman tadında izleyebileceğiniz, her sahnesinde ayrı bir anlam barındıran klibi!

13. Rap her zaman karanlık ve sertlik değildir, bazen de kırılmış insanlardır diye kanıtlayan Sansar Salvo ve Kaan Boşnak ortak çalışması.

14. Bu listeye, sıra dışı sesi, boks ringine her an girebilir tavrı ile Massaka'yı da eklemeliyiz.

15. Ceza'nın Beatcoin klibi de insanı bir bilgisayar oyunun içine sürüklüyor adeta!

16. Yine bol rap yıldızı içeren, trap ritmi ile dinledikçe daha çok sevdiğimiz Katliam buluşması! Anıl Piyancı, Hayki, Massaka, Yener Çevik, Canbay & Wolker ve daha birçok isim bu şarkıda!

17. Kurumsal hayat, ofis düzeni ve iş güç eleştirisi yapan Şehinşah'ın belki de en sevdiğimiz şarkılarından biri Pirana!

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline! Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
12
8
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Zahir Sarp Özkan

Mode XL klipleride dahil edilebilirdi birçok klip ve parça birbiriyle bağlantılı ve birçok gönderme var

Zahir Sarp Özkan

Eski bir numara klibide çok hoştur bu arada

Alican Saygın

Ben Fero, Ezhel, Hip-Hop falan?