Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-
Abone ol

1. Liderler Partilerinin Grup Toplantısında Konuştu

CHPHDP ve MHP liderleri partilerinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2. Ahmet Altan: 'Çoluk Çocuğu Bırakın, Ne Konuşacaksanız Benimle Konuşun'

Cumhuriyet gazetesinin Mehmet Baransu’nun tutuklanması üzerine görüşlerini sorduğu Taraf gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan bir yazıyla cevap verdi. Balyoz iddialarının gündeme getirildiği dönemde gazetenin yayın yönetmeni olan Altan, Balyoz’la ilgili sorularına cevap istedi ve "Çoluk çocuğu bırakın. Ne konuşacaksanız benimle konuşun. Haberi basan benim" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

3. 'Ucube' Davasında Erdoğan'a Tazminat Cezası

"Ucube heykel" davasında karar açıklandı. Mahkeme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykeltıraş Mehmet Aksoy'a 10 bin TL manevi tazminat ödemesini kararlaştırdı.

Haberin Tamamı İçin:

4. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Her Lokmaya Analiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın doktorluğunu üstlenen AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 5 kişilik ‘Acil Tıp Ekibi’ kurduklarını bildirdi. 

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Erdoğan’ın yiyeceği tüm gıdaların analizden geçtiğini söyleyen Erdöl, yeni yapılanmanın acil tıbbi müdahalenin yanı sıra, gıda ve beslenme güvenliğini de kapsadığını anlattı

Haberin Tamamı İçin:

5. Şubat Ayında En Az 81 İşçi Yaşamını Yitirdi...

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin verilerine göre Şubat ayında 81 işçi can verdi. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) tarafından hazırlanan rapora göre; İşçiler en çok trafik/servis kazaları, düşme, ezilme/göçük ve diğer nedenlerden dolayı yaşamını yitirdi.

Haberin Tamamı İçin:

6. BHH'den Seçim Açıklaması: 'Hiçbir Kesimle Müzakere Yok'

BHH seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Toplumsal talepleri inandırıcı biçimde sahiplenen güçlerle seçim sürecinde dayanışma içinde olacağız. Birleşik Haziran Hareketi’nin seçimlere yönelik, başta CHP ve HDP olmak üzere, hiçbir kesimle parlamentoda temsiliyet kaygısı üzerinden bir müzakeresi söz konusu değildir" denildi.

Haberin Tamamı İçin:

7. 'Hiçbir Anayasal Kurum Millet Egemenliğini Kullanma Yetkisine Sahip Değil, Tanımıyorum'

MHP'nin İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi. Oturumda konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, PKK ile MİT arasında gerçekleşen Oslo görüşmelerine ilişkin kayıtların, devletin kendi birimi içerisinden sabote edilerek dışarıya sızdırıldığını söyledi. 1982 Anayasasını sert sözlerle eleştiren Ala bir an önce değiştirilmesi gerektiğini söyledi ve "Hiçbir anayasal kurum millet egemenliğini kullanma yetkisine sahip değildir, tanımıyorum" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Enflasyon Şubat Ayında Yüzde 7,55'e Çıktı

Şubat ayı enflasyonu, Ocak ayına göre göre yıllık bazda yükselerek 7,55 oldu. Fiyatı en fazla artan ürün ise yüzde 28,22 ile mandalina.

Haberin Tamamı İçin:

9. Müslüm Baba Gideli 2 Yıl Oldu...

Türk müziğinin büyük ustası Müslüm Gürses'i kaybedeli iki yıl oldu. Müslüm Gürses, 15 Kasım 2012 Perşembe günü Memorial Hastanesi'nde geçirdiği by-pass ameliyatından sonra akciğer ve kalp yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmış, 3 Mart 2013'te, yaklaşık dört aydır tedavi görmekte olduğu İstanbul Memorial Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

İşte Üzerine Kitap Yazılacak Gerçekleri İki Üç Mısra İle Açıklayan 15 Müslüm Gürses Şarkısı

Haberin Tamamı İçin:

10. Forbes'un Zenginler Listesinde Türkiye'den 32 Milyarder

Forbes dergisinin dünyanın en zenginleri listesi açıklandı. Yazılım deviMicrosoft'un kurucusu Bill Gates, 79,2 milyar dolarlık servetiyle yine birinci sırada yer alırken, bu yıl Türkiye'den listeye 32 kişi girdi. Geçen yıl bu rakam 24'tü.

Zenginler listesinde Murat Ülker 369’uncu (4,4 milyar dolar), Hüsnü Özyeğin 690’ıncı (2,7 milyar dolar) Semahat Sevim Arsel 714’üncü (2,6 milyar dolar) oldu.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir