Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fenerbahçe’nin Olağan Genel Kurul Toplantısında 1.Gün Tamamlandı

 > -
Abone ol

Aziz Yıldırım'ın Genel Kurul Konuşması

Aziz Yıldırım: "100 milyon doları getirin, çekileyim"

Aziz Yıldırım: "100 milyon doları getirin, çekileyim"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım , Genel Kurul'da açıklamalarda bulundu. Bu arada Fenerbahçe Yönetimi de ibra edildi.

AZİZ YILDIRIM'DAN 11 MADDE

 • Savcı bize son isteğin nedir diye sorduğu zaman, "Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe" dedik. İşte bu söz, Fenerbahçe ruhunu yarattı.

 • Beni kimse tehdit edemez. Ben öyle bir babanın oğluyum ki, beni kimse tehdit edemez. Benim damarımda kan başka akar. Her gecenin bir sabah olmaz. Bugüne kadar sabrettim.

 • Abdullah Bey sizin yönetiminizden sanırım 850 milyon TL borç olduğunu söyledi. Doğru, 1 milyon TL var. Devlete 358 milyon dolar vergi verdik

 • Sokağa çıkıyorum herkes, sarıluıyor, öpüyor. Bakın tek başımayım. yemek yiyoruz, yandaki masayla şakalaşıyoruz. Kimle sevgim yok biliyor musunuz, Fenerbahçe'nin parasını çalanlarla

 • Ben sahadaki Alex'i hepinizden çok seviyorum. Sonra mukavelesi gitti, Mahmut Uslu, her gün evine gitti. Nobre ve Cristian ile Alex'i konuşun, anlatsınlar size. bir sözleşme geldi Hertha Berlin ile anlaşmış, onun üzerine çıktık ve Alex ile anlaştık.

 • Bundan sonra tribünleri açıyorum. Esrar da içsinler kokain de. yeter artık, devlet uğraşmıyor, ben de uğraşmıyorum. Stadı herkese açıyorum gelsinler

 • Daum, Alex'i beğenmemeye başladı. Sonra Aykut Hoca geldi, 'Ben bununla yapamayacağım' dedi. 'Yapma etme' dedik. Kardeşim falan araya girdi. Sonra kardeşim aradı bir gün, 'Çabuk gel Aykut istifa ediyor' dedi

 • Ali söz verdi, sözünü yemez, başkan olacak. Çapulculara yer yok, o kongrede bizzat burada olacağım.

 • Ersun Yanal kendisi çektirmiş. 'Ben yayınlayın' dedim ama 'Görüntülü yayınlayın' dedim. Tape gibi yayın yapmışlar. 'Görüntüyü olduğu gibi televizyonda yayınlayın' dedim, dediğimi yapmamışlar.

 • Galatasaray benim dönemimde 9 kez şampiyon olmuş diyorlar. Ben hapisteydim, hapisten idare etmedim. Hapiste çok rahattım. Ne gelip para istiyorlar, ne öbürü 'Adam dövdü gel yardım et' dedi. Kimse beni üzmemek için bir şey istemiyordu.

 • Rize'deki silahlı saldıran sonra yabancılar gitmek için izin istediler. Hep kötü, hep kötü. Bu memlekette hiç iyi bir şey yok mu? 'Başkan yorgun' diyorlar.

İŞTE YILDIRIM'IN SÖZLERİ...

"Demokrasi güzel bir şey ama demokrasi, demokrasiyi anlayanlar için. Demokrasinin ne olduğunu bilmeden kendi menfaatleriniz için yorumlar yaparsanız, size karşı yeni eleştirilerin geleceği kaçınılmaz."

"KULÜBE GELDİĞİMDE..."

"Kulübe geldiğimde ufacık bir yerdi, oturacak yer bulamıyorduk. Sonra Metin Aşık Dereağzı'ndaki tesisleri yapmaya başladı. 1991 yılında Futbol Şube Sorumlusu oldum. Ben, Hiddink, Cemil Turan orada küçük bir halı saha vardı, hepimiz duş almaya giderdik. Ortada bir soba herkes ısınır, aynı şekilde futbolcular. İki tane duş vardı, herkes sıra bekledir. Sonra Metin Aşık'ın tesislerine kulüp taşındı. Sonra Ömer Çavuşoğlu, Dereağzı'nda çim saha yaptırdı."

