Google Chromecast, Apple TV'yi Geçti

 > 
1PAYLAŞIM
Google Chromecast, Apple TV'yi Geçti

Google, büyük bir savaşın yaşandığı bu alanda Apple'ı geride bırakmayı başardı!

ABD'deki ev kullanıcıları arasında yapılan pazar araştırmasında, Chromecast'in, Apple TV'yi geride bırakarak ikinciliğe yükseldiği ortaya çıktı. Video streaming cihazları arasında Chromecast ikinciyken, birincilik Roku'ya ait.

Roku geçtiğimiz yılki araştırmada yüzde 50'ye yakın oranla birinci çıkmıştı. Apple TV ise yüzde 25 oranla ikinciydi. Bu yıl, ev kullanıcıları arasında büyük beğeni toplayan Chromecast atağa kalkarak Apple TV'yi yüzde 17 seviyesine indirirdi. Aynı zamanda Roku'nun pazar payını da yüzde 27'ye çekti. Dördüncü basamakta Amazon Fire TV bulunuyor.

Temmuz 2013'te pazara giren Chromecast bu hızla büyümeye devam ederse, 2015'te pazar lideri olacak gibi görünüyor.

Chromecast, You Tube ve Netflix gibi popüler kanallarla uyumlu olduğu için popüler olurken Apple TV ise çok kolay kurulumu ile diğerlerinden ayrılıyor. Ayrıca ABD'de iOS ve Mac OS X kullanımı çok yaygın olduğu için, bu sistemlerle uyumlu olan Apple TV, stream video cihazları arasında güçlü bir alt yapıya sahip. Ancak şimdi Google da, Android'in gücünü ve You Tube gibi önemli bir kaynağa sahip olmasının avantajını kullanarak Chromecast'i birinciliğe taşımaya kararlı gibi görünüyor.

Chip

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir