Görüş Bildir

Fırat Çakıroğlu İzmir'de Toprağa Verildi

Haberler
> Fırat Çakıroğlu İzmir'de Toprağa Verildi

Ege Üniversitesi yerleşkesinde dün iki grup arasında yaşanan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu İzmir'de toprağa verildi.

Çakıroğlu'nun cenazesi Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda cenaze aracına konularak, Bayraklı Fatih Camisi'ne getirildi. Çakıroğlu'nun ailesi ve toplanan kalabalık, cenaze aracının ardından Fatih Camisi'ne kadar yürüdü. Anne Özlem Çakıroğlu, yürürken oğlunun fotoğrafını taşıdı.

Fatih Camisindeki Cenazeye, Çakıroğlu'nun ailesi, akrabası olduğu bildirilen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Milletvekilleri Aytun Çıray ve Mehmet Ali Susam, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Cenazeye katılanlar aileye, yakınlarına ve Vural'a başsağlığı dileğinde bulundu. Cenazeye katılan bazı gruplar, olayı protesto eden sloganlar attı, tekbir getirdi.

İkindiyi takiben kılınan cenaze namazının ardından Çakıroğlu'nun cenazesi, Pınarbaşı Kabristanı'na götürülerek defnedildi.

Acılı baba konuştu

Acılı baba konuştu

Çakıroğlu'nun cenazesinin Pınarbaşı Mezarlığı'na götürülmesinin ardından baba Fuat Mahir Çakıroğlu, DHA muhabirine konuştu.

Kedisinin CHP'li olduğunu söyleyen Fuat Mahir Çakıroğlu, “Ben CHP'liyim, yönetici değilim. Gider oyumu kullanırım. Ama oğlum MHP'li oldu. Suç mu öyle olması? Oğlum Türk olduğu için saldırıya uğradı. Oğlumun üç ayı vardı mezun olmasına. Ona izin vermediler. Hep başarılı öğrencileri seçiyorlar. Bu organize bir hareket. Bu olaylar bitecek mi? Bitmeyecek, yine devam edecek. Önlem alınsın. Benim başıma geldi. Ben acıyı yaşadım başkaları yaşamasın' dedi.

Soruşturma için iki müfettiş görevlendirildi

Soruşturma için iki müfettiş görevlendirildi

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu, olayda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babası Fuat Çakıroğlu'nu telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Görüşmede, üniversitelerde birçok öğrenci yetiştirmiş bir kişi olarak bu olaylardan ayrıca üzüntü duyduğunu bildiren Davutoğlu, olayın soruşturulması ve bir ihmal var ise tespiti için iki müfettişin görevlendirildiğini ifade etti.

Ayrıca Başbakan Davutoğlu'nun benzer olayların yaşanmaması için ilgili birimlere gerekli önlemlerin alınması talimatı verdiği bildirildi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
5
4
3
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Verbal Tenses

Amcam Sağ - Sol meselesi eskidendi. Bu öyle bir olay değil. PKK sol değildir, HDP'de değildir. Kürt milliyetçiliğini Solculuk adı altında insanlara yedirmele... Devamını Gör

1Sosyolog

Türkiyede TÜRKÜM diyenin faşist olarak algılanıyor olması, sözde kürt haklarını savunan pkknın özgürlükçü olması acınası bir haldir. Türk'üm şükürler olsun. ... Devamını Gör

Emre Cangönül

Faşizm italyan irkciligidir Türk ırkçılığı ise TÜRKÇÜLÜK 'tür saygilarimla...

kartacali

siyasetin tek amacının rant oldugunu eryada gec anlarsınız bu memlekette yitip giden gençler bir hic uğruna olmüs oluyor

Emre Cangönül

o hiç dediğinin uğruna çanakkalede 40bin genç öldü bu da mı hiç ? Önkuzu da mı hiç? İmamoğlu da mı hiç ? Özmeni de mi hiç ?