Adana'da 2 Kişinin Hayatını Kaybettiği Bombalı Saldırıyı TAK Üstlendi

5PAYLAŞIM

24 Kasım'da Adana Valiliği’ne yönelik bombalı saldırıyı PKK bağlantılı TAK örgütü üstlendi. Saldırıda 2 kişinin öldüğü 33 kişinin de yaralandığı açıklanmıştı.

24 Kasım sabahı saat 08.05’de meydana gelen patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler insanlar yaralanmış, valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırılmıştı.

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu kaydedilmiş, hayatını kaybeden ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı belirtilmişti.

Adana'da Terör Saldırısı: '2 Can Kaybı, 33 Yaralı' - onedio.com
Adana'da Terör Saldırısı: '2 Can Kaybı, 33 Yaralı' - onedio.com

Örgütün internet sitesinden yapılan açıklamada saldırıyı Tirej Givera Delil kod adlı, 1996 Mardin doğumlu Musa Özdemir'in gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Adana Valisi: Sonuçta terör saldırısını yapan PKK'dır

Bu haberin duyulmasının ardından Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Adana'daki terör  saldırısını, terör örgütü PKK'ya bağlı TAK örgütünün üstlendiğine dair bize ulaşan bilgiler var. Sonuçta terör saldırısını yapan PKK'dır. PKK ile TAK aynı  örgüttür." dedi.

Örgütün sitesinde yer alan terörist Musa Özdemir'e ait fotoğraf

Türkçesi "Kürdistan Özgürlük Şahinleri" olan örgüt daha önce de Türkiye'deki birçok bombalı saldırı eylemini üstlenmişti.

Örgütün son bir yılda üstlendiği saldırılar şöyle:

  • 17 Şubat 2016 Ankara Merasim Sokak saldırısı,

  • 13 Mart 2016 Ankara Güvenpark saldırısı, 

  • 27 Nisan 2016 Bursa Ulu Camii saldırısı,

  • 7 Haziran 2016 İstanbul Vezneciler saldırısı, 

  • 6 Ekim 2016 İstanbul Yenibosna saldırısı,

  • Son olarak 4 Kasım 2016'da Diyarbakır Bağlar'daki Çevik Kuvvet saldırısı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir