Dizi Sezonu Açıldı! İzlerken Battaniye ve Patlamış Mısır Keyfine Doyacağınız 29 Yabancı Dizi

-

Yaz havası yavaş yavaş bizlere veda ederken, sonbaharda yapılacak en eğlenceli etkinliğinize renk katmaya geldik. TheAtlantic'ten sizler için derlediğimiz bu diziler, Eylül ve Ekim ayında vizyona girmiş olacak. Eski klasikler, yepyeni yapımlar, başarılı uyarlamalar hepsi burada...

Kaynak: https://www.theatlantic.com/entertainmen...

1. American Horror Story: Cult (5 Eylül, FX)

Ryan Murphy’nin serisindeki 7. sezon bu kez son zamanların en korkunç canavarını ele alıyor: Haberleri. 2016 ABD genel seçimi sonrasında geçen 11 bölümlük sezonda kült figürler, sosyal kutuplaşma ve sosyal medyanın getirdiği sinsi endişeyi göreceğiz.

2. The Deuce (10 Eylül, HBO)

Treme'den bu yana David Simon ve George Pelecanos ilk ortak yapımı Deuce, 1970'lerin New York'unda geçiyor. 8 bölümlük bu sezonda James Franco ikiz kardeşler olan barmen Vincent ve kumarbaz Frankie Matino'yu canlandıracak. Maggie Gyllenhaal'un patlayan porno ve seks sektöründe bir seks işçisini oynadığı dizide Method Man, Gbenga Akinnagbe, Chris Bauer, Anwan Glover, Lawrence Gilliard, Jr. gibi tanıdık yüzler de var.

3. Riviera (14 Eylül, Sundance Now)

Oscar ödüllü yazar ve yönetmen Neil Jordan'ın, 10 bölümlük dizisi Cote d’Azur'da geçiyor. Milyarder kocası teknesinde bir kazaya kurban giden küratör Julia Stiles, bu esrarengiz ölümün peşini bırakmıyor.

4. The Vietnam War (17 Eylül, PBS)

Ken Burns ve Lynn Novick’in yepyeni projesi 18 saatlik bir Vietnam Savaşı tarih dersi gibi. Ken Burns'ün daha önce yaptığı 680 dakikalık İç Savaş belgeselini bile sollayan yapımda Nine Inch Nails'den Trent Reznor ve Atticus Ross'un seslendirmesini ve müziğini duyuyoruz.

5. The State (18 Eylül, National Geographic)

4 bölümlük mini dizi, İngiliz yazar ve yönetmen Peter Kosminsky'nin ellerinden çıktı. İngiltere'den kalkıp IŞİD'e katılmaya giden hayatları konu alan bu derin yapıtta gerçek öykülerden alıntılar ve gerçek veriler kullanıldı.

6. Star Trek: Discovery (24 Eylül, CBS)

Star Trek'in son bölümlerinin üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen, her bölümü 8 milyon dolara mal olduğu söylenen yepyeni bir dizi CBS'te karşımıza geliyor. Sonequa Martin-Green (The Walking Dead) Michael Burnham'ı canlandırırken, with Michelle Yeoh'yu Philippa Georgiou rolünde izliyoruz.

7. The Opposition With Jordan Klepper (25 Eylül, Comedy Central)

Jordan Klepper'la Muhalefet aslında gerçekle dalga geçen, alternatif medya komedisi olacak türden bir seri komedi şovu diyebiliriz. Klepper'in canlandırdığı karakter hem sol hem de sağ görüşlü seslere yer vereceğe benziyor.

8. The Good Doctor (25 Eylül, ABC)

Tıp konulu bir drama da İyi Doktor'la karşımıza geliyor. Freddie Highmore (Bates Motel)'un otizmli bir çocuk cerrahını canlandırdığı dizide San Jose'de yer alan hastanede meslektaşlarıyla arasında gelişen güzel ilişkileri izliyoruz. Aynı isimli bir Kore yapımından esinlenen dizini ortak yapımcısı aynı zamanda House dizisinin beyni olan David Shore.

9. Young Sheldon (25 Eylül, CBS)

İsminden de anlaşılacağı üzere Big Bang Theory'nin Sheldon Cooper'ının gençliğine döneceğiz. Doğu Teksas'ta 1989 yılında geçen dizide Sheldon Cooper henüz 9 yaşında. Dizi şüphesiz komedinin her bir tonunu barındırıyor.

10. Law & Order True Crime: The Menendez Murders (26 Eylül, NBC)

ABD'nin başarılı yapımcısı Dick Wolf'un elinden çıkan Menendez Cinayetleri, 1996 yılında Beverly Hills'de zengin ailelerini öldürmekten hapse atılan iki genç adamın gerçek öyküsünü konu alıyor.  Edie Falco ve Josh Charles ve Anthony Edwards başrollerde.

11. Will & Grace (28 Eylül, NBC)

“Will ve Grace hala birlikte yaşıyorlar, Jack koridorun sonunda, Karen da hala zengin," diye açıklıyor Eric McCormack 16 bölümlük diziyi. Yayında kaldığı 8 sezon boyunca 16 Emmy ödülü kazanan dizi, dünyada yaşanan güncel konular haricinde az çok eskisiyle aynı olacak diyebiliriz.

12. Big Mouth (29 Eylül, Netflix)

Nick Kroll ve John Mulaney (Ah, Merhaba) ergenlik çağındaki iki genci seslendirdiği bu gerçeküstü yeni Netflix animasyonunda gençlik adeta ergenlikle savaşıyor. Çocukluktan beri iki arkadaş olan Kroll ve Andrew Goldberg tarafından yapılan dizide Maya Rudolph, Jenny Slate, Jessi Klein, Jordan Peele ve Jason Mantzoukas'ın seslendirmesini de duyacağız.

13. Ghosted (1 Ekim, Fox)

Eski bir LAPD memuru (Craig Robinson) ve eşinin uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia eden yumuşak huylu bir kitap mağazası çalışanı (Adam Scott), paranormal soruşturmayı ele almak için bu 'siz bir arada ne yapıyorsunuz öyle' tarzı komedide bir araya geliyor.

14. Curb Your Enthusiasm (1 Ekim, HBO)

Bu eski komedinin 10 bölümlük yeniden yapımını Julius Caesar'ın ölümsüz sözlerinde "Gittim, hiçbir şey yapmdım, geri geldim," dediği gibi açıklıyor Larry David. Eski bir klasik olan Curb Your Enthusiasm, Larry'nin yine tak başına kalıp New York'a taşındığı 8. sezon sonundan 6 yıl sonra tekrar karşımızda.

15. Ten Days in the Valley (1 Ekim, ABC)

Kızı ortadan kaybolan işkolik bir televizyon yapımcısı Jane Sadler'ı anlatan bu yapım Tassie Cameron tarafından hazırlandı. Dizi, soruşturma görevlilerinin Jane'in ailesini kimin hedef aldığını ortaya çıkarmak için her birinde kişisel hayatının detaylarını sorguladığı 10 bölümden oluşuyor.

16. The Gifted (2 Ekim, Fox)

Matt Nix (Burn Notice)'in bu 10 bölümlük draması, X-Men dünyasında, genç çocuklarının mutant olduğunu keşfeden boşanmış ebeveynleri (True Blood'dan Stephen Moyer ve Person of Interest'ten Amy Acker) konu alıyor. Olağanüstü dünyanın dizilerinden biri The Gited'in ilk iki bölümü Bryan Singer ve Len Wiseman tarafından yönetildi.

17. The Mayor (3 Ekim, ABC)

Yazar Jeremy Bronson tarafından hazırlanmış ve yönetmenliğini Daveed Diggs'in yaptığı bu yeni sitcom, yeni kasetine dikkat çekmek için seçimlere katılan ve sonra da yanlışlıkla seçilip belediye başkanı olan genç bir müzisyenin öyküsünü anlatıyor.

18. Dynasty (11 Ekim, The CW)

Reagan'ın Amerikası'ndaki 'zenglik, güç ve tüketime duyulan büyük tutku ve bağımlılığı merkezinde tutan yeni dizi milyarder Blake Carrington'un yeni eşi Cristal ve kızı Fallon'la yeni bir yüzleşmeyi karşımıza getiriyor.

19. I Love You, America (12 Ekim, Hulu)

Sahnedeki cesur tavsrıyla bilinen Sarah Silverman'ın yeni komedi şovu, Amerikalıların gerçek yüzünü ortaya koymak ve farklı politik, sosyal ve toplumsal görüşlerle angaje olmak için sokağa iniyor.

20. Mindhunter (13 Ekim, Netflix)

House of Cards'dan bu yana David Fincher’in ilk TV projesi olacak dizinin konusu 1995 yılında yazılmış, FBI'ın seri cinayetlerle ilgilenen özel ekibini konu alan bir kitaptan esinlenilmiş.  1979 yılında geçen öyküde seri katillerin peşinden giden iki ajan olarak Jonathan Groff ve Holt McCallany'yi izliyoruz. Ayrıca konusu bakımından Kuzuların Sessizliği'ne çok benzeyen bir yapım.

21. White Famous (15 Ekim, Showtime)

Jamie Foxx yapımı komedide Saturday Night Live'dan Jay Pharoah'ı izliyoruz. Oscar ödüllü Afro Amerikan aktörün eğlence sektöründeki ilk günlerini ve başarısını, beyaz olmamasına rağmen şöhrete ulaşmasının komik hikayesi izleyiciye kaliteli bir komedi sunuyor.

22. The Last O.G. (24 Ekim, TBS)

Tracy Morgan. Jordan Peele. Tiffany Haddish. Bu yeni yapımı izlemek için en önemli üç sebep. Tray, 15 yıllık hapis cezasının ardından salıverilmiştir ve bambaşka bir dünyaya döndüğünü hissetmektedir. Eski kız arkadaşı ise yeni beyaz erkek arkadaşıyla birlikte ikizlerini büyütmektedir. O.G hikayesini sevdiyseniz bu yeni yapım sizi çok etkileyecek.

23. Alias Grace (3 Ekim, Netflix)

Margaret Atwood'un romanından esinlenilen dizide, Grace Marks adındaki hizmetçinin 1843 yılında bir cinayetten yargılanmasını anlatıyor. Genç kadının suçluluk hali ise bir doktorun soruşturmaya dahil olmasıyla soru işaretleri arasında sıkışıp kalıyor.

24. SMILF (5 Kasım, Showtime)

Frankie Shaw (Mr. Robot) yine kendine ait ve aynı isimdeki kısa filminden esinlenerek bu tek başına çocuk büyüten anne hikayesini TV ekranına taşıdı. Aynı zamanda kariyer yapmak isteyen annenin seyirciyi güldüren bu hikayesi, Boston'da geçiyor.

25. The Girlfriend Experience (5 Kasım, Starz)

The Girlfriend Experience'in ilk sezonunda Riley Keough'u bir hukuk öğrencisi ve seks işçisi olarak izlemiştik. İkinci sezonda yapımcılığını yine Soderbergh'in üstlendiği dizi, D.C ve New Mexico'da geçen iki yeni hikayeyi bizlere sunacak.

26. Future Man (14 Kasım, Hulu)

Josh Hutcherson (The Hunger Games, The Kids Are All Right) bu Seth Rogen ve Evan Goldberg ortak yapımında tamamen rastlantı sonucu zamanda seyahat edip insanlığı kurtarması gereken bir hademeyi canlandırıyor. Komedinin ilhaları tarafından üretilen bu dizi seyirciyi kaliteli kahkahalara boğmaya aday.

27. Runaways (21 Kasım, Hulu)

Marvel'den gelen üçüncü televizyon dizisi, aynı isimdeki çizgiroman kitabından uyarlanmış. 10 bölümlük Runaways (Kaçaklar), toplumdaki bütün yetişkinlerin köklü bir suç örgütüne üye olduğunu öğrendikten sonra ailelerine savaş açmak için biraraya gelen bir grup genci konu alıyor.

28. Godless (22 Kasım, Netflix)

Netflix'in kendine ait ve oldukça pahalı bu yapımı kendine has bir western öyküsü. İntikam için bir araya gelmiş suçluların çete lideri olan, silahlı soyguncu Frank Griffin'i oyuncu Jeff Daniels canlandırıyor. Oyuncusu kadrosunda Michelle Dockery, Sam Waterston, Thomas Brodie-Sangster, Jack O’Connell ve Merritt Wever de var.

29. She’s Gotta Have It (23 Kasım, Netflix)

Spike Lee'nin 1986 klasiği, aynı isimli eserden uyarlanan dizide DeWAnda Wise, 3 erkek arasında duygusal bir üçgende sıkışıp kalmış Brooklynli Nola Darling'i canlandırıyor. Yapımcıların arasında ise iki Pulitzer Drama ödüllü Lynn Nottage yer alıyor.

O zaman battaniye, patlamış mısır, dizi keyfi başlasın! Haydi iyi seyirler!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elfyldz

Tüm yabancı dizileri : adresinden bulabilirsiniz. İyi seyirler.

tansel-kmo

hepside berbat yeni diziler hayal kırıklığı

sesiila

mr. mercedes olmalıydı listede asıl

seksekoynayanmafyababasi

Vikings yoksa mısırda yok

joliie

supernaturalı 4.kez baştan izliyorum iyi ya böyle. 5 te olabilir bak bilemedim şimdi

Görüş Bildir