Instagram'ı Nasıl Kullandığınızın Karakteriniz Hakkında Ortaya Koyduğu Üzücü Gerçek!

865PAYLAŞIM

Eğer Instagram'da paylaşımlar yapmayı bir takıntı olarak görüyorsanız, yapılan son çalışmaların sonuçları pek de hoşunuza gitmeyebilir. Narsist, çevresinden sürekli olarak onaylama ve tasvip beklediği iddia edilen bireylere ait bazı ortak özellikler Elidedaily'de karşımıza çıkan bu araştırmanın sonucunda yer aldı.

Kaynak: http://elitedaily.com/social-news/instag...

Kişinin kendini güzel gösteren 100 fotoğrafı arasından Instagram'da paylaştığı 'selfie'leri aşırı kibrin göstergesi olabilir mi?

LendEDU tarafından toplanan bilgiler aslında tahmin etmiş olabileceğiniz bazı detayları ortaya çıkardı.

10.000 genç sosyal medya kullanıcısı arasında yapılan araştırmada katılımcıların %64'ünün, Instagram'ın en narsist sosyal medya platformu olduğunu düşündükleri ortaya çıktı.

Instagram'ın bu bağlamda aldığı oylar, Facebook, Twitter ve Snapchat'in toplamından daha fazla.

Araştırma bir ilginç veriyi daha ortaya koydu; yeteri kadar beğeni almayan Instagram fotoğrafları siliniyor!

Çalışmada 'X jenerasyonu' olarak tanımlanan katılımcıların %78'i Instagram üzerinde yeteri kadar beğeni almayan bir fotoğrafını silmiş bir kişi tanıdığını ifade etti.

Aslında sonuç pek de şaşırtıcı değil, günümüz X jenerasyonu için sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların bazıları sadece çevreden beğeni alma amaçlı olabiliyor.

Ya da LendEDU'nun açıklamasına göre; sosyal medya dünyası o kadar çok yaygın ve çeşitli bir hal aldı ki asıl amacından çoktan saptırıldı.

X jenerasyonu için sosyal medya, gerçeklikten uzaklaşılan ve yepyeni bir kişilik yaratılabilen güçlü bir araç haline geldi.

Formülü de çok basit; eğer çok beğeni alabilen sanatsal ve güzel fotoğraflar koyarsanız bu sizin gerçek hayatta elde ettiğiniz başarıların önüne geçiyor.

Çünkü sosyal medya hesaplarınızdaki popülerliğiniz sosyal hiyerarşideki yerinizi belirliyor.

Evet, kulağa pek hoş gelmiyor değil mi?

Ama sonuçta, herkes istediği gibi paylaşımlar yapmakta ve istediği kadar beğeni almakta özgür! Eğer sosyal medyada beğeni almak sizi mutlu ediyorsa buna kimse karışmamalı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ybnc

Facebook ve İnstagram kullanıyorum.Onlara da beş altı aydır haftada bir defa ya giriyorum ya girmiyorum.Önceden bilgisayarda sürekli açıkken,telefondan her fırsatta girerken şuan farkediyorum da eksikliği hissedilmiyor.

biryerdebiri

Aklıma Black Mirror geldi.. Herkes izlemeli o diziyi..

hacermiyy

aynen benimde lkxsajhv

cutemurderer

sadece çizim sayfaları ve troll sayfaları takip ediyorum kafam rahat nasmafsmgh

corpse-bride

kullanmıyorum kafa rahat

enk-capital

Fotoğraflarda güzel çıkmıyorum. Fotoğrafımın çekilmesini sevmiyorum. Sadece ben habersizken çekilen fotolarda biraz daha insana benziyorum.

Görüş Bildir