Türkiye'nin En Yaşanabilir Şehrini Sizin Oylarınızla Belirledik! İşte Sonuçlar

 > 
464PAYLAŞIM

Türkiye'nin en çekici kadını,en çekici erkeği ve Onedio'nun en iyi 50 filminden sonra, Türkiye'nin en yaşanabilir ilini de sizlerin oylarıyla belirledik. Tamı tamına 474 bin 800 bin oy kullanılan ve 944 bin görüntülenme alan bu heyecanlı ankette ipi göğüsleyen büyük oy farkıyla İzmir oldu. Peki oylama süreci nasıl gelişti? Hafızalarımızı tazeleyelim.

İlk turda bölgelerine göre ayrılan 81 ilimiz kıyasıya bir mücadeleye girdi.

Antalya, İzmir ve Gaziantep ezici üstünlük kurarken, Karadeniz, Doğu ve İç Anadolu'da kıyasıya rekabet vardı. Oylama sonucunda ikinci tura yükselen 32 şehir rastgele gruplara dağılarak tekrar yarışmaya başladılar. 8 gruba ayrılan 32 şehir arasından çok fazla sürpriz yaşanmadı ve 8'li finaller başladı.

Asıl sürpriz ise çeyrek finalde yaşandı.

Asıl sürpriz ise çeyrek finalde yaşandı.
Asıl sürpriz ise çeyrek finalde yaşandı.

Favori görülen Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler; Çanakkale ve Muğla tarafından rencide edilerek belki de anketin en büyük sürprizlerine imza attılar.

Final turunda ise İzmir, Muğla, Çanakkale ve Eskişehir boy gösterdi.

Kıyıya sınırı olmayan tek şehir Eskişehir, dış kulvardan kopup gelen Çanakkale, kıyı şeridiyle megakent İstanbul'u saf dışı bırakan Muğla ve Ege'nin incisi İzmir kıyasıya rekabete girdiler. 2 güne yakın süren oylama sonucunda İzmir %52 oy oranıyla güzel ülkemizin en yaşanılır şehri olmaya hak kazandı. Tabi ki birinci seçilmesi İzmir'i dört dörtlük bir şehir yapmasa da, tabi ki diğer bütün şehirlerimizin yaşanabilir noktaları olsa da, İzmir birçok kriteri kendinde bulundurarak oylamanın birincisi oldu.

Ancak sonuç ne olursa olsun ne demiş Ayten Alpman: Bir başkadır benim memleketim!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
caglau.

Antalya tabi ki asdfg ama izmirin yeride ayrı

sibel-akova

izmir tabiki

elif-musso

Atarlanan *

elif-musso

İzmir kazandığı için ayarlanan insanlar çok komiksiniz

onur_143_

NE OLURSA OLSUN İNSANIN DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ ŞEHİR GÜZELDİR ;)

Görüş Bildir