Görüş Bildir

'Tek Başıma Yapamıyorum' Diyenlere: Ders Çalışırken Yardımcı Olabilecek YouTube Kanalları ve Mobil Uygulamalar

Anasayfa > Iq

Ders çalışırken motivasyonunuzu ve verimi artırmak istiyorsanız buraya göz atsanız iyi edersiniz...

1. Photomath

1. Photomath

Hiç bir matematik sorusunu çözemeyip 'Bu soruyu kime atsam çözümünü bana anlatabilir?' dediğiniz oldu mu? Photomath'e çözemediğiniz matematik probleminin fotoğrafını atıyorsunuz ve uygulama adım adım problemi size açıklıyor.

2. Çilem Akar

2. Çilem Akar

YouTube kanalında İngilizce öğrenmek isteyenlere yol gösteren Çilem Akar, aynı zamanda takipçilerine YDS gibi yabancı dil sınavlarına nasıl hazırlanacağı konusunda da rehberlik ediyor.

3. Google Drive

3. Google Drive

Ödev, ders notu, ders ses kaydı, e-kitaplar ve çok daha fazlasını Google Drive'a kaydederek dosyaları her an yanınızda taşıyabilirsiniz. İnternet olmadığında bile!

4. Yasemin Adalı

4. Yasemin Adalı

Özellikle de lisansüstü çalışmalarla kariyerine devam etmek isteyen bir üniversite öğrencisiyseniz Yasemin Adalı'nın YouTube kanalında bu konuda çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. YLSY bursuyla yurt dışında doktora yapan Yasemin, bu burs hakkında da takipçilerine rehberlik yapıyor.

5. myHomework Student Planner

5. myHomework Student Planner

Uygulamayı kullanarak ders ve okulla alakalı her şeyi daha düzenli bir şekilde mobil cihazınızda tutabilirsiniz. Bu sayede ödevlerin son teslim tarihlerini asla kaçırmazsınız!

6. Benim Hocam

6. Benim Hocam

AYT, YDS, ALES, YKS, KPSS ve aklınıza gelebilecek her türlü sınav için konu anlatım ve soru çözümü videoları yayınlayan Benim Hocam kanalı için evdeki dershane desek abartmış olmayız...

7. My Study Life

7. My Study Life

Eğitimle ilgili her şeyi düzenli bir şekilde bir arada tutabileceğiniz ücretsiz uygulamalardan biri de My Study Life.

8. diastudies

8. diastudies

Bir Tıp Fakültesi öğrencisinin hayatına dahil olmak isterseniz, diastudies size bunu sunuyor. Ayrıca üniversite sınavı için ders çalışma ve motivasyon videoları da paylaşıyor.

9. Academia.edu

9. Academia.edu

Araştırma yapmanız gerekiyorsa Academia.edu uygulamasını kullanarak her türlü konuda hızlı bir şekilde bilgiye ulaşabilirsiniz.

10. Bilge Kaçmaz

10. Bilge Kaçmaz

Üniversite stajını İrlanda'da yaptıktan sonra doktora için İngiltere'ye giden Bilge Kaçmaz, YouTube kanalında yurt dışında hangi yollarla lisansüstü çalışmalar yapılabileceği hakkında bilgi veriyor.

11. Udemy

11. Udemy

Ders konuları arasında herhangi bir kısmı anlamadığınızda Udemy'den o konu hakkındaki detaylı videoları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bir sosyal bilimciyseniz SPSS videolarını izlemek faydalı olacaktır! 😝

12. Hocalara Geldik

12. Hocalara Geldik

TYT ve AYT için ders çalışma videoları arıyorsanız, Hocalara Geldik YouTube kanalını takip edebilirsiniz!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
koray kuzey

Tavsiye: mat1'deki problemler konusunda işçi şöyle yapılır, havuz böyle yapılır anlamaya uğraşmayın. Neleri değişken olarak belirliyoruz, anlatımdan denkleml... Devamını Gör

Curie Derler

abi hayır ya... bu içeriğe girip Hakkı yı görmemeliydim sjsjsjsjsj