Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşlandığınızda Asla Pişman Olmayacağınız 27 Şey

 > 
5.2bPAYLAŞIM

Her günden, hayattan, yaşam standardınızdan en iyi verimi almanın en iyi 27 yolu.

1. Yemek esnasındayken telefonunuzu kapatmak ya da sessize almak.

www.buzzfeed.com

Instagram timeline'ınızda gördüğünz cool fotoğrafı unutun, yemek esnasındaki sohbet muhabbete odaklanın.

2. Size zarar veren ya da iyi gelmeyen bir arkadaşı hayatınızdan çıkarmak.

www.buzzfeed.com

Size iyi gelmeyen, sizi aşağı çeken, bazen haset, bazen zalim arkadaşlarınız olabilir, hepimizin çevresinde var. Bir kere onlara bye bye dediğiniz vakit, "daha önce niye yapmamışım ya?" diye kendinize bu zehirli sarmaşıkları niye önceden fark edip kesmediğinizi soracaksınız.

3. Erken kalkıp yol almak.

www.buzzfeed.com

Yanlış anlamayın, uyumak dünyanın en güzel şeylerinden biri. Ama yeterli uykuyu alıp erken uyanmak ve kendiniz için bir şeyler yapmak kendinize verdiğiniz değeri öyle bir arttırack ki... Sadece uyanın, yürüyüş yapın, bir kahve alın, çizim yapın, kendinizi "üretici" hissedin.

4. Sıkıldığınız zaman istemediğiniz şeylere "hayır." demeyi bilmek.

www.buzzfeed.com

Eğer yorgun ve bıkkınsanız, "evet" diyeceğiniz planlar karşınıza çıkana kadar bekleyin, şarj olun.

5. Bir iş teklifini değerlendirirken içgüdülerinize güvenmek

www.buzzfeed.com

Mülakat esnasında, ya da herhangi bir işe alınma süreci adımında, midenizde kötü bir his varsa, o hisse güvenin ve kaçmaya başlayın. Tamam bazen hayat "içgüdülerden fazlası" , bazen gerçekten mecbursunuz bazı işlere. Ama seçebilecek durumunuz varsa, kendinizi bir dinleyin.

6. Her günü yepyeni bir gün olarak karşılayıp, kucaklamak.

www.buzzfeed.com

Daha önceki günde yapmadığınız şeylere, geçmiş hatalarınızın pişmanlıklarına bir silgi çekin. Her gün yepyeni bir gün, yepyeni fırsatlar demektir. Bugün sizin şanslı gününüz olabilir.

7. Lise - İlkokul vb. gibi eski okul buluşmalarına gitmemek.

www.buzzfeed.com

Eğer hayatınızın bu okul döneminde çok çok eğlenmediyseniz, hiç zahmet etmeyin. Sizin için önemli insanlarla siz zaten iletişimi kesmez, görüşmeye devam edersiniz.

8. Ailenize sizin için ne kadar önemli olduklarını söyleyip, göstermek.

www.buzzfeed.com

Eğer yeterince şanslıysanız, aileniz dünyadaki en önemli insanlardır sizin için. Bunu onlara sık sık hatırlatın, bu da size ne kadar şükretmeniz gerektiğini hatırlatacak.

9. Aile toplantılarında, bayramlarda seyranlarda olabildiğince beraber fotoğraf çektirmek.

www.buzzfeed.com

Çılgın "selfie" furyalarına katılmayın tabi, ama bazı toplu pozlar size ilerde hep beraber olduğunuz huzurlu günleri hatırlatabilir.

10. Anılarınızla dolu bir fotoğraf albümüne sahip olmak.

www.buzzfeed.com

Eğer biri ya da kendiniz hayatınızı sorarsa, anlatmayın, direk albümünüzü gösterin. Bundan daha güzeli olabilir mi?

11. Arkadaşlarınızdan oluşan bir "aile" oluşturmak.

www.buzzfeed.com

Yaş ilerledikçe, gerçek dostların sizin için önemi ortaya çıkar, belirginleşir. Bu sizin seçtiğiniz "aileniz" küçük olabilir, büyük olabilir, fark etmez. Ama her zaman çok önemlidir. Hatta bazen kendi öz ailenizden bile.

12. Zam istemek.

www.buzzfeed.com

Bir yerden sonra, artık daha fazla paraya ihtiyaç duyduğunuzda, "hadi bir cesaret" deyip, aklınızdakileri patronunuza söylemelisiniz. En kötü ne olabilir ki? "Hayır" derler. Ama bir düşünün, eğer "Evet" cevabı alırsanız, hak ettiğinizin karşılığını almış olacaksınız.

13. Başladığınız şeyi bitirmek.

www.buzzfeed.com

Kişisel bir hedef olabilir, bir hayal olabilir, okulu ya da akademiyi tamamlamak olabilir, ya da birinden tertemiz bir şekilde ayrılmak bile olabilir. Her türlü, hayatınızda yolunuzu ve aklınızı tıkayan ne varsa,  bir an önce yapın ki, hayat yolunuzu çok daha kolay şekillendirin.

14. Tatilin hakkını vermek.

www.buzzfeed.com

Cidden, eğer boş tatil günleriniz, kullanılmamış tatil haklarınız varsa, hemen KULLANIN. Tatile çıkın, neresi olduğu hiç fark etmez, mekan değişikliği, belki telefonu kapatmak, maillerinize bakmamak... Bunlar size iyi gelecek olan şeyler.

15. Sahip olduğunuz eşyalara dikkat etmek.

www.buzzfeed.com

Eviniz, arabanız hatta telefonunuz bile olabilir, eşyalarınıza iyi bakın. Siz onlara para ödediniz ve hak ederek kazandınız.

16. Cildinize iyi bakmak.

www.buzzfeed.com

Cildiniz, vücudunuzun kaplamasıdır. Güneş kremiyle, çeşitli nemlendiricilerle sürekli koruyun ki yaşlandığınızda kırışıklıklarınız ya da en kötü senaryoyla cilt kanserinden uzak bir hayatınız olsun. Şapka takın, pahalı kremler alın.

17. Gezegenin kozmik çorbasına bir tutam da olsa tuz atmak.

www.buzzfeed.com

Yardıma muhtaç insanlara, hayvanlara, doğaya yardım etmek ya da bunlar olmasa bile etrafınızdaki insanlara iltifat etmek, onları teşvik etmek bile dünyayı daha iyi bir yer yapmaya yetebilir.

18. Tatilde beklediğinizden fazla harcanan paraya kafayı çok takmamak.

www.buzzfeed.com

Bazen müsrif olmak bile iyidir, yeter ki kendinize iyi bakın. Anılar verdiğiniz paraya değecek.

19. Gerektiğinde kendi arkanızı kollamak...

www.buzzfeed.com

Biri sizi derinden incittiğinde kendi arkanızda durmaktan ve onların bunu görmesinden çekinmeyin. Uzun vadede bu her zaman sizin yararınıza olacaktır.

20. Kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmek.

www.buzzfeed.com

Sahip olduğunuz işiniz, yaratıcı bir iş olmayabilir. Önemli olan sizin bir yaratıcı tezgah oluşturmanız. Kimsenin görmesi, sergilemeniz önemli bile değil. Siz bilin yeter, bu size başka şeyleri yapmak için ilham oluşturacaktır. Yazın, çizin, saçmalayın, dökün içinizi.

21. Kendinize olan güveninizi baltalayan insanlardan ve yerlerden kaçmak.

www.buzzfeed.com

Kendinizi b*k gibi hissettiren birinin etrafından, ya da çalıştığınız iğrenç stresli bir işten, endişe dolu bir şehirden kaçmak için adımlar atmanızın zamanı geldi.

22. Küçük-büyük bir çok maceraya atılmak.

www.buzzfeed.com

Saatlerce araba kullanarak sadece dondurma yemeye gittiğiniz yerleri hatırlayın? Ya da kebap. Cumartesi gittiğiniz bit pazarına ne demeli? İşte bunlar hep anı, macera.

23. Acil durumlar için kenarda köşede biraz para biriktirmek.

www.buzzfeed.com

Bir noktada, hayatınızda bir şeyler ters gidebilir. Lastiğiniz patlayabilir, dolabınız bozulabilir, en yakın arkadaşınız evlenmeye karar verebilir. Her türlü, biraz kenarda köşede birikmiş paranızın olması sizin stresinizi azaltacaktır.

24. Facebook'unuzu kapatmak.

www.buzzfeed.com

İnanın, hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. Hem de hiç.

25. Başka insanların hayatındaki önemli şeyleri kutlamak.

www.buzzfeed.com

Arkadaşlarınızı destekleyip onların hayatında olan bitenleri izlemek, önemsemek küçük bir şey gibi durabilir. Ama bütün bu küçük şeyler ve küçük anlar bir araya gelip, sizin arkadaşlığınızın çekirdeğini oluşturacaktır. Bugün siz arkadaşınıza, yarın o size.

26. Sizin için önemli bir ilişkiye yeterince vakit ayırmak.

www.buzzfeed.com

Aşktan bahsediyoruz. Sevgiliniz için her gün birazcık zaman ayırın. Sadece oturup şarap içip, film izlemek olsa bile.

27. En yakın arkadaşınızla daha fazla vakit geçirmek...

www.buzzfeed.com

En yakın arkadaşınız belli nedenlerden dolayı "EN" yakınınız, şampiyonunuz. Onlarla vakit geçirin. Gülün, eğlenin, ve koskocaman sarılın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ben yaşlanmak istiyorum ya valla genç olmak berbat bir duygu ruhum 70 ama tam olarak 70 olayım üşengeçliğim gençliğe uyum sağlayamıyor :(

legolas62

Haci Face ne yha bu sene haberdar oldum... hayat nede guzeldi.

endexus

Vay canına! Ben zaten bir çoğunu yapıyorum ama gencim! Demek ki zeka yaşım olgun :D :D İstemediğim bir şeyi hiç kimse bana yaptıramaz! Ne olursa olsun hayır derim çünkü evet desem altından ya bir şeyler çıkarıyorlar yada bana bir kötülüğü dokunuyor! Sadece istediğim ve sevdiğim şeylere evet derim! Hiç kimsenin hayatıma karışmasına izin vermem! Sutatania arkadaşın dediği gibi lisede arkadaşlar o kadar sigara ve bira teklif etti hepsini de geri çevirdim! Çünkü ben sporcu bir kişiyim! Fitness ile uğraşıyorum! O sigara içen arkadaşlarla gezerken yokuş çıkarken nefesi neresinden aldığını fark edebiliyorum çünkü :D :D Beni mutlu eden her şeye gözümü kırpmadan para harcarım! Ama tabi ki fiyat araştırması yapıp en ucuz ve güvenilir olanlarını bularak!

kenben

Sevmediğiniz bir işten istifa etmek...

Gizli Kullanıcı

Gerçekten birçoğuna katılıyorum , ve çoğunu becerebiliyorum. Özellikle hayır demeyi. Millet gamsız diyor ama :) gram umrumda değil . Hayatımda hiç sigara kullanmadım. Ama kullanan kişiler tecrübelerime istinaden genelde arkadaş kurbanı kişiler. O zaman hayır denseydi şimdi ayda ona ödediğiniz para ile bir motosiklet alıp taksidini ödeyebilir yada 3-4 ay kenara atıp tatil paranızı biriktirebilirdiniz hepsini boş ver sağlığınız çok iyi olurdu. Etrafımda çok sigara içen insan var ve hepsinden aynı yalan savunmayı duyuyorum o da şu " Geçen doktora gittim x bir hastalık için,röntgen çekindim. (eee ) Doktor dedi ki " Sen sigara kullanıyormsun" bende evet dedim ,doktorda dedi ki maşallah ciğerlerin sigara içmeyenlerden bile temiz. Şimdi bu hikayeyi 100 kere duydum kendi ailemdeki insanlarda dahil olmak üzere 100ünde de cevabım "ya bi sktrgit" ya da "yav he he "oldu. Sigara içenin avukatı çoktur tabi ama ben yine de bu konudan örnek vermeyi seçtim.İnsanlara hayır dedikçe sizin peşinizde koşuyorlar bunu çok iyi tecrübe ettim. Neden öyle bilmiyorum ama öyle.

Görüş Bildir