Görüş Bildir
Haberler
Yüzsüzlüğün Böylesi! Jet Fadıl, Mağdur Ettiği Kişiden Para İstiyor: 'Haksız Zenginleşecek'

etiket Yüzsüzlüğün Böylesi! Jet Fadıl, Mağdur Ettiği Kişiden Para İstiyor: 'Haksız Zenginleşecek'

Batuhan
11.04.2018 - 09:57 Son Güncelleme: 12.04.2018 - 12:17

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı öne sürülen ve 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz, yaptığı 82.000 liralık kira yardımını mağdur ettiği kişiden geri istiyor. Gerekçe ise haksız zenginleşme.

İstanbul Bayrampaşa’da Capricegold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile 21 Aralık 2015’te tutuklanan ve hakkında 2442 yıl hapis cezası istenen “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz, 28 Mart 2017’de tahliye edildi. Ceza davasından tahliye edilen Jet Fadıl hakkında bir yandan da “alacak davaları” sürüyor.

Cumhuriyet'ten Aykut Küçükkaya'nın haberine göre, Capricegold’a karşı İstanbul 2. Tüketici Mahkemesi’nde açılan alacak davalarının bir tanesinde ilginç bir gelişme yaşandı.

Mağdurun 616 bin TL alacağı tespit edildi

Mağdurun 616 bin TL alacağı tespit edildi

Capricegold mağduru Hasan Karaboğa’nın açtığı davada mahkeme tarafından bilirkişiden görüş alınmasına karar verildi. Bilirkişi 25 Temmuz 2017 raporunda mağdurun “bir kusuru olmadığını; 616 bin 414 TL alacaklı olduğunu” tespit etti.

Jet Fadıl, mağdurdan 82 bin TL istedi, gerekçe ise haksız zenginleşme

Jet Fadıl, mağdurdan 82 bin TL istedi, gerekçe ise haksız zenginleşme

Capricegold avukatları İstanbul 5. Tüketici Mahkemesi’nde bir dava açtılar ve dosyaların birleştirilmesinin talep ettiler. Capricegold mağdura karşı açtığı davada ödediği kira bedellerinin faiziyle birlikte geri ödenmesini talep etti. Jet Fadıl’ın istediği rakam ise 82 bin 551 TL oldu. Gerekçe ise haksız zenginleşme olarak gösterildi.

İlk duruşma 26 Haziran'da

İlk duruşma 26 Haziran'da

Akgündüz’ün avukatlarının başvurusunun ardından her iki dosya birleştirildi. Mahkeme mağdura yapılan kira ödemelerinin hesaplanması için ayrıca ek bilirkişi raporu alınmasına karar verdi. Birleştirmenin ardından ilk duruşma İstanbul 2. Tüketici Mahkemesi’nde 26 Haziran’da görülecek.

'Kendi ayağına sıktı'

'Kendi ayağına sıktı'

Mağdur avukatı Dr. Acun Papakçı, Fadıl Akgündüz’ün şaşırtan bu başvuruyu şöyle yorumladı:

“Capricegold bilirkişi raporu ile davayı kaybedeceğini anlamış ve bu kaçınılmaz sonu geciktirmek için duruşmadan iki gün önce 11 Temmuz 2017 tarihinde bir dava açmış, 13 Temmuz 2017 tarihli duruşmada da bu davadan bahsederek birleştirme talep edip süre kazanmıştır. Mahkeme, Capricegold’un açtığı davanın hakkın kötüye kullanılması olduğunu tespit ederek ret kararı vermelidir. Capricegold davayı kaybetmiştir çünkü kendi ödedikleri kira bedellerini geri istemeleri ile artık sözleşmeye ve yatırılacak paranın iadesine dair tartışmalı bir konu kalmamıştır. Capricegold bu adım ile birkaç ay süre kazanmış, ancak bunu yaparken kendi ayağına kurşun sıkmak zorunda kalmıştır. Tüm savunmalarını açtığı dava ile yerle bir etmiştir. Mahkeme, en azından müvekkilimizin yatırdığı paradan ödemeleri düşüp kalan miktarın geri ödenmesini karar verecektir…”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
328
47
40
19
11
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
alpagut-han

SİYASAL İSLAMCILARIN SIRADAN BİR GÜNÜ...DOLANDIRANDA DOLANDIRILANDA AYNI KAFA YAPISINDA BENCE SORUN YOK...

gaydırı guppak

ne biliyon hemen islam islam adam 1980lerden beri birilerini dolandırıyor hep mi "İSLAMCI" ? sonra ben tepki gösterince ileri geri konuşuyosun alpagut bey

Narki

habere neden şaşırdınız ki? iktidar da vergiydi, köprü geçiş ücretiydi dolardı euroydu benzindi vs diyerek bizden de para almıyor mu? Sonuçta artan bir gelir... Devamını Gör

Sefa Kulaksız

dolar olmuş 4.14, euro olmuş 5.12, zam yapacaklardı tabii ne bekliyordun. euro ve usd 1 tl bile olsa benzin ve mazot 6 tlden satılır bu ülkede. çünkü giren z... Devamını Gör

Evet Ben

Bizim çiftlikçi tosun bunu tahtından edecek diye korktu, gündem olmaya çalışıyor sanırım