Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Reza Zarrab'ın Avukatı: 'Makul Kefalet Bedeli Umuyoruz'

 > 
29PAYLAŞIM

Amerika’nın en iyi ceza avukatlarından biri ve ünlülerin avukatı olarak tanınan Reza Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman, dava sürecinde mahkemeyle sıkı bir pazarlığa gireceğinin sinyallerini verdi. Brafman, "Müvekkilim Reza Zarrab'ın serbest bırakılıp tutuksuz yargılanması için mahkemenin makul bir kefalet bedeli talep etmesini ümit ediyoruz" dedi.

Kendisine yöneltilen suçlamaları reddeden Reza Zarrab'ın duruşması 16 Haziran'a ertelendi

27 Nisan'da New York’ta Manhattan Federal Mahkemesi’nde hakim Richard Berman’ın yüzüne okuduğu iddiaları kabul etmeyen Reza Zarrab, aynı hakim karşısına ikinci kez kefalet duruşmasında çıkacak.

ABD'de Hâkim Karşısına Çıkan Reza Zarrab Suçlamaları Reddetti - onedio.com
ABD'de Hâkim Karşısına Çıkan Reza Zarrab Suçlamaları Reddetti - onedio.com

Reza Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman'ın beklentisi 'makul bir kefalet bedeli ödenerek müvekkilinin serbest bırakılması'.

Amerika'nın Sesi'nden Can Kamiloğlu'na konuşan ve kısa bir süre içerisinde yapılması beklenen kefalet duruşmasına hazırlandıklarını belirten Brafman, "Müvekkilim Reza Zarrab'ın serbest bırakılıp tutuksuz yargılanması için mahkemenin makul bir kefalet bedeli talep etmesini ümit ediyoruz" dedi.

'Zarrab hakkında açılan davadaki iddiaların kendi açımızdan savunulabilir bir durumda olduğuna inanıyoruz'

Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman, mafya üyeleri ve ünlülerin de avukatlığını yapmasıyla tanınıyor

Brafman, Reza Zarrab ilk kez görüştüğü belirterek, "Zarrab hakkında açılan davadaki iddiaların kendi açımızdan savunulabilir bir durumda olduğuna inanıyoruz. Ayrıca Reza Zarrab'ın en sonunda New York’ta olmasından da mutluluk duyuyoruz çünkü onu bu süren davada burada savunabileceğiz” dedi.

Ortaokul Mezunu Reza Zarrab Nasıl Milyarlarca Dolarlık Para Trafiğinden Sorumlu Oldu? - onedio.com
Ortaokul Mezunu Reza Zarrab Nasıl Milyarlarca Dolarlık Para Trafiğinden Sorumlu Oldu? - onedio.com

Kefalet karşılığında serbest bırakılıp tutuksuz olarak yargılanması konusunda da ise Brafman, "Bir taraftan kefalet talebimizle ilgili duruşmaya hazırlanıyoruz. Ümit ettiğimiz şey ise, mahkemenin Reza Zarrab'ın serbest bırakılıp tutuksuz yargılanması için makul bir kefalet bedeli talep etmesi" diye konuştu.

'Elektronik prangayla ev hapsi de olabilir'

New York Barosu avukatı Cahit Akbulut

Mahkemeyi izleyen New York Barosu avukatı Cahit Akbulut da Amerikan adalet sistemi için en önemli noktanın Zarrab'ın kaçmaması ve Amerika sınırları içerisinde kalması olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu dava sürecinde bir ev hapsi olabilir. Zarrab, Manhattan’da bir evde veya başka bir yerde bir elektronik pranga aracılığıyla kontrol edilerek serbest kalabilir. Bu tamamen hakimin kararı çerçevesinde ama şu ana kadar gördüklerimle ilgili davanın seyri ve mahkemenin havasına göre böyle bir karar alınabilir diye düşünüyorum. Tabii bunu konuşmak için çok erken önemli olan avukatların hakime kefalet paketinde ne sunacakları. Belki de önceden bir konuşmaları bile olmuştur. Aynı gün başvuruyla birlikte kefalet duruşması yapılacak. Hakim kefalet talebine ‘evet’ veya ‘hayır’ diyecek. Bu kefalet duruşmasında Reza Zarrab da hazır bulunacak."

Amerika'nın Sesi

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir