Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. Şırnak ve Diyarbakır'da 3 Şehit

Şırnak Silopi ve Diyarbakır'da PKK saldırılarında ağır yaralanan iki polis memuru kaldırıldıkları hastanede şehit oldu. Şırnak'ın Uludere ilçesinde de geri manevra yapan bir tankın altında kalarak ağır yaralanan 2 askerden biri kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit düştü.

Haberin Tamamı İçin:

2. Liderler Grup Toplantılarında Konuştu

3. Dağlık Karabağ'da Ateşkes

Cumartesi gününden beri Azeri ve Ermeni güçler arasında çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkese varıldığı açıklandı.

Haberin Tamamı İçin:

4. Binali Yıldırım: 'Kimlik Bilgileri Çalınmadı, Geçmişte Yaşanmış Bir Hadise'

Bilgisayar korsanları tarafından internete yüklenen bir veri tabanının, 50 milyona yakın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kişisel bilgilerini içerdiği iddia edilmişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise 50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik bilgilerinin çalındığı iddiasını yalanladı ve "50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgilerinin çalındığı haberi doğru değil. Bildiğimiz bir konudur, geçmişte yaşanmış bir hadisedir" açıklamasını yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

5. 3 Gün 'Çalıntı' Araçla Gezen Ankara Emniyet Müdürü Hiçbir Kontrol Noktasında Durdurulmamış!

Ankara Emniyet Müdürlüğü görevine 17 Mart'ta başlayan Mahmut Karaaslan, üç gün boyunca ‘tebdil-i kıyafet' ile güvenlik denetimi yaptı, Başkent caddelerinde çalıntı plaka takılı bir araçla dolaştığı buna rağmen hiçbir polisin çevirmesine takılmadığı iddia edildi.

Haberin Tamamı İçin:

6. 'Düştü' Denilerek Hastaneye Getirildi, Doktorlar 'Tecavüz' Dedi: 3 Yaşındaki Çocuk Yaşam Mücadelesini Kaybetti

Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'nde annesinin merdivenden düştüğünü söyleyerek hastaneye getirdiği 3 yaşındaki Arda'yı muayene eden doktorlar tecavüz şüphesi üzerine polise haber vermiş ve soruşturma başlatılmıştı. 16 gün yoğun bakımda kalan Arda Cemal, yaşam mücadelesini kaybetti...

Haberin Tamamı İçin:

7. ABD'li Askerlerin Aileleri Türkiye'yi Terk Etti

Pentagon'un Muğlaİzmir ve Adana’daki üslerde bulunan Amerikalı personelin ailelerini ülkeden ayrılması yönünde verdiği talimatın arından İncirlik Üssü’nde tahliye yapıldı. Üsteki personelin ailelerinin tamamı kentten ayrıldı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Yıllık İzinde Önemli Değişiklik Yolda

Yıllık izinlerle ilgili yeni bir düzenleme TBMM Genel Kurulu’na geliyor. Çalışanlar açısından tasarının en önemli maddesi, yıllık izin kullanımında değişiklik öngören madde. Hazırlanan tasarıya göre, yıllık izin artık 5’e bölünebilecek. Buna göre 5’e bölünen yıllık izinlerin bir bölümü 6 günden az olamayacak. Tasarı yasalaşırsa, işçiler, bayramlarda tatil olmayan günler için izin kullanıp tatillerini uzatabilecek. Geçtiğimiz hafta içinde Meclis’e gelen kanun tasarısı, çalışma hayatında pek çok konuda değişiklik öngörüyor.

Haberin Tamamı İçin:

9. İzlanda'da 'Panama Krizi': Başbakan İstifa Etti

İzlanda'da "Panama Belgeleri"nde eşine ait denizaşırı şirket olduğu ortaya çıkan Başbakan Gunnlaugsson'un istifasını isteyen yüzlerce kişi, dün muhalefetin çağrısıyla protesto eylemi düzenlemişti. Protestoların ardından Devlet Başkanı ile görüşerek parlamentonun feshedilmesini isteyen Başbakan bu isteği reddedilince istifa etti.

Haberin Tamamı İçin:

10. Nevşehir'de 'Tesadüfen' Ortaya Çıkan Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehri Görüntülendi

Nevşehir’de geçtiğimiz yıl TOKİ’nin kentsel dönüşüm projesi sırasında tesadüfen ortaya çıkan ve 'dünyanın en büyük yeraltı şehri' havadan görüntülendi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından bir bölümünün 2018 yılında turizme açılacağı belirtilen şehrin, araştırma ve temizlik çalışmalarına 100'ü aşkın kişi katılıyor. 11 mahalleyi içine alan 360 bin metrekarelik alanda rastlanan bulgular heyecan verici olarak değerlendiriliyor...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakanBinali YıldırımDiyarbakırHadiseİzmirKocaeliMuğlaNevşehirPolisŞehitŞırnakTecavüzTürkiye Büyük Millet Meclisiolaytahliyetatil
Görüş Bildir