Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-
Abone ol

1. Gazeteci Nuh Köklü Toprağa Verildi

İstanbul, Kadıköy'de kartopu yüzünden esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü toprağa verildi. Köklü'nün ailesi ve arkadaşları tabutun üzerine kartopu koydu. Anne Çiğdem Köklü de oğlunu, tabutuna kartopu koyarak uğurlayanlar arasındaydı. AA'nın objektifine yansıyan o an yürekleri burktu...

Haberin Tamamı İçin:

2. Müdür Yardımcısından Kısa Etekli Öğrencilere 'Taciz Timi'

Antalya'dan gelen inanılması güç bir haber Türkiye'nin bugünkü gündeminin önemli başlıklarından biri oldu. Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G'nin okuldaki 31 sınıf başkanını toplayarak, "Bu okulda kızlar mini etek giyiyor. Bu tacize açık bir durum. Böyle giyerlerse tacizi hak ediyorlar. Erkek öğrencilerden bir tim kuracağım. Erkekler mini etek giyen kızları önce uyaracak. Eğer devam ederlerse taciz yapılacak" dediği iddia edildi. MEB soruşturma başlattı. Konu iki vekil tarafından meclis gündemine taşındı.

Haberin Tamamı İçin:

3. İstanbul'da Bir Kadın Öldürüldü, Parçalandı ve Çöpe Atıldı...

Kadına yönelik şiddet durmuyor... İstanbul, Çengelköy'de, eşini bıçakla öldürdükten sonra parçalayan ve çöp konteynerine atan Tahir Kart, sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Haberin Tamamı İçin:

4. Öcalan’ın 10 Maddelik Yol Haritası

Öcalan, çözüm sürecinde atılacak adımların bulunduğu her iki tarafa da yükümlülükler veren 10 maddeden oluşan yeni bir yol haritası hazırladı. Basına yansıyan yol haritasına göre Kürt statüsü, anadil ve kültürel hakların anayasaya girmesi, seçim barajının kalkması, partilere Hazine yardımının eşit dağıtılması, Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın kabulü, terör yasalarının yürürlükten kaldırılması gibi pek çok adım yer alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

5. Yeni Okuma Fişleri: 'Ali, Kartopu Oynama. Suna, Minibüse Binme'

Çizer, yazar, bisikletsever ve Açık Radyo programcısı Aydan Çelik , Türkiye’nin artık trajikomik demenin çok ötesine giden sürreel gündemine uygun düşecek şekilde yeni okuma fişi önerileri sundu. "Cin Ali: Hayatta kalma kılavuzu" bugün sosyal medyanın en çok paylaşılanları arasındaydı.

Haberin Tamamı İçin:

6. Oktay Saral: 'Kürkçü'ye 4-5 Yumruk Savurdum'

Dün HDP'li Ertuğrul Kürkçü tarafından mümkün olan her yerde muhalefete saldırdığı ifade edilen ve tokmağı fırlatan kişi olduğu açıklanan AK Parti Milletvekili Oktay Saral Star Tv'de o anları anlattı: "Kürkçü'ye 4-5 yumruk savurdum"

Haberin Tamamı İçin:

7. 2014'te 118 Bin 14 Kadın Şiddet Gördüğü İçin Polise Başvurdu

Emniyet Genel Müdürlüğünün verilerine göre, Türkiye'de geçen yıl 118 bin 14 kadın şiddet gördüğü gerekçesiyle polise başvurdu. Halen 24 bin 444 kadına geçici koruma tedbiri uygulanıyor. Şiddet gören 125 kadın kimliğini değiştirdi.

Haberin Tamamı İçin:

8. KONDA'nın Son Seçim Anketine Göre HDP Barajı Geçiyor

KONDA'nın Ocak 2015'de yaptığı son seçim anketine göre HDP %10,6 ile barajı geçerken AK Parti ise %45,4 oy oranı ile düşüş yaşadı.

Haberin Tamamı İçin:

9. Kobani’den Çekilen IŞİD Türkiye’ye Sızmış

MİT, ABD bombardımanı, Peşmerge desteğinde savaşan PYD’nin silahlı güçleri karşısında Suriye’nin kuzeyindeki Kürt yerleşimi Kobani’den çekilmek zorunda kalan IŞİD militanlarının Türkiye’ye sızdığı uyarısında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

10. O Ses Türkiye'nin Şampiyonu Elnur Huseynov

O Ses Türkiye yarışmasının bu sezonki şampiyonu dün akşam yapılan final yarışmasıyla belli oldu. Yarışı Azeri şarkıcı Elnur Hüseynov kazandı. Elnur, Ebru Gündeş'in takımında yer alıyordu.

İşte O Ses Türkiye'yi Kazanan Elnur Huseynov'un Final Performansları | Aşk ve Latch

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir