Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harika Özellikler Yolda! İşte Instagram'a Yakın Zamanda Gelecek Özellikler

37PAYLAŞIM

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olmayı başaran Instagram'a yeni özellikler geliyor. Yeni güncellemeler ile birlikte gönderilerdeki hashtag gösterimi kaldırılabilecek. Aynı zamanda telefonda daha az pil tüketimi yapan Instagram Lite versiyonu da yakın zamanda geliyor.

Instagram'daki en dikkat çekici güncelleme, gönderilerdeki hashtag'leri gizleyebilme özelliği olacak. Şu anda kısıtlı sayıda kullanıcıda test ediliyor.

Yeni özelliğe şu anda kısıtlı sayıda kullanıcı erişebiliyor. Bu özelliğe göre paylaştığınız gönderi etiketlerini sizi takip eden kişilere gizleyebileceksiniz.

Yeni gelen hashtag güncellemesi ile yakın arkadaşlarınız ilgili etiketleri gönderinin üstünde görebilecek.

Bu güncelleme ile onlarca farklı hashtag kullanılan gönderileri okurken eziyet çekmeyeceğiz 😬

Instagram'ın web sürümü oldukça kısıtlı özelliklere sahip. Şu anda tüm dünya genelinde güncel sürümlerde yer alan yeni özelliğe göre web tarayıcınızda artık Instagram bildirimlerini alabileceksiniz.

Uygulamaya girdiğinizde karşınıza çıkan "Turn on notifications" yani bildirimleri aç özelliği doğrultusunda web tarayıcınız üzerinde Instagram bildirimlerini alabileceksiniz.

Bir diğer yeni özellik ise "Instagram Lite" olacak. Mevcut Instagram uygulamasının boyutu ve harcadığı batarya tüketimini azaltacak olan "Instagram Lite" yolda.

Şu anda Türkiye'den Google Play ve App Store'da göremediğimiz Instagram Lite da yakın zamanda geliyor. DM ve video paylaşımının olmayacağı yeni uygulamanın boyutu çok daha küçük olacak. Lite uygulaması, zayıf performans gösteren veya fazla batarya tüketen telefonları hedefliyor. Mevcut Facebook Lite uygulaması da bu yönde geliştirilmişti. Lite uygulaması şu anda Meksika'da kullanıcılar tarafından test ediliyor.

Bu içeriklerimizi de okumak isteyebilirsiniz;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Web tarayıcısından video yükleme??

Görüş Bildir