Erdoğan'dan İmamoğlu’na 'Diyarbakır' Çıkışı: 'Teröre Bulaşmış Olanlarla Dirsek Temasında'

 > 
23PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da düzenlenen toplu açılış töreni konuşmasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘teröre destek verdiğini’ öne sürerek, “Terör örgütüne tavır koyamayandan belediye başkanı olmaz, siyasetçi hiç olmaz” dedi.

AA'da yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütüne tavır koyamayanlardan, 15 Temmuz darbe girişiminin faillerini lanetleyemeyenden, her zeminde ve her zaman ülkesinin yanında yer alamayandan belediye başkanı olmaz, siyasetçi hiç olmaz." ifadelerini kullandı.

"Bütün bunlar karşısında bizim de yapacaklarımız var"

Erdoğan, CHP’li belediyelerdeki işten çıkarmalara dair şunları söyledi: “25 yıldır bu ülkede yepyeni bir belediyecilik inşa ediyoruz. Her şey gibi hizmet de nasip işidir. Aynı zamanda niyet işidir. Nasibimizde bulunmuyorsa, niyetiniz de yoksa, seçim de kazansanız hizmet yapamazsınız. Son seçim kampanyası dönemi boyunca CHP’li belediye başkan adayları ve genel başkanları her konuda attılar, tuttular. Ulaşımdan internete her şeyi bedava yapmaktan, belediyelerden işçi çıkartmamaya kadar vermedik söz bırakmadılar. Bay Kemal ‘Kazandığımız belediyelerden kimseyi işten çıkartmayacağız’ demediler mi? Şimdi ne oldu? Bütün bunlar karşısında bizim de yapacaklarımız var.“

"Bakıyorsunuz, teröre bulaşmış olanlarla el ele"

Erdoğan, İmamoğlu’nun yerlerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz’la Diyarbakır’da gerçekleştirdiği görüşmeyi hedef alarak, "Karşımızda hiçbir konuda verdiği sözün arkasında duramayan bir parti ve ekibi bulunuyor. Kardeşlerim böylece ne sözün, ne belgenin hatta ne de namus üzerine edilen yeminlerin bunların gözünde hükmü olmadığını gördük. Bunun adı milleti kandırmaktır. Sözlerini tuttukları konular da var. Mesela, bölücü örgütün güdümündeki partiye verdikleri sözleri harfiyen yerine getiriyorlar. İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Diyarbakır’da. Kimlerle, neyi konuşuyor? Bakıyorsunuz, teröre bulaşmış olanlarla el ele. Onlara, “Biz sizlerle beraberiz” diyor. Bölücü terör örgütü nedeniyle görevlerinden alınan belediye başkanlarına destek veriyorlar. Terör örgütüne tavır koyamayandan belediye başkanı olmaz, siyasetçi hiç olmaz." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu Diyarbakır'da: 'Kayyum Atanması Gaflet ve Dalalettir' - onedio.com
İmamoğlu Diyarbakır'da: 'Kayyum Atanması Gaflet ve Dalalettir' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir