DİSK Genel Kurulu'ndaki Protestoya Erdoğan'a Hakaret Soruşturması

 > 
40PAYLAŞIM

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, DİSK'in Olağan Genel Kurulunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik atılan sloganlara ilişkin resen soruşturma açtı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Basın Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Cevat İşlek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun DİSK 15. Genel Kurulunun toplandığı salona girişi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren sloganlar atıldığına ilişkin haberler üzerine resen soruşturma başlattı.

Ne olmuştu?

DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun salona girişi sırasında, 'Hırsız katil Erdoğan' 'Katiller dışarı' sloganları atılmıştı.

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, Protestolar Üzerine DİSK Genel Kurulu'nu Terk Etti - onedio.com
Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, Protestolar Üzerine DİSK Genel Kurulu'nu Terk Etti - onedio.com

Bakan Soylu, protestolar dinmeyince salonu terk etmişti.

Toplantıya katılanlar arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bulunuyordu.

Kani Beko: Bu kadarını beklemiyordum

DİSK Başkanı Kani Beko, konuyla ilgili açıklamasında "Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun burada olup beni dinlemesini istiyordum. İşçi arkadaşlarımız da kürsüye çıkıp, kürsüden demokratik bir şekilde konuşmuş olsaydı, Sayın Bakan da bizi dinlemiş olsaydı çok daha iyi olurdu. Böyle bir fırsatı da kaçırdık" dedi.

"Bu kadarını gerçekten beklemiyordum"

Böyle bir şeyin olacağını hiç öngörmediğini söyleyen Beko, şöyle devam etti: "Daha önce de bizim genel kurulumuza Süleyman Soylu'dan önceki bakan Faruk Çelik genel kuruluna gelmişti. Tabi ki orada da arkadaşlarımız demokratik tepkilerini koymuşlardı ama bu noktaya gelmemişti. Sayın Faruk Çelik de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu zaman bizim genel kurulda konuşma da yapmıştı. Ben bu kadarını gerçekten beklemiyordum" 

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir