Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bebeği Geceleri Uyanmasın Diye Geliştirdiği Tüyoyla 8 Aydır Deliksiz Uyuyan Anne!

4.2bPAYLAŞIM

Ebeveynlere yardım amaçlı bir Facebook sayfasında harika bir tüyo paylaşan Laura Gerson yorumlarda tebrikleri topladı. Siz de faydalanın diye BoredPanda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/stop-daughter...

Odasında minnoş minnoş uyuyan bebişin gece birdenbire uyanmasının yaygın sebeplerinden birisi de ağzındaki emziğin düşmüş olması.

Birçok ebeveyn yıllarca bu problemle baş etti, gecenin saçma saatlerinde uyanıp bebişin ağzına emziği geri taktı.

Ancak hepimiz biliyoruz ki o emzik o bebeğin ağzından tekrar düşecek. İşte tam bu yüzden Facebook'ta 'The Motherload' adlı İngiliz ebeveynlik sayfasının sahibi Laura Gerson oldukça kullanışlı bir tüyo paylaştı.

"Garip bir uyku rutini başarılı oldu. En küçüğüm 3 aylıktan beri yatağa tahmini 10 emzikle beraber yattı. Fark ettim ki gece ağladığında tek istediği emziği olurdu, sonrasında hemen geri uykuya dalardı. Eğer ulaşabileceği bir tane varsa gece onu buluyordu. Deneme yanılmayla, bu süreçte birkaç tane kaybetmemize rağmen %99'unda yatağı eliyle yokluyordu, emziği hissettiğinde ağzına götürüyordu ve problem çözülüyordu! Gece odasına girmek zorunda kalmayalı yaklaşık 8 ay oldu. İşte bu! Ama 'emzik perisi'nin bir gün gelip onları elinden alacağı günü düşünmek bile istemiyorum."

"Bunun viral olması beni inanılmaz mutlu etti!" diyor.

"Gruba mizah olsun diye atmıştık çünkü beşikte 10 tane emzikle komik duruyordu ama gelen ilgiye bayıldım!"

"Öyle emzik delisi filan değil, gün içinde aramıyor bile ama gece takınca onu epey rahatlatıyor."

"En azından gece ağzındakini düşürüp yenisini bulamayınca o stresle uyanmak zorunda kalmıyor."

Bu tüyoyu paylaştığı anda bir sürü ebeveyn işe yaradığını söyleyip teşekkür etti.

"Dahice! Keşke bunu ilk çocuğumda da düşünseydim. Saat 1, 2, 2:30, 3:15, 3:20, 4, 5'te (anladınız işte) bebek karyolası altında kaybolan emziği aramak hiç de eğlenceli değil. Bu tüyo onca uykusuz saatten kurtarırdı beni."

"Aynısını 20 yıl önce oğlumda yapıyordum. Karyolanın altına düşerse ve bulamazsa diye en az 6 tane emzik koyuyordum. Dehşet işe yaradı! 5, 10, 18 yaşındaki diğer çocuklarımda da aynısını yaptım."

"Oğullarımdan birinin en az 3 emziği olurdu, iki eline bir de ağzına. Kendisi şu an 36 yaşında ve emziksiz!"

Tabii internetin 'duyarlı' ebeveynleri de hemen yorumlara farklı bir bakış açısıyla atıldı.

"Çocuğumun asla emzik kullanmasına izin vermezdim. O şeyler diş şeklini bozuyor ve gelecekte tel takmalarına sebep oluyor."

"En başta emzik vermesenize! Böylece bu problemi ya da emzikten vazgeçirme problemini hiç yaşamazsınız. 3 yıldan fazla emziğe izin veren tembel aileler çocuklarının neden çarpık dişleri olduğunu ve düzgün konuşamadıklarını merak ediyor hala."

Diğerleri ise bunun tamamıyla ebeveynin kendi seçimi olduğunu belirtip emzik kullanan ebeveynleri savundu.

"Küçük kızım 13 hafta erken doğdu ve emme refleksi olmadığı için kuvözde emzik verildi. Öğrenmesi gerekiyordu. O yüzden tüm bu 'Çocuğuma vermezdim.' 'Dişlerini mahvediyor.' diyen insanlar, bazen buna %100 ihtiyaç duyuluyor."

"Cahil yorumlar inanılmaz. Bazı bebeklerin diğerlerinden daha fazla rahatlatmaya ihtiyacı oluyor. Yani tembel ebeveynlik diye adlandırmak saçmalık. Bebeklerimden birisi zamanında saatlerce ağlıyordu ve 6 aylık bir süreçte 2 saatten fazla aralıksız uyumadı. Onu rahatlatan tek şey emzikti. Ben bebeğimi rahatlatmak için ne gerekiyorsa yaptım."

"Ne kadar çok olumsuz yorum var. Eğer çocuğunuzun emziği olmadıysa ne güzel. Ama çocuğunuzun emziğe ihtiyacı varsa bunda bir sıkıntı yok. Kendinizi onların yerine koymadan insanları yargılamayı bırakın. Her bebek farklı ve her ebeveyn bununla farklı başa çıkıyor. Bebeklerinin ağzına emzik vermek onları kötü birer ebeveyn yapmıyor. İnsanları 'kötü ebeveyn' olarak etiketlemekten daha pozitif bir yaklaşımla yazın. Hepinizin yeni yılı kutlu olsun."

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? ☺️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
helloist

uyku konusunda Tansu Hanım’ın yazısını okuyun. kendisi Türkiyenin en başarılı uyku eğitimcilerinden.

sinan-kazak

sondaki gif harikaymış

aerialz

bırak ya. o ufaklığın saat başı yanına gidip kokusunu içine çekme fırsatı vermişken doğası bunu tepmek! sonsuza kadar emzik arayacak sanki.

askito-muyum-ben

Ben de bebekken emzik emermişim ama hayatımda hiç diş teli kullanmadım gayet de düzgün dişlerim var. Ama ne gariptir ki nişanlım küçükken kaşık emme problemi yüzünden 29 yaşında hala diş teli kullanıyor.

pmomer

Bizim arkadaşın babasına çocuk uyumuyorsa, pamuğa rakı damlat göbek deliğine koy demişler, o ağzına koymuş, pamuğu bıraktı ama yaş 38 hala rakı içiyor

Görüş Bildir