Görüş Bildir
Haberler
Dink Dosyasını Taşırken Ogün Samast CD'sini Kırmışlar

Dink Dosyasını Taşırken Ogün Samast CD'sini Kırmışlar

FreiGeist
02.02.2016 - 13:32 Son Güncelleme: 02.02.2016 - 15:12

Dink Davası'nın birleştirilmesinden sonra Yargıtay'dan dönen dosyaların, mahkemeye taşınma sırasında açıldığı ortay çıktı. Çuvallardan birinden düşen Ogün Samast'in Samsun'da yakalanmasına ilişkin bir CD'nin yere düştüğü ve üç yerinden kırıldığı anlaşıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'un öldürülmesine ilişkin davada bir skandal daha yaşandı. 

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Dosyaların taşınması sırasında Ogün Samast'in Samsun'da yakalanmasına ilişkin bir CD'nin kırıldığı anlaşıldı.

Yargıtay, Hrant Dink cinayeti ana davasını, kamu görevlilerinin ihmâli davasıyla birleştirmişti

Yargıtay, Hrant Dink cinayeti ana davasını, kamu görevlilerinin ihmâli davasıyla birleştirmişti

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Dink suikastında kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddiasına ilişkin davanın “örgütlü suç” olduğu iddiasıyla İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bakmasına karar vermişti. Ayrıca İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Hrant Dink suikasti ana davasının da 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin görülmesine ve iki davanın birleştirilmesine hükmetmişti.

Yargıtay’ın bu kararı sonra dava dosyası, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Posta yoluyla gönderilen dosya, 26 Ocak’ta mahkemeye ulaştı. Taşıma sırasında Ogün Samast’in Samsun’da yakalanmasına ilişkin bir CD yere düştü ve kırıldı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
tahir seymen

Hrant Dink adını ne zaman duysam içim burkuluyor... :( Sadece iyi bir adama değil, bu coğrafyanın insanına üzülüyorum. Elbet bir gün güzel günleri de görücez...

M CAN

10 senedir yeter amk. Biraz da öldürülen, şehit edilen memleket çocuklarının haberini yapın...

kondogbia

Haksızlık haksızlıktr, senin benim haksızlığım yoktur.

oliver

biz de buna inandık? :)