Görüş Bildir
Haberler
Avrupalı Gazeteciler Derneği Başkanı: 'Erdoğan Kendini Mesih Sanıyor'

Avrupalı Gazeteciler Derneği Başkanı: 'Erdoğan Kendini Mesih Sanıyor'

Ulaş
13.08.2014 - 19:16

Avrupalı Gazeteciler Derneği Başkanı İspanyol yazar ve gazeteci Diego Carcedo, “Sultanlık geri döndü” başlıklı bir yazıyı kaleme alarak Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini ‘Mesih’ sandığını ileri sürdü.

Gazeteci yazar Carcedo, El Bulettin gazetesinde yayınlanan baş yazısında Atatürk’ün ortaçağdan kalma dini gelenekleri yok ederek batıya yakınlaştırmaya çalıştığı Türkiye’nin yok olmaya başladığını savundu.

İslam’ın demokrasi ile uyuşamayacağını ileri süren Carcedo buna örnek olarak Arap baharını ve Türkiye’deki gelişmeleri gösterdi. Dini kullanarak iktidarda kalmayı başaran Erdoğan’ın başta İspanya’nın eski başbakanları Aznar ve Zapatero olmak üzere batılı liderler tarafından görmezden gelindiğinin altını çizen Diego Carcedo, libarel görüşlü olduğunu iddia eden bu kişinin kadınların eşi de dahil olmak üzere başını örtmesini istediğini yazdı.

Diego Carcedo, Türkiye’nin bir gazeteci hapishanesine dönüştüğünü, fikrini söyleyenlerin yargısız içeri alındığını, bu durumu yakından takip eden Brüksel ve Almanya ile Fransa’nın Türkiye’ye dur demeye başladığını yazdı.

Türkiye’de Erdoğan’a karşı protestoların olağan hale gelmesine rağmen bunun neden sandığa yansıyamadığının araştırılması gerektiğini hatırlatan İspanyol gazeteci, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52 oy alan bu kişinin ülkedeki tüm güç odaklarını yeni görevinde bir sultan gibi kendi merkezinde toplayacağını ileri sürdü. Diego Carcedo, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı süresince modern Türkiye’den bahsetmenin hayal olacağını da ifade ederek buna en güzel örneğin başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın “Kadınlar toplum içinde yüksek sesle gülmemeli” sözünün olacağını aktardı. 

  • DHA
Kaynak: http://zete.com/ispanyol-gazeteci-o-k...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tunc Yilmaz

cicero you are talking from your ass