Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alışkanlıklarımızı Değiştirmek İçin Kocaman Bir Çağrı: #İklimKuşaklarıyız

 > 
869PAYLAŞIM

İklim değişikliğine yönelik, kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuş Avrupalı bir inisiyatif olan #İklimKuşaklarıyız (#WeAreTheClimateGeneration) için 7 fotoğrafçı, 7 ülkede, 7 aileyi fotoğrafladı. Toplamda fotoğraflanan 49 aile, 3 kuşak bir arada bir iklim kuşağını temsil ediyor. Aslında, hepimizi temsil ediyor...

7 farklı ülkeden ajansların bir araya gelerek oluşturdukları bu harika proje, iklim değişikliği için farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa, İtalya, İngiltere ve Türkiye'den bir araya gelen sosyal fayda iletişimi üzerine çalışan 7 ajans, geleceğe kayıtsız kalmamak adına bu projeye imza atıyor.

#İklimKuşaklarıyız'da her şey gönüllülük esasıyla yürütülüyor.

Proje için ortaklaşan ajanslar ve her ülkeden projeye katılan çok özel fotoğrafçılar tüm bu çalışmayı gönüllü olarak yürütüyor. Aslında imece usülü bir kampanyadan bahsediyoruz.

49 ailenin, 3 kuşak bir arada fotoğraflandığı projedeki aileler, dünyadaki her bireyi temsil ediyor.

Proje sitesinde 3 kuşağın bir arada fotoğraflanma amacı da şu şekilde aktarılıyor: "Çünkü, ortalama 50 yıl bir ailede 3 farklı kuşağa işaret ediyor, yani büyükannelerimiz, büyükbabalarımız,  anne-babalarımız ve bizler aynı kuşağa, iklim kuşağına aidiz. Aslında hep birlikte, bir dönemin çocuklarıyız."

Proje kapsamında çekilen fotoğraflar, Paris 2015 İklim Zirvesi boyunca Fransa, Belçika, İngiltere, Almanya, İtayla, Danimarka ve Türkiye'de eş zamanlı olarak sergileniyor.

İklim sorununu tüm dünyanın gündemine taşımayı amaçlayan proje, iklim değişikliğini durdurabilecek son kuşak olduğumuza vurgu yapıyor.

"Geleceğe sevgimizi ve tutkumuzu aktarabiliriz ama sorunlarımızı bırakmaya hakkımız yok. Gezegenimizin geleceğini korumak, çocuklarımızın geleceğini korumak demek!"

Artık harekete geçme zamanının geldiği vurgulanan projede, "İnsanlık kendiyle yüzleşeceği günlere doğru baş döndürücü bir hızla ilerliyor," diyorlar.

Sokaktaki bireylere ulaşmak esas hedef!

Kampanya yalnızca İklim Zirvesi'nden haberdar olan insanlara değil, sokaktaki her vatandaşa ulaşmayı amaçlıyor. Bu sebeple de herkesin katılımıyla büyüyecek bir proje olarak yola çıktı.

Projenin en güzel kısımlarından biri ise çekilen 49 fotoğraftan ibaret olmaması. Herkes, kendi ailesiyle olan fotoğrafları, söylemek istediği söz ile birlikte proje sitesinden paylaşabiliyor.

Projenin Türkiye ayağını yürüten iletişim ajansı olan Myra'dan özel bir çağrınız var: "İklim değişikliği, artık hepimizin günlük meselelerinden biri. Siz de iklim meselesini isminizle yan yana anmaya başlamanın ilk adımı olarak İklim Kuşaklarıyız kampanyasına katılın, çağrımızı çoğaltın..."

Haydi siz de İklim Kuşaklarıyız diyin: #WeAreTheClimateGeneration

Biz ailecek #İklimKuşaklarıyız dedik, siz de yarının var olmasını istiyorsanız hemen fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz.

3 kuşak hayatta değiliz diye endişe etmeyin, hayatta var olduğunuzu ve ses verdiğinizi göstermeniz yeter! Önemli olan uluslararası farkındalık...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İklim kuşağı felan hikaye amaç aile fotoğrafı çekilmek

furkan-merakli

gereksiz demek için geldim şimdi gidiyorum

Görüş Bildir