Tası Tarağı Toplayıp Gittiler! Büyük Şehirden Arkalarına Bile Bakmadan Kaçarak Hayal Ettikleri Hayata Kavuşan Ünlüler

1.1bPAYLAŞIM

Özlem Tekin'in şalvarını her gördüğümde aşırı özeniyorum. 😍

Şehirden uzaklaşmak, gözümüzün alabildiği kadar yeşil olan bir yere yerleşmek, masmavi bir denizin dinginliğiyle baş başa kalmak, geceleri parlayan yıldızların hepsini görmek, ağustos böceklerinin sesini dinlemek, kendi ektiğimiz sebze ve meyveleri tüketmek, bir sürü güzel hayvanla bir arada yaşamak…

Son dönemde pek çoğumuzun hayali şehirden köye ya da bir sahil kasabasına göç etmek ve ömrümüzün kalanını orada geçirmek. Öyle ki, bazılarımızı bu hayal hayata bağlıyor.  

İçimizde umut yeşertse de henüz cesaret edemediğimiz bu göç işini hakkını vererek yapan ve hayal ettiği hayata kavuşan ünlü isimleri sizler için derledik! Bakalım da biraz örnek alalım…

1. Alp Kırşan

Komik ve sevecen tarzı, beyefendi tavırlarıyla Alp Kırşan Türkiye’nin en sevdiği şovmenlerden biri… 2000 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinci olduktan sonra, ülkemizi temsil ettiği Best Model of World’de üçüncü oldu ve şöhretin kapılarını araladı. Jim Carrey’ye benzerliğiyle bilinen Alp Kırşan, pek çok filmde ve dizide oynadıktan sonra Acun Medya’nın çeşitli yarışmalarında yer aldı ve adeta ününe ün kattı. Ve 2014’te hayatının aşkı Zeynep Dörtkardeşler ile dünya evine girdi… Evlendikten bir yıl sonra da minnoşlukta sınır tanımayan Efe dünyaya geldi, 2018 yılında da Ata. 

Parlak kariyerine ve Acun Ilıcalı gibi bir isimle çalışmasına rağmen Alp Kırşan ailesinin özlemine dayanamadı ve Survivor'daki görevinden ayrıldı, tasını tarağını topladı ve Bodrum'a taşındı.

Şurada tatlı tatlı anlatmıştık: 👇

Survivor Macerasını Bir Kenara Bırakarak Sahil Kasabasına Yerleşti! Ailesini Kariyerine Tercih Eden Alp Kırşan’ın Yeni Mütevazı Hayatı - onedio.com
Survivor Macerasını Bir Kenara Bırakarak Sahil Kasabasına Yerleşti! Ailesini Kariyerine Tercih Eden Alp Kırşan’ın Yeni Mütevazı Hayatı - onedio.com

2. Aslıhan Gürbüz

Her fırsatta kendisini doğal yaşamın kollarına bırakan, kirliliği engellemek amacıyla doğada çöp toplayan, dört ayaklı dostlarımıza olan sevgisiyle kendine hayran bırakan Aslıhan Gürbüz çok sevdiği oyunculuğu bırakmadan kendisine yeni bir hayat kurdu. Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği üzerine bir eğitim aldı.

Kendisinin anlatımını şurada aktarmıştık: 👇

Aslıhan Gürbüz'ün Hayata Dair Tüm Sahtelikleri Geride Bırakıp Başladığı Yeni Hayatındaki Paylaşımı Size Kendinizi Sorgulatacak - onedio.com
Aslıhan Gürbüz'ün Hayata Dair Tüm Sahtelikleri Geride Bırakıp Başladığı Yeni Hayatındaki Paylaşımı Size Kendinizi Sorgulatacak - onedio.com

3. Hayko Cepkin

2015 yılında Şirince'de bir kamp alanı kuran ve turizmcilik yapan Hayko Cepkin kuracağı çiftlikle meşguldü ancak kamp alanını bildiğimiz kadarıyla kapattı... Macera sporlarına olan tutkusuyla da bilinen ünlü şarkıcının hayvan dostlarımıza yönelik projesi de vardı.

4. Eser Yenenler

Geçtiğimiz yıl evlenen ve oğulları Kuzey'i kucaklarına alan Eser Yenenler ile Berfu Yenenler, pandemi döneminde şehirdeki evlerinden koşarak uzaklaştılar ve orman içinde bir ev kiralayarak hayal ettikleri hayata kavuştular: "İstanbul'dan uzaktayız. Bayağı dağlık, ormanlı bahçeli bir yer. Burası bir site gibi, etrafta komşularımız var. Bizden önceki ev sahibimiz buraya kümes yapmış. Tavukları varmış. Biz de alacağız. Yakında 'organik yumurtaları nasıl topluyorum' videosu çekeceğim. Umarım bir de minik köpeğimiz olacak."

5. Özlem Tekin

"Aşk Her Şeyi Affeder mi?" şarkısıyla bir dönem kasıp kavuran