Görüş Bildir
Haberler
WhatsApp Mesajları Boşanma Davalarının En Önemli Delilleri Arasında

WhatsApp Mesajları Boşanma Davalarının En Önemli Delilleri Arasında

ATKN
12.11.2014 - 15:52
İçeriğin Devamı Aşağıda

Yayınlanan son rapora göre WhatsApp mesajları boşanma davalarının en önemli delilleri arasına girdi. Hızlı sohbet özelliğiyle dikkat çeken uygulama, çiftlerin ayrılıklarında büyük rol oynar hale geldi.

İtalyan Aile Avukatları Birliği tarafından açıklanan son verilere göre boşanma davalarının yaklaşık yüzde 40 ‘ında WhatsApp mesajları delil olarak gösteriliyor. Topluluk adına konuşan başkan Gian Ettore, artan sosyal medya kullanımının çiftlerin ilişkilerini zedelediğini ve her geçen gün giderek artış yaşandığını dile geriyor. Öncelikle kısa mesaj ile başlayan aldatmaların daha sonra Facebook üzerinden gerçekleştirildiğini ifade eden Ettore, günümüzde yeni trendin WhatsApp olduğunu belirtiyor.

Kolay haberleşme özelliğiyle dikkat çeken uygulama üzerinden birbirlerine müstehcen fotoğraf gönderen kişiler aynı anda 3-4 farklı kişi ile yakın ilişki kurabiliyorlar. Ayrıca kısa süre önce gelen mavi tik özelliğinin aldatmaları inkar edilemez hale getirdiğini söyleyen Ettore, çiftlerin zamansız mesajlar yüzünden güvenlerinin kırıldığını açıklıyor. Şubat ayında 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan ve dünya çapında 600 milyondan fazla üyesi bulunan WhatsApp, İtalya’daki iPhone kullanıcılarının yüzde 81′i tarafından düzenli şekilde kullanılıyor.

LOG Dergisi

Kaynak: http://www.log.com.tr/bosanmalarin-ya...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın