Tuğrul Türkeş'e MİT TIR'ları Sorulunca Nasrettin Hoca Fıkrası Anlattı

 > 
106PAYLAŞIM

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, hükümete yönelik eleştirilere cevap verdi. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkeş’e “Sayın Türkeş, Türkmenlere silah gitti mi gitmedi mi?” diye sordu. CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de “Vallahi billahi tırları anlat önce.” dedi. "İki dakikada onların hepsine cevap veremem.” diyen Türkeş Nasrettin Hoca fıkrası anlattı...

TBMM'de konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, kendisine yöneltilen MİT TIR'ları sorusunu yanıtlamak yerine CHP sıralarından kendisine yöneltilen MİT TIR'ları sorusuna Nasrettin Hoca fıkrası ile cevap verdi. 

Konuşmasına “Şimdi, her şeyden önce bu dönemde ilk defa kürsüye geldiğim için bu dönemin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyen Türkeş, Nasrettin Hoca fıkrası anlatmaya başladı. Tanal, “Bakanım, fıkrayı anlatma. Türkmenlere silah gitti mi, gitmedi mi? Sayın Başkan, ek süre ver Allah rızası için, 78 milyon bunu merak ediyor! Biz haklarımızdan feragat ediyoruz ama açıklasın, Türkmenlere silah gitti mi, gitmedi mi?” diye seslendi.

"Hırsızın hiç mi suçu yok?"

Tuğrul Türkeş, konuşmasına şöyle devam etti: “Şimdi, deminden beri yapılan konuşmaları takip edince… Nasrettin Hoca’nın evine hırsız girmiş. Konu komşu gelmiş, haber de vermiş, güvenlik güçleri de gelmiş. Eve her giren hem komşular hem de güvenlik güçleri ‘Hoca bu cam açık bırakılır mı, bu kapı ne, bu damın durunu ne?’ diye herkes Nasrettin Hoca’yı eleştirince Nasrettin Hoca’nın burasına gelmiş, demiş ki ‘Ya, bu eve giren hırsızın hiç mi suçu yok?’ Şimdi, buradaki yapılan konuşmalara bakıyorum da terör örgütünü inkâr eden, terör örgütünü görmezden gelen, terör örgütünün bölgede yaptıklarını hiçbir şekilde kale almayan ve sadece siyasi iktidara ve iktidardaki partiye yönelik laflar eden konuşmalardır. Değerli arkadaşlar, Türkiye’nin az önce Levent Bey’in haritada gösterdiği bölgesinde terör örgütüyle ilgili çok ciddi bir mücadele sürüyor. Tabii ki istenen, arzu edilen uygulamalar değil yapılan uygulamalar ama baktığınızda da zorunlu olan uygulamalardır, gereken yapılıyor.”

Ne olmuştu?

Tuğrul Türkeş, 3 Haziran'da katıldığı Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında, bu iddiayı yalanlamış, “Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenlere gitmiyordu” demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir