Görüş Bildir

Klasik Haberleri

Klasik ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Klasik ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Hangi Yazar Senin Ruh Eşin?
Yazarlar nev-i şahsına münhasır insanlardır. Bu acayip kişilikler de romanlarına yansır. Biz de yazarları okurken 'tam da beni anlatmış'  diye çokca düşünmüşüzdür. Yazarların başarısı çoğu zaman buradan gelmekte. Peki hangi Türk yazar size hitap ediyor. Bu testi çözerek bunu öğrenebilirsiniz!
Türkiye'nin En Hatalı Şehri: Ankara - İşte Ankara'nın En Acayip 33 "Bug"ı
Ankara'lıların Türkiye'nin en yaratıcı insanları olduğu bir gerçek. (Onedio Ankara'dan çıktı diye kesinlikle demiyorum :) Ankara'nın Bugları da Ankara'dan çıkmış mizahla sosyal mesajı birlikte veren en iyi işlerden birisi.  Facebook üzerinden oluşturudukları takipçiler ile birlikte Ankara'daki aklın almayacağı gariplikleri fotoğraflayıp bizlerle paylaşıyorlar.  Ben de en iyilerini seçtim, biraz gülelim diye.
"O 'de' Ayrı Yazılır" Diye Sosyal Medyada Ahkam Kesenlere Özel Türkçe Testi
Yıllar yılı hunharca 'Türkçemizi Turkcheleştirmeyelim' muhabbetine girdin. Sağda solda 'o ayrı yazılır, bu bitişik yazılır.' diye millete ayar üstüne ayar verdin. Türkçe konuştuğun kesin, ona dediğimiz yok. Peki Türkçe yazabiliyor musun? Yani yazım kurallarına ne kadar hakimsin? İşte dilimizin yazımı en tartışmalı sözcük ve sözcük öbekleri burada. Kopya çekmeyeceğinizden eminim. Hazırsanız başlayalım!