Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Değişimin Böylesi! Boşandıktan Sonra Bambaşka Kişilere Dönüşerek Eski Eşlerini Pişmanlığa Boğmuş 17 Kadın

Güzellik
588PAYLAŞIM

Hepsi tek tek ilham verici!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres/th...

1. Yürü be kadın!

“Eksi eşim bana, tutkulu olduğum şeyleri yapmaya devam ettiğim için bencil olduğumu hissettiriyordu. Çocuklarım dünyaya geldi ve hayatım burada bitti. Bundan daha fazlasına layık değildim. Bu olumsuzluğu bitirecek cesareti buldum, ruhsal olarak kendime çeki düzen verdim, çocuklarıma ve kendime karşı daha doğru birine dönüştüm. Zaman zaman zorlandığım oluyor ama yalnız bir anne olarak en zor anlarda bile asla dönüp arkaya bakmıyorum.”

2. Her haliyle çok güzel bizce.

“Belki ‘güzel görünüyorsun’ der umuduyla saçlarıma istemediğim bir sürü şey yaptım. Sürpriz! İşe yaramamdı. Asla sevmeyeceğimi düşündüğüm uzun saçlarla ve yaklaşık 13 kilo zayıfken şimdi sıradan bir banyo selfie’sinde, full makyajla çektirdiğim profesyonel fotoğraflarda olduğumdan daha güzel hissediyorum. Nefretle ve en kötüsü ilgisizlikle çevrelenmişken kendini sevmek çok zor.”

3. 

“Spor yapmaya başladım, okula geri döndüm ve ayrıldıktan sonra sadece hayatın tadını çıkarmaya baktım. Değişiklik bazen korkutucu gelebiliyor ama buna her zaman değiyor.”

4. Harika değil mi?

“Ayrıldıktan sonra mutluluk, özgürlük ve kızım ve kendim için daha iyi bir hayat kazandım. Toksik ve sadakatsiz bir ilişki içinde sıkışmışken kendine bakmak ve kendini sevmek çok güçtü. Boşanalı 5 yıl oldu. Şimdi ise kızımı ve beni çılgınca seven bir adamla yeniden evlendim ve nisan ayında doğacak yeni oğlumuzu bekliyoruz!”

5. Gözlerimiz kamaştı. 🤩

"Evlilik öncesi-boşanma sonrası! Daha mutlu, daha sağlıklı, daha ışıltılı!"

6. 

“Boşandıktan sonra öz güvenim o kadar arttı ki! Toksik ilişkimin verdiği acılar, yalnız kalmanın belirsizliğinden bile korkunç bir hal almaya başlamıştı. Kendimde boşanma kararı verecek gücü buldum. Hiç pişman değişim. Hayatım şimdi çok daha iyi.”

7. Öz sevgi!

“Eski eşimle 15 yıl boyunca beraberdim ve bu süreçte sürekli kendimden nefret ediyordum ve bunaldımda hissediyordum. Ayrılalı 1 yıl oldu ve kendime saygı duymayı öğreniyorum.”

8. Göründüğü kadar iyi hissettiğinden eminiz!

“16 yıl boyunca istismarcı bir alkoliğe katlandım. Ayık olduğunda fiziksel saldırıları bitiyordu ama duygusal işkencesi, yalanları ve manipülasyonları sarhoş değilken bile bitmek bilmiyordu. Çocuklarım ve kendim için buna bir dur demem yıllar aldı. Ayrılığımızın üzerinden 6 ay geçti ve bu değişimime bayılıyorum! Kavga gürültü ve sürekli temkinli davranma tedirginliğinden uzak bir ortamda yaşamak vücudunuzda ve ruhunuzda öyle değişikliklere yol ki!”

9. Gerçekten ilham verici 😍

“Soldaki fotoğraf 11 yıllık eşimden ayrılmadan önce çekildi. Mutsuzdum, evliliğimde yalnız hissediyordum ve neredeyse okulu bırakıyordum. Sağdaki fotoğraf ise 4 yıl sonra doktoramı bitirirken. Sevdiğim şeyi yapıyorum ve neşe doluyum. Boşanmak hayatımda aldığım en iyi karar!

10. 

14 yıl boyunca aldatılmak, manipüle edilmek ve size yalan söylenmesi kesinlikle bir insanı değiştirebilir. Güvensiz hissediyordum ve öz güvenimi kaybetmiştim bu nedenle de onu terk etme düşüncesi beni korkutuyordu. Ama sonunda gücümü topladım ve şimdi güvenimi tekrar kazandım, daha özgürüm ve en önemli çok daha mutluyum.”

11. Hayallerinizden vazgeçmeyin!

"21 yaşındayken North Dakota'da evlendim. 25 yaşında ise New York'a yerleştim ve boşandım. Bir yıl içinde yüksek lisansım için çalışıyordum."

12. Kendin olabildiğin kadar güzelsin.

"Dövmeler bana nikah yüzüğünden çok daha fazla yakışıyor."

13. 

"19 yaşında evlendim ve 31 yaşında boşandım. Mutlu olmak için kendinizden başkasına ihtiyacınız yok!"

14. Bir 'hayır' ne kadar çok şey değiştirebiliyor...

“Fotoğraflarda görüldüğü üzere evliliğim boyunca bulanımdaydım ve mutsuz hissediyordum. Bugün, en sonunda bana yapılan tüm haksızlıklara ‘hayır’ deyip hayatımın kontrolünü ellerime aldığım için mutlu ve özgürüm.”

15. Gurur verici. 👏

"Lisansımı bitirdim!"

16. "Bakın Obama'nın yanında ne kadar harika görünüyorum" pozu. 😂👏

"Boşanmak hayatım boyunca başıma gelen en iyi şeydi!"

17. 

"Milyonlarca kat daha mutluyum ve hayatımda ilk defa kendimi seviyorum."

Mutsuz bir evliliğin kadınların hayatları üzerindeki etkisi sizce de korkunç değil mi? Kimse buna izin vermemeli!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
artifical-imam

Kilolu insanlara zerre saygı/acıma hissetmiyorum bu konuda. Kendi kendine öyle olmuşlar zaten. TLC de falan da ağlamaya başlarlarsa sadece sinir bozucu oluyor. Yukarıdakilerin hepsi de ya kilo vermiş yada makyaj yapmış. Özellikle #5 ve #14 gayet belli. Şimdi feminist damarınızı kabartıp da "Yok kocası bırakmış, yok aldatılmış, yok psikolojik baskı yapıyormuş" diye ciyaklamayın. Kaç tane düpdüzgün evlilik gördüm. Kadınlar her türlü salıyor kendini evlendikten sonra. Zeka seviyeme de hakaret etmeye kalkmazsanız güzel olur zira sizi temin ederim ortalamadan gayet yüksek.

efsenay1903

tlc de ağır yaşamları izlemişsin belli ama hiç düşünmemişsin hemen hemen hepsinin bir çocukluk travması var çoğu aile bireylerinin yada yabancılarının tecavüzüne uğramış vs şişmanlık bir psikolojik hastalıktır insanlar bu psikolojiden kurtulmanın yolunu yemekte bulurlar bak mesela bu şişman kadınların çoğu eşleri tarafından psikolojik yada fiziki şiddete maruz kalmış ama bu etken üstlerinden kalkınca nasıl kendilerine gelmişler kilo vermişler vs vs zeka seviyene hakaret etmem zaten ortalamanın da üstündeymiş ama baya eksik empati baya bir de vicdansızsın sevgiler arkadaşım

thesempson

Ülkedeki insanların %85'inde okuduğunu anlayamama, ana fikri algılayamama ve aşırı önyargı sorunu var. Keşke burdaki ana fikrin; herkesin değişimden, alıştığı düzeni bırakmaktan korktuğunu ama aslında korkulacak bir şey olmadığını, bazen yeni sayfa açmanın herşeyi güzelleştireceğini ve kolaylaştıracağını ve burdaki kadınların da bunun güzel bir örneği olduğunu anlayabilseydiniz. Biri size fiziksel veya psikolojik şiddet mi uyguluyor? Bırakın gitsin. Size hakettiğiniz ilgiyi ve sevgiyi göstermiyor mu? Siz de o kişiyi ilginize ve sevginize hasret bırakın. Kendinizi değersiz mi hissettiriyor? Öyleyse değerli olduğunuz yere gidin. Alışkanlık ile sevgi ayırt edilemiyor bazen. Hissettiğiniz şeyin alışkanlık olmadığından emin olun. Eğer alışkanlıksa da, alışkanlıklarınızı değiştirmekten çekinmeyin.

thesempson

Ayrıca evlendikten sonra g.t göbek salmayın o zaman diyen insanlara cevabım şudur; evlendiğiniz insanı ilgisizlikle, sevgisizlikle yormayın öyleyse. Fiziksel veya psikolojik şiddet uygulayıp yıpratmayın. Kendisini değersiz hissettirip hayattan soğutmayın, yaşam enerjisini almayın mesela. Belki o zaman kimse g.t göbek salmaz?

enk-capital

#10 #15 #17 resmen 10 yaş gençleşmişler.

kemalbgc

Kiloları geçtim, hepsi makyaj güzeli. Boşanmadan önce makyaj yasakmıydı? Eşleriniz mi size kilo aldırdı. Yalanın daniskası. Aile kurumunu bitirmeye yönelik yayınlar bunlar. Toplumda boşanma ne kadar artarsa ahlaksızlık o kadar artar.

asude-hazan-kurtdemir

yazdığınız başlık o kadar kadın düşmanı ki! aşağıdaki apır sapır yorumlara (bkz: BOŞANMADAN ÖNCE BÖYLE DEĞİŞİMİ YAPSAYDINIZ EVLİLİĞİNİZ DAHA DA İYİ OLABİLİRDİ... Sorun da burda zaten evlenince g**ü göbeği salmak...) çanak tutuyorsunuz her zamanki cinsiyetçiliğinizle. Eski eşini pişmanlığa boğmak ne demek ya? O zaman bu kadınların şişman/çirkin olduğu için terk edildiğini ima ettiğinizi anlamayacak kadar mı basitsiniz ya da bunu görmezden gelecek kadar mı tıklanmaya muhtaçsınız? Altlarını okuduysanız zaten çoğu toksik ilişkilerinden çıktıktan sonra vücutlarına düzgün davranmayı öğrenebilmiş bu kadınların? Bıktık sizin cinsiyetçi hadsizliklerinizden? Bi tane mi kadın aklı başında kadın editör yok ya bu lanet buzzfeed fourchan çakması sitede?

Görüş Bildir