Adana'da Sahra Hastanesini Kapatmışlardı: İzmir'de Spor Salonu Revire Çevrildi

 > 
1.8bPAYLAŞIM

Koronavirüs salgınında sağlıkçılar tükenirken, hastaneler doldu. İzmir'de bir hastanenin spor salonuna sedyeler konuldu. Bu durum akıllara Adana'yı getirdi. Adana Büyükşehir Belediyesi aylar önce salgına karşı sahra hastanesi oluşturmuş ancak hükümetten gelen tepkilerin ardından kapısına kilit vurulmuştu. 

Türkiye'nin dört bir yanından Covid-19 vaka haberleri geliyor. Hastanelerde yataklar ve yoğun bakımlar doldu. 

Sözcü'de yer alan habere göre, her geçen gün kötüleşen tablo üzerine Almanya, İtalya başta olmak üzere bir çok ülkede daha önce yapıldığı gibi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Spor Salonu da hastaneye çevrildi. Spor salonuna sedyeler koyuldu.

"Bunları çok göreceğiz"

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, “Bundan sonra bunları çok göreceğiz. Koridorları, depoları, hangarları, spor salonlarını hastaneye çevirmek gerekecek. Birinci basamakta bulaş zincirini kırmadığınız, sadece hasta tedavi etmeye odaklanma anlayışıyla istediğiniz kadar yatak sayısını artırın, tıkanırsınız. Alt yapı filan kalmadı. Çünkü sisteme her gün 30-40 bin yeni vaka ekleniyor” de

Adana Sahra Hastanesi nisanda kapatılmıştı

Vatandaş gidecek hastane bulamazken Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek 1000 yataklı sahra hastanesi kurmuştu. CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın açtığı hastaneyi iktidar geçtiğimiz Nisan ayında kapatmıştı.

"İtalya'daki manzaralar yaşanmasın diye açtık"

Hastaneler kendilerine yatak açmaya çalışırken Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bin yataklı sahra hastanesi kurmuştu. Her türlü altyapı sistemi hazır olan fuar alanına hastaneyi kuran Zeydan Karalar, nisan ayında "İtalya'da koridorlarda insanların yattığını görünce hastaneyi açtık. İktidarın eleştirilerini anlamıyorum. Umarım salgında bu hastaneye ihtiyaç olmaz” demişti.

Çelişkili duruma sosyal medyadan tepkiler...

Ayrıca bakınız 👇

Ordu'da Hastanelerin Yemekhane ve Otoparkları Yoğun Bakım Servisine Dönüştürülüyor - onedio.com
Ordu'da Hastanelerin Yemekhane ve Otoparkları Yoğun Bakım Servisine Dönüştürülüyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir