Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ağbal: Vergi Borcu Olan 6,3 Milyon Kişiden 4,8 Milyonu Başvurdu, 77,6 Milyar TL Yapılandırıldı

1PAYLAŞIM

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borcu olan vatandaşlar ile ilgili yapılandırma sonuçlarını açıkladı. Borcu olan 6,3 milyon vatandaşın 4,8 milyonundan yeniden yapılandırma için başvuru geldiğini söyleyen Ağbal, 77,6 milyar TL'nin yapılandırıldığını belirtti.

Bakan Ağbal, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un sonuçlarına ilişkin bakanlıkta basın toplantısı düzenledi.

Naci Ağbal şu bilgileri verdi:

"Vatandaşlar kanuna yoğun ilgi gösterdi. 25 Kasım saat 24:00 itibariyle 8.527.452 adet başvuru dilekçesi alındı. 4.382.606 adedi internetten yapıldı, geri kalanı ise vergi dairesine şahsen başvuru ve posta yoluyla yapıldı.

77 milyar 602 milyon 570 bin 915 lira alacak yapılandırıldı. İlk başvuru 19 Ağustos'ta Kayseri'de tapu harcı ve ilk ödeme 5 Eylül'de Hatay'da bir trafik cezası oldu.

6,3 milyon borçlu vatandaşın 4,8 milyonundan başvuru geldi.

90 milyar TL alacağın yüzde 51'i yapılandırılmış oldu. Önceki kanunda ise bu yüzde 25'ti."

'Rakamlar olağanüstü ilginin söz konusu olduğunu ortaya koyuyor'

Ağbal şöyle devam etti:

"Başvuru adedi ve yapılandırılan toplam tutar açısından bu veriler, benzer içerikli 6111 sayılı Kanunla mukayese edildiğinde başvuru adedinde yüzde 64,2, yapılandırılan tutarda yüzde 96,3 artış kaydedildi. 

Rakamlar bu defa yeniden yapılandırmaya olağanüstü bir ilginin söz konusu olduğunu ortaya koyuyor."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir