Bir Dönem Müziklerinin Yanında Yakışıklılıklarıyla da Kendilerine Hayran Bırakmış Efsane Boyband'ler

57PAYLAŞIM

Boyband'ler yani erkek pop grupları, 80'lerin sonundan itibaren hayatımıza girmiş bir olgu. Kimilerine göre Beatles veya Jackson 5 da birer boyband; ancak günümüzdeki anlamıyla boyband deyince aklımıza ilk gelen isimler pop şarkıları söyleyen, dans eden, yakışıklı ve genç erkeklerden oluşuyor.

70'ler ya da 80'lerde doğanların odasına boy boy posterlerini astığı, kasetlerini almak için sırada beklediği Boyband'leri sizler için derledik!

1. Backstreet Boys

1992 yılında iki kuzen Kevin Richardson ve Brian Littrell tarafından kurulan Amerikalı gruba sonradan Howie Dorough, A.J. McLean ve Nick Carter katıldı.1995 yılında çıkardıkları Backstreet Boys adlı ilk albümleri Amerika’da pek başarılı olamasa da Avrupa’da listeleri alt üst etti.

2. One Direction

2010 yılında X Factor’den elenen Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik, Liam Payne ve Niall Horan, Nicole Scherzinger’in önerisi üzerine bir araya getirildi ve boyband olarak yarışmaya başladı. Yarışmada 3. olsalar da Simon Cowell tarafından Syco müzikle anlaşmaları yapıldı ve dünyaya NYSNC gibi sadece pazarlama tekniği ile bir araya getirilmiş yeni bir boyband sunuldu.

3. Blue

2000 yılında Lee Ryan, Duncan James, Simon Webbe ve Antony Costa tarafından İngiltere'de kuruldu. Bir sene sonra ilk albümleri All Rise’ı çıkarmıştır. Çoğu grup gibi bir süre sonra dağıldılar, solo kariyerlerine devam etmek için attıkları adımlar ise çok başarılı olmamıştır. Grup 2009 yılında tekrar bir araya gelselerde başarılarını tekrar yakalayamadılar.

4. NSYNC

1995 yılında Justin Timberlake, Chris Kirkpatrick, Joey Fatone, Lance Bass ve JC Chasez’in Lou Pearlman tarafından bir araya getirmesi ile NSYNC oluşturuldu. Yani tamamen bir pazarlama stratejisi diyebiliriz, be proje grup beklenilen başarıya ikinci albümleri No Strings Attached ile ulaştı. Backstreet Boys ile New Kid On The Block’un ardından en çok satan 3. boyband oldu.

5. Take That

Take That, İngiliz pop müzik grubu. Grubun bugünkü üyeleri; Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald ve Jason Orange'dır. Robbie Williams da grubun bir üyesiydi, ancak daha sonra gruptan ayrıldı. 1996 yılında dağılan grup, 2006 yılında Robbie Williams olmadan dört kişi olarak yola devam etti.2010 yılının Temmuz'unda Robbie Williams gruba geri döndü.

6. Duran Duran

Grubun kurucuları klavyede Nick Rhodes, bas gitarda John Taylor, bateride Roger Taylor, gitarda Andy Taylor ve vokalde Simon Le Bon'dur. 1978 yılında kurulan grup hiç dağılmamıştır. Grup son 30 yılda 'en iyi 100' listelerine 21 adet 45'lik ile girmiştir. Aynı sürede, 30 adet 45'likleri İngiltere'de en iyi 40 listesine girmiştir. Albümleri dünya çapında 85 milyondan fazla satılmıştır.

7. Five

Yarı Türk yarı İrlandalı grup üyesi, Abidin ile adından sık sık Türkiye'de bahsettiren Five aslında Spice Girls'ü kuran menajer ekip tarafından kuruldu diyebiliriz. Yıl 1997'yi gösteriyordu ve yakışıklı grup elemanlarından oluşan erkek 'boyband'ler tırmanıştaydı. Öte yandan Five'ın müziği de oldukça başarılıydı. Tüm dünyada toplam albüm satışları 10 milyonu işte tam da bu yüzden geçmişti!

8. New Kids On The Block

1980'li yılların başında doğan her genç kızın aşık olduğu grup, New Kids On The Block. Maurice Starr'ın prodüktörlüğünde kurulan grup Jordan ve Jonathan Knight, Joe McIntyre, Donnie Wahlberg ve Danny Wood'dan oluşuyordu. 

New Kids on the Block 1980'lerin sonunda ve 90'ların başında milyonlarca albüm sattı, konserlerine milyonlar akın ediyordu. Boston'un daha varoş kısımlarından gelseler bile aslında yine bir başarılı menajer öyküsü tarafından 1994 yılında kariyerlerinin zirvesini yakaladılar.

9. A1

90’lı yılların sonlarında çıkan A1 grubu asıl çıkışını 2000’li yılların başlarında yaptı. Köken olarak İngiliz-Norveçli bir erkek grubudur desek doğru olur. Orijinal kadro Paul Marazzi, Christian Ingebrigtsen, Mark Read ve Ben Adams'tan oluşuyor. Ingebrigtsen aslen Oslo, Norveç'ten geliyor, ancak diğer üyeler Londralı.

Grup her ne kadar sonrada bir araya gelse de, 4 yıllık kısa çıkış dönemlerinde ortalama bir seviyede başarıya ulaştı.

10. East 17

1991'de Tony Mortimer, Brian Harvey, John Hendy ve Terry Coldwell'in isimleri ile kurulduktan sonra 1990'larda başarılı olan bir İngiliz grubudur. O zamanlar Take That'in en azılı ve tek rakibiydi diyebiliriz. 

Grup, liste başı olmasıyla ve sağlam single ya da albümleriyle 1990'ların başından ortalarına kadar İngiltere'nin en popüler erkek gruplarından biriydi. House of Love" ve "Let It Rain" gibi şarkılarla pop ve hip hop'u birleştiriyordu. Farklı bir sound kazandırmışlardı. Ayrıca Dünya çapında 18 milyondan fazla albüm sattılar.

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline! Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

1,3,4,5 ah gençliğim.

illumianti

(TO WHOM IT MAY CONCERN) .Hello dear friends I would love us to join the Illuminati, the right source of light which has now Made my dreams a reality Christina have change my life you will have to contact the office on WhatsApp: +18186431374 have a contact with her now she is a great medical and traditional and to crown it all a member of the illuminatiam it's all in your hands please if not interested ignore the message

Görüş Bildir