Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üzerinden Yıllar Geçse Bile Tatil Anılarınızı İlk Günkü Gibi Canlı Tutmanızı Sağlayacak 11 Yaratıcı Fikir

 > -
Abone ol

Herkesin unutamadığı bir tatil anısı mutlaka vardır. Peki ya hayatın akışı içinde unuttuklarımız ne olacak? İnsan hiç öyle olsun istemese de, zaman kimi güzel hatıraları belleğimizden silip götürüyor. Belki galerimiz bu konuda sizlere bir nebze olsun yardımcı olabilir...

1. İçi Kum Dolu Vazo

Gittiğiniz yer deniz kenarı ise, sahilden bir avuç kum alıp, saklayın. Tatilden döndüğünüzde bir vazoya yerleştirin ve bulunduğu seviyenin üzerine tarih ve yer etiketi yapıştırın. Yıllar sonra sizin vazonuz da bu fotoğraftakine benzeyebilir. Ayrıca çok da hoş olur.

2. Posta Pulları Kümesi

Mantığını zaten anlamışsınızdır. Bu pulları renkli bir kağıda print edip saklayabilirsiniz. Hangi tarihte ve nereye gittiğinizi akılda tutmak için harika bir yol. Sizce de öyle değil mi?

3. İşaretli Haritalar

Tatile arabanızla mı çıktınız? Harika! Üşenmeyin ve elinize bir harita alın. Böylece geçtiğiniz ve aklınızda iz bırakan her yeri işaretleyebilirsiniz. Hatta ufak notlar da alabilirsiniz. Velhasıl bu şekilde üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin, anılarınız asla kaybolmazlar.

4. Bozuk Para Dolu Kavanoz

Tatil anılarını canlı tutmanın bir diğer yolu da, ziyaret ettiğiniz ülkelere ait paraları saklamak olabilir. Bilmiyoruz siz ne dersiniz?

5. Üzeri Yazılı Çakıl Taşları

Çakıl taşlarının üzerine yazı yazmak, "aklımdan hiç çıkmasın" dediğiniz tatil anılarını korumanız için ideal bir yöntem olabilir. Yeter ki bunu bir alışkanlık haline getirmeyi başarın.

6. Reklam Panosu Gibi Görünen Valizler

Seyahat ettiğiniz yerlerden sticker satın almayı unutmayın deriz. Zira tüm anılarınızı bir valize sığdırmanızın en kolay yolu bu...

7. Bilet Koçanı Biriktirmek

Her nereye gidiyor olursanız olun, satın aldığınız biletlerin koçanlarını saklamayı unutmayın. Çünkü bu sayede, tatil anılarınızı her daim canlı tutabilirsiniz.

8. Duvarda Mini Kalpler

Tatilden döndükten sonra, elinize hemengittiğiniz yerle ilgili bir harita alın ve onu makas yardımıyla kalp şeklinde kesin. İşte zamanla bu kalpler birike birike fotoğrafta örneğini gördüğünüz gibi bir dekoratif şahesere dönüşebiliyorlar. Üstelik her baktığınızda bir anının canlanması da cabası..

9. Fotoğraflarla Bezeli Kahve Altlıkları

Bazen olağanüstü anılar kadar, benzersiz anları da hatırlamak isteriz. Bunun en kolay yolu da fotoğraf çekmekten geçer. İşte bu kahve altlıkları da, o benzersiz anları her istediğinizde kafanızda yeniden canlandırmanızı sağlayacak, harika bir fikir. Üstelik oldukça da dekoratifler.

10. Fotoğraflardan Oluşan Abajur Başlığı

Mantık yine aynı ama bu kez kullanım alanımız bir abajur başlığı. Şayet aklınıza yatıyorsa, artık her akşam, bir başka anıyı hatırlarsınız...

11. Duvarda Fotoğraf Köşesi

Fotoğraflardan oluşan bir duvar köşesi de gayet pratik ve oldukça başarılı bir yöntem. Her baktığınızda tebessüm etmeniz ya da nostalji yaşamanız da garanti. E daha ne olsun...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
imbatsdaughter

2-3-11 annem yapıyor burada görünce şaşırdım yani olmaz sanıyordum

Gizli Kullanıcı

Dolmuşta kısa hat, 1,5 TL. Sabah akşam en az 3 TL. Çarp 28 le. 84 TL. Asgari ücret 1.000 TL... Çok heveslenmeyin. Bu durumda en fazla tutamaklara yapıştırılmış çiğnenmiş sakız biriktiririz.

fistikcisahap

abidik gubidik iş bu ya

yasak.elma

1 numara çok akıllıca ya. Herkes tarafından da yapılabilecek bir fikir.

Görüş Bildir