Google'dan 404 Hatalarına "Etkileşimli" Çözüm

 > -

Google'dan 404 Hatalarına "Etkileşimli" Çözüm

Google, internetin en can sıkıcı ekranlarından birine "etkileşimli" bir çözüm getiriyor!

Google , internette zaman zaman karşımıza çıkan 404 hatalarından bizi kurtarmak istiyor. Arama devinin amacı ise bu " sayfa bulunamadı " sayfalarını, çevrimdışı olsalar bile etkileşimli bir hale getirmek.

Service Workers , Google'ın bu amaçla geliştirdiği yeni teknolojinin adı. Google'dan yazılım mühendisi Alex Rusell'ın New York'taki O'Reilly Velocity konferansında anlattıklarına göre Service Workers, web sitelerinin yerel olarak belge depolamasına olanak tanıyan yeni bir web tarayıcısı standardı. Amaçlanan ise açık: bir web sitesinin " kapsam dışı " bir bölümüne gitiğinizde, hata mesajı yerine sitenin eski sürümünün gösterilmesi. Russell, durumu şöyle açıklıyor: " hiçbir şey göstermek yerine, bir şeyler göstermek istiyoruz ."

Yeni standart verileri yerel olarak sakladığını için web sitelerinin yüklenme sürelerini de hızlandırıyor. Bu sayede örneğin büyük bir görselin yüklenmesini beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Google'ın Service Workers'ı bitirmesi ve tüm tarayıcılara sunması için biraz zamana ihtiyacı var, ancak onun hakkında daha fazla bilgi için bu belgelere göz atabilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogleweb
Görüş Bildir