Görüş Bildir

İzmir Depremi Haberleri

İzmir Depremi ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İzmir Depremi ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İlk Gün Yaşanan Tüm Gelişmelerle İzmir Depremi
Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'İn Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'de yoğun olarak hissedilen deprem nedeniyle bazı evlerin yıkıldı, çok sayıda bina da hasar gördü. İzmir'in yanı sıra çevre illerde de hissedilen depremin yaklaşık 15 saniye sürdüğü belirtiliyor. Deprem sonrasında Seferihisar'daki bazı sokaklar sular altında kaldı. Ekipler enkaz altındaki vatandaşlara ulaşmak için çalışmalara başladı.AFAD yaralı ve can kaybı bilgisini güncelliyor. Gelen son açıklamaya göre can kaybı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya çıktı. Arama kurtarma çalışmaları 4 binada tamamlandı, 13 binada sürüyor. Yaşanan tüm gelişmeleri canlı olarak aktardık...
Prof. Dr. Okan Tüysüz: 'Artçıların Büyüklüğü 6’yı Bulabilir'
İzmir Seferihisar'da 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul başta olmak üzere birçok ilden hissedilirken İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tüysüz 'Ege Bölgesi, Türkiye'nin en sık deprem üreten bölgelerinden birisi. Bu da deniz içinde olan bir deprem. 1955'te bölgede biraz doğusunda 6.8'lik bir deprem var. Geçmişte deprem olmuşsa genelde gelecekte de aynı büyüklükte deprem olur. Şu anki bilgiler taze. Bunun arkasından 6'ya varan artçılar olacaktır' ifadelerini kullandı.