Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli: İnadına AVM'lere Geliniz

Bahçeli: İnadına AVM'lere Geliniz

Ulaş
22.03.2016 - 20:10

Alışveriş merkezini gezerek vatandaşlarla bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Ben Ankara halkına söylüyorum, inadına alışveriş merkezlerine geliniz. Sokaklarda geziniz. Parklarda oturunuz ve Cenab-ı Allah sizleri korur merak etmeyiniz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP lideri Devlet Bahçeli, beraberindeki partililerle birlikte Eskişehir yolu üzerinde bulunan CEPA Alışveriş Merkezi'ne gitti. Burayı gezen ve alışveriş yaparak kol düğmesi alan Bahçeli, vatandaşlarla sohbet etti.

Geliş amaçlarının alışveriş merkezlerindeki durumu incelemek ve insanlara moral vermek olduğuna dikkat çeken Bahçeli, şöyle devam etti:

'Millet olarak, devletimiz olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Zaman zaman canlı bomba adı altında insanlığı katleden davranışlarla hem Türkiye genelinde hem de Ankara'da bazı acı olaylara muhatap olmaktayız. Tedbirler alınmış olsa da psikolojik yönden halkta bir moral bozukluğu oluşmakta. Dolayısıyla alışveriş merkezleri başta olmak üzere sokaklarda insanımız bulunmaktan çok imtina etmeye gayret göstermektedir.Biz bu sürecin böyle devam etmesinden yana değiliz. Türk milleti asil bir millettir. Her türlü saldırıya rağmen, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yönelik duruşlarını sergileyebilmelidir.'

'Uluslararası boyutta terörle mücadele esas alınmalı'

'Uluslararası boyutta terörle mücadele esas alınmalı'

Bahçeli, 'Brüksel'de eş zamanlı iki saldırı gerçekleştirildi. Ankara'nın hemen ardından İstanbul'da saldırı gerçekleştirildi. Hem Türkiye hem bütün dünyaya terör tehdidi altında buna yönelik mesajınız olur mu?' şeklindeki soruya, şu yanıtı verdi:

'Terör küresel bir olgu haline dönüştü. Nerede teröre karşı bir davranış varsa oraya karşı bir cevap vermeye gayret gösteriyorlar. Öyleyse uluslararası boyutta terörle mücadele esas alınmalı. Birleşmiş Milletler bunda öncülük yapmalı ve milletler arasında, uluslar arasında terörü ortadan tamamen silebilecek modeller, projeler geliştirilmeli, terörle ilgili bir siyaset oluşturulmalı.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
123
65
27
8
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kartacali

bahçeli öldügü gün bu memleket çağ atlayacak emin olun... sağ siyasetin önüne durmuş bir pislikten farkı yok şu anda ülkenin akp gibi bir parti tarafından y... Devamını Gör

Gözde Cetin

biz de koruma ordusu ve zırhlı araçlarla gezseydik bu kadar rahat olurduk

hakan

Tüketim toplumu olunda gerisi önemli değil diyor. Milliyetçilik ayağına, sermayeye hizmet etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yazık.