Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

FreiGeist
26.08.2015 - 08:49

Yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun, Ordu, Giresun ile Trabzon'un batı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun ile Trabzon'un batı ilçelerinde çok kuvvetli (21-75 mm) ve yer yer şiddetli (75-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. 

BURSA Parçalı ve az bulutlu 30

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 32

ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 30

SAKARYA Parçalı ve az bulutlu 28

EGE 

Az bulutlu ve açık, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 26

DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 34

İZMİR Az bulutlu ve açık 34

KÜTAHYA Parçalı ve az bulutlu 26

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu 36

ANTALYA Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 36

BURDUR Az bulutlu 32

OSMANİYE Parçalı ve az bulutlu 35

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 28

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 27

KARAMAN Parçalı ve az bulutlu 27

SİVAS Parçalı bulutlu 21

BATI KARADENİZ 

Parçalı, doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı bulutlu 28

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 29

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ZONGULDAK Parçalı bulutlu 25

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun ile Trabzon'un batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (21-75 mm) ve yer yer şiddetli (76-100 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel gök gürültülü sağanak yağışlı 25

ÇORUM Parçalı bulutlu 25

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; yerel olarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 26

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 27

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 29

TUNCELİ Parçalı ve az bulutlu 30

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 34

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 32

KİLİS Az bulutlu ve açık 33

MARDİN Parçalı ve az bulutlu 31

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'in doğusunda fırtına; Doğu Karadeniz'in batısı ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) , Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/s) batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) akşam 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m doğusunda 3,0 ila 4,0m Görüş:İyi, yağış anında orta.

  • MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

  • EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş:İyi.

  • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan, sabah ve gece Antalya Körfezi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, sabah ve gece saatlerinden kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan, öğlen güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0