"DAR AĞACINDA OLSAK BİLE, SON SÖZÜMÜZ..."

"Fenerbahçe'de bir şantiye binası gibi mavi uzun bir alan vardı. Sayın Ali Şen oraya helikopteriyle inerdi, her yer toz duman olurdu. Ben Fenerbahçe'yi böyle aldım, 17 sene sonra Fenerbahçe burada. Bakın Fenerbahçe'ye bakın. ben ve arkadaşlarım ömrümüzün sonuna kadar bu yaptıklarımızla övüneceğiz. Çocuklarımız övünecek. Hiçbirimiz bu yaptıklarından pişman değil. Biz ayrıcalıklı Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe için esirgemeden canını verecek insanlardanız. Mehmet Ali Bey burada, 'Bu şike davası değil, sakın Fenerbahçe'nin aleyhine bir şey yapmayın' dedim. Bakın yüzü burada; söylesin. Savcı 'Son sözün ne?' dediğinde, 'Son sözüm dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe' diyen güruhuz biz"

"HERKESTEN HESAP SORACAĞIM"

"Beni kimse tehdit edemez. Ben öyle bir babanın oğluyum ki, beni kimse tehdit edemez. Benim damarımda kan başka akar. Her gecenin bir sabah olmaz. Bugüne kadar sabrettim, Fenerbahçe başkanı yaptı, etti demsinler diye. Twitterlarda, Pazartesi Fenerbahçe başkanıysam herkesten hesap soracağım. demokrasiymiş, gazetelerle bana demokrasi olmaz. Bir gün dahil kimseyi tehdit etmedim. Siz kulübün ne olduğunu bilmiyorsunuz."

"850 MİLYON TL BORÇ OLDUĞU SÖYLENDİ..."

"Abdullah Bey sizin yönetiminizden sanırım 850 milyon TL borç olduğunu söyledi. Doğru, 1 milyon TL var. Devlete 358 milyon dolar vergi verdik. Faiziyle, cezasıyla, herşeyiyle. Bu salonu yaptık. Murat Ülker'den Allah yüz bin defa razı olsun."

"ONLARLA DOST MU OLAYIM?"

"Benim yanımdan ayrılanlar iyi ayrıldıklarımız bile muhalefet yapıyor. Doğru söyleniyorsa başımın üzerinde yeri var. Sevgi yok, saygı yok, Ya sevgi kime yok? Sokağa çıkıyorum herkes, sarıluıyor, öpüyor. Bakın tek başımayım. yemek yiyoruz, yandaki masayla şakalaşıyoruz. Kimle sevgim yok biliyor musunuz, Fenerbahçe'nin parasını çalanlarla. Onlarla dost mu olayım?"

ALEX İÇİN OLAY YARATAN DETAYLAR...

"Stoper Alex vardı, Alex de Souza iel birlikte onu almak istiyorduk. Menajer Figer, Ocak ayında İstanbul'a geldi, Alex'i Daum'un istediğini, almak istediğimizi söyledik. O da 'Hanımı hamile, gelemez, seneye gelsin' dedi. O da bize Nobre'yi önerdi, 'Nobre gelsin sizi şampiyon yapar' dedi, aldık. Sonra Alex geldi. Alex başladı gayet iyi, saha içerisinde Marco Aurelio ile görüşmezdi ailecek. Brezilya'da Aurelio'nun ailesi daha alt seviyedeymiş. Ben bunları anlatmadım, 'Görüş derdim' görüşmezdi. Yaş da ilerleyince sıkıntılar başladı, hep 'Para, para, para'. Adam siz bağırdınız, 'Yuh' dediniz, adam çıkıyor dışarı. Kalktım ayağa, pardüsü üstümde, biz delikanlıyız ya, biz alkışladık, ya herkes bana yuh çekseydi!"

"ALEX HERTHA BERLIN İLE ANLAŞMIŞ"

"Ben sahadaki Alex'i hepinizden çok seviyorum. Sonra mukavelesi gitti, Mahmut Uslu, her gün evine gitti. Nobre ve Cristian ile Alex'i konuşun, anlatsınlar size. bir sözleşme geldi Hertha Berlin ile anlaşmış, onun üzerine çıktık ve Alex ile anlaştık."

"ESRAR DA İÇSİNLER, KOKAİN DE! YETER..."

"Bundan sonra tribünleri açıyorum. Esrar da içsinler kokain de. yeter artık, devlet uğraşmıyor, ben de uğraşmıyorum. Stadı herkese açıyorum gelsinler. Esrar mı içerleri ne yaparlar karışmıyorum. Artık kim kimin üstesinden gelirse. Ulan yürüyüş oluyordu, neden iptal ettiler. He Hulusi, az mı para verdin oğlum? "

"YA AYKUT HOCA GİDECEKTİ, YA DA ALEX"

"Daum, Alex'i beğenmemeye başladı. Sonra Aykut Hoca geldi, 'Ben bununla yapamayacağım' dedi. 'Yapma etme' dedik. Kardeşim falan araya girdi. Sonra kardeşim aradı bir gün, 'Çabuk gel Aykut istifa ediyor' dedi. Kuyt da odada, Kuyt dedi ki, 'Sen neden gidiyorsun hoca, görevini yapmayan' gitsin. Sonra Stoch ile tribünde oturuyor. Sonra Aykut Hoca'yı konuşturmadık. Sabah oldu, Alex kadro dışı. Kim kadro dışı, bakıyoruz Aykut Hoca. Sonra tercümanı aradı, kulübe geldi. Peki dedim, 'Ne istiyorsun? benden. 'Brezilya'ya gitmek istiyorum' dedi. 'Güle güle' dedim. Ya Aykut'u gönderecektim, ya Alex'i."

"ALİ KOÇ SÖZ VERDİ, ADAY OLACAK"

"'1 milyon üye' yapacağım dedim. Kulübü Fenerbahçelilere açmak ve demokrasiyi yaymak istiyordum. Bu yanlış anlaşıldı, 'Bana padişah, diktatör' diyorlar. Ben diktatör olsam kulübü açmazdım, 5-6 bin kişiyle sürekli başkan olmaya çalışırdım. Çok iddialı bir laf edeceğim. Ali Koç orada oturuyor, cumartesiden beri konuştuk. Tek sıkıntım, mahkemeden bir karar çıkması. Hukuk, adalet işlerse kararın lehimize çıkacağpını düşünüyorum. Başka şeyler olursa araya başka şeyler girerse, onu bilemem. Burası Türkiye. benden sonra burada başkan kim olacak çok önemli. Bunlara, bu çapulculara kulüp kalırsa yandık. Sonra Ali'yi aradım, kardeşim gibidir. Ali söz verdi, sözünü yemez, başkan olacak. Çapulculara yer yok, o kongrede bizzat burada olacağım. "

"İNSANLARI HEVESLENDİRELİM DİYE YALAN SÖYLEDİK"

"'1 milyon Üye' projesi böyle giderse kulübe yıllık 250 milyon dolar girecek. Böyle söyliyim, anlayın. 1998'de 13 milyon dolar borç, 16 milyon dolar da bütçesi varmış. Bugün borç 380 milyon dolar. Aktif toplan duran varlık 59 kat, borç 29 kat artmış. Biz insanları heveslendirelim diye yalan söyledik. 3 milyon dolara o tribün yapılır mı? Ankara'da tesis yaptık. Yalnız arazisini değeri 7 milyon dolar. Size hediye ediyorum. Kaça aldık, 1 milyon dolara aldık. Araziyi tarla diye aldık. Sonra Topuk Yaylası'nı yaptık. 26 milyon dolar. 13'ünü Fenerbahçe, 13'ünü İddaa-Spor Toto verdi. Bu salon da Fenerbahçe'nin tapulu malı. Murat Ülker bana dedi ki, 'Alın her şeyi siz yürütün, beni uğraştırmayın' dedi. Buranın 7 milyon dolar yıllık masrafı var, 'Almıyoruz' dedik"

ERSUN YANAL'IN SES KAYDI İÇİN...

"Ses kaydında kötü bir şey yok. Ersun Yanal kendisi çektirmiş. 'Ben yayınlayın' dedim ama 'Görüntülü yayınlayın' dedim. Tape gibi yayın yapmışlar. 'Görüntüyü olduğu gibi televizyonda yayınlayın' dedim, dediğimi yapmamışlar. "

"BENİM DÖNEMİMDE G.SARAY 9 KEZ ŞAMPİYON OLMUŞ DİYORLAR..."

"Galatasaray benim dönemimde 9 kez şampiyon olmuş diyorlar. Ben hapisteydim, hapisten idare etmedim. Hapiste çok rahattım. Ne gelip para istiyorlar, ne öbürü 'Adam dövdü gel yardım et' dedi. Kimse beni üzmemek için bir şey istemiyordu. 98'de geldiğimde takımı ben yapmadım ki. Bursa'yı yendiğimizde manşet attılar, takıma ne yaptınzı dediler. Söylesene Hulusi oğlum, beraber çalıştık. Ben erkekçe oynarım, Galatasaray da olsa beşitkaş da olsa. Tribünlerde kimsenin altına saman koymadım. Yumurta kırdılar, üstüne saman koydular Galatasaray ve Beşiktaş taraftarını oturtmadılar. Ben bunları yapmadım."

"YABANCI FUTBOLCULAR GİTMEK İÇİN İZİN İSTEDİ"

"Kill for you" grubu benim kadar Fenerbahçeli değilsiniz. Alper diyor ki 'Bana yukarıdan küfür ediyorlar'. Ben gece gelip camınıza kurşun sıkayım, ne halde olursunuz görelim. O çocuklar ölümle burun buruna geldi. Siz hiç ölümün ne olduğunu hissettiniz mi? O çocuklar orada ölümü gördüler. Yabancılar gitmek için izin istediler. Hep kötü, hep kötü. Bu memlekette hiç iyi bir şey yok mu? 'Başkan yorgun' diyorlar. Valla çok iyiyim. Dün Hulusi'yi gördüm üzüldüm. Ben senden daha genç duruyorum.

AZİZ YILDIRIM YENİDEN KÜRSÜYE GELEREK, BELGÜ'NÜN AÇIKLAMALARINA CEVAP VERDİ
"Fenerbahçe'nin problemi 75 bin kişilik stat yapmak değil. Stada gelen taraftar sayılarına baktığınız zaman her şey ortada. Fenerbahçe Kulübü'ne 75 bin kişik stat yapmak ihanettir. 100 milyon dolar getirin, kongreye bile girmem. Sen eve git dersine bir daha çalış. 250 milyon dolar bütün kulübün bütçesi. Avrupa şampiyonu yapacağım diyorsun, nasıl olacak? Galatasaray bir kere kazandı, biz de Benfica'yı eleyip final oynayabilirdik. Ama bundan sonra olur mu bilemem."

"Sakın bu stadı buradan kaldıracağım demeyin başka yerde.. Yayını kesin şu an yayın varsa... Sakın deme bu lafları. Stadı buradan kaldırırsak bu araziyi bizden alırlar. Hulusi deli deli şeyler konuşuyorsun. Hulusi tehlikeli şeyler konuşuyorsun, başına bela alırsın. Sana tavsiyem. Devletin kuralları var. Hiç bir şey alamazsın."

"Emenike terbiyesizlik yapmıştır, cezasını veririz ama dışlamak olmaz. Emenike, Vatan'da 4 gün hapis yattı. Koridorda gördüm. Gözleri şişmiş, böyle açılmış! Oyuncular arasında ayrım yapmamalısınız. O zaman Fenerbahçeli değilsiniz. "

"Hulusi gel böyle bir salon yaptır da ondan sonra konuş..." (Ülker Arena'yı elleri ile göstererek.) Söz ver hadi.. 5 bin kişilik, 2 bin kişilik salonlar yapacağına söz ver... Gideceğim dediysem buradayım daha rahat olun... 10 sene daha buradayım."

Sporx

Hulusi Belgü'nün Genel Kurul Kürsü Konuşması

Hulusi Belgü: "Bir oy alsam da buradayım"

Hulusi Belgü: "Bir oy alsam da buradayım"

Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Hulusi Belgü kongede üyelere seslendi.

Belgü'nün açıklamaları şu şekilde;

 • Bu sene hangi hoca cezalandırılacak? İsmail Hoca'nın arkasındaydınız. Arkasında durmanın bir bedeli var m?

 • Karşınızda bacak bacak üstüne attı diye Alex'i yolladınız. Alex bizim gönlümüzde. Benim oğlumun adı Alex.

 • Karşınızda bacak bacak üstüne atan Alex'i yolladınız. Peki Fenerbahçe formasını çıkartan Emenike'yi?

 • Bahsi geçen grupları sayın başkan kurdu, biletleri sayın başkan verdi. Bana bunları söyletmeyin.

 • Ali Koç'un başkan olmasından gurur duyarım. Bunu iki sene evvel de söyledim.

 • 12numara.org diye bir site var şimdi bana yağdırıyorlardır. Kulübün içinden yönetiliyor.

 • Stadı Pendik'e taşımak gibi bir projem yok. Bizim evimiz Kadıköy.

 • Keşke Ali Koç şimdi aday olsa da biz de onu desteklesek. Gülmeyin sayın başkan vazgeçmedim. Bir tane de oy alsam buradayım.

 • Aziz Yıldırım "Bırakacağım" diye çok söz verdi. İnşallah aklanır ve sözünü tutar.

 • Kongreden başkan çıkarsam Ali Koç hazır olduğu gün koltuğu bırakırım. Ali Koç'u tartışmaya hiç gerek yok.

 • Başkan olursam Obradovic devam edecek ve futbol takımına da en az Obradovic kadar ünlü ve güçlü bir hoca getireceğiz.

 • CAS'tan ceza aldığımızda gidelim İsviçre'de basın toplantısı yapalım dedim siz sadece Türkiye'de basın toplantısı yaptınız.

Eurosport

Fenerbahçe'de Adayların Yönetim Kurulu Listeleri Belli Oldu

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda başkan adayları Aziz Yıldırım ve Hulusi Belgü'nün yönetim kurulu listeleri belli oldu.

Ülker Sports Arena'da yapılan kongrede her iki adayın da yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri kabul edildi.

Aziz Yıldırım'ın listesinde mevcut yönetimden Tahir Perek, Turhan Şahin, Deniz Tolga Aytöre ve Yalçın Haker yer almadı. Yıldırım'ın yeni listesinde dikkati çeken isimler ise eski yöneticiler Murat Özaydınlı ile kardeşi Ali Yıldırım oldu.

Yıldırım'ın listesinde şu isimler yer aldı

Asil üyeler: Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağ, Ender Alkaya, Murat Özaydınlı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, M.Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Ömer Temelli, İsfendiyar Zülfikari, Önder Fırat, Erhan Türkoğlu, Tahir Sarıoğlu, S.Ozan Balaban, Coşkun Bayraktar

Yedek üyeler: Hakan Dinçay, Ünal Uzun, Mehmet Selim Kosif, Metin Doğan, Mustafa Serdar Erkan, Selim Sapan, Cenk Başak, Barış Altuğ Aydil

Belgü'nün listesi

Hulusi Belgü'nün listesindeki isimler şu şekilde:

Asil üyeler: Abdullah Lemi Üçyiğit, R. Hakan Kodal, Aksel Butrosoğlu, Ahmet Öksüz, Edip Zelluh, Şaban Erdikler, Mehmet Işık Eyigüngör, Ali Rıza Tekin, Fuat Atalay, Mustafa Arslan, S.Rahmi Eyüboğlu, Onursal Kocatepe, Taner Güven, Kayacan Darcan

Yedek üyeler: Engin Aksoy, Ali Galip İlter, Göksel Özonay, Adem Köz, Ertuğrul Eren Ergen, R. Cüneyt Aytaç, H. Esra Kazancıbaşı Öztekin

Oy pusulaların rengi belli oldu

Başkan adayları Yıldırım ve Belgü'nün yarın yapılacak seçimde, oy pusulalarının rengi belli oldu.

Çekilen kura sonucunda Aziz Yıldırım'ın oy pusularının rengi sarı, Hulusi Belgü'nün ise mavi oldu. Aziz Yıldırım, kura için başka bir isme vekalet vermek isteyerek kürsüye gelmek istemedi. Ancak, divan başkanı Vefa Küçük'ün buna müsaade etmemesi üzerine Yıldırım, kürsüye gelerek Belgü'yle el sıkıştı ve oy pusulası için kura çekti.

Sarı-lacivertlilerin kongresinin ilk günü sona erdi. Kongrede başkanlık seçimi yarın 21 sandıkta gerçekleşecek. Oy kullanma işlemi saat 10.00'da başlayacak ve 17.00'de sona erecek.

Fenerbahçe’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı başladı. Ülker Sports Arena’da 10.30’da başlayan genel kurulun ilk gününde, yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak, ibraya sunulacak.

Hazırlanan bütçe tasarısının da oylamaya sunulacağı toplantıda, gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından başkan adayları konuşma yapacak.

Genel kurulda yarın başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların seçimi yapılacak. Saat 10.00’da başlayacak oy verme işlemi 17.00’de tamamlanacak.

YÖNETİM İBRA EDİLDİ
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda yönetim kurulu ve denetim kurulunun faaliyetleri ayrı ayrı ibra edildi. Kongrede yönetim kurulu ve denetim kurulu raporlarının okunmasından sonra söz alan üyeler, görüşlerini dile getirdiler. Konuşmalardan sonra genel kurul divan başkanı, yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyetlerini ayrı ayrı oylamaya sundu. Yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyetleri, oy birliğiyle ibra edildi. Yönetim kurulunun çeşitli önergeleri de kongre üyelerince oy birliğiyle kabul gördü.

TOPLANTIDA YAŞANANLAR
Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurul toplantısı başladı. Ülker Sports Arena'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilen toplantıda, yönetim kurulu üyesi Şekip Mosturoğlu'nun yaptığı açılışın ardından Genel Kurul Divan Başkanlığı'na Vefa Küçük seçildi.

Küçük, kulübün geçen yıl değiştirilen tüzüğünün ardından gerçekleştirilen ilk genel kurul toplantısı olduğu için, başkan adaylarına ve üyelere işleyişle ilgili çeşitli hatırlatmalar yaptı.

Sarı-lacivertli kulüpte bir önceki genel kurulda başkan adayı olup Aziz Yıldırımile yarışan Mehmet Ali Aydınlar da başlama saatinden önce salondaki yerini aldı.

Bütün branşların 2014-2015 sezonunda kazandığı kupalar, yönetim kurulu masasının önünde sergilendi.Misafir olarak kongreye davet edilen, "Hedef 1 Milyon Üye" projesiyle kulübe temsilci üye olanlar da salonda genel kurulu takip edebiliyor.

Salonda yarın yapılacak başkanlık, yönetim ve diğer kurulların seçimi için 21 sandık kurulacak.

DENETİM KURULU'NDAN İBRA ÖNERİSİ
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda Denetim Kurulu, Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunun 2014 yılındaki faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edilmesini önerdi.

Ülker Sports Arena'da yapılan kongrede yönetim kurulu faaliyet raporunu asbaşkanlardan Turhan Şahin okudu. Şahin'den sonra denetim kurulu raporunu okumak için kurul üyesi Doğan Yeşin kürsüye çıktı.

Yeşin, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin 01.01.2014 - 31.12.2014 tarihlerinde toplam gelirinin 179 milyon 175 bin 68 lira, toplam giderlerin ise 232 milyon 286 bin 201 lira olarak açıkladı. Yeşin, bu tarihler arasında yönetim kurulunun faaliyet ve hesaplarından dolayı genel kurulda ibra edilmesi önerisinde bulundu.

AZİZ YILDIRIM VE HULUSİ BELGÜ'NÜN ADAYLIK DİLEKÇESİ VERİLDİ
Aziz Yıldırım'ın 733 kongre üyesi imzalı başkan adaylık başvurusu Genel Kurul Divan Başkanlığı'na sunuldu. Divan başkanı Vefa Küçük, Yıldırım'ın dosyasının kontrol edilmek üzere sicil kuruluna verildiğini duyurdu.

Küçük, sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi Hulusi Belgü'nün ise 350 kongre üyesinin imzasıyla başkan adaylık dosyasını sunduğunu açıkladı. Sarı-lacivertli kulübün yenilenen tüzüğüne göre adaylık başvuruları, genel kurula katılma hakkı olan 200 üyenin imzalı ve noter tasdikli teklifiyle yapılması gerekiyor.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Ali Koç da kongreyi tribünde oturarak takip ediyor.

HTSpor

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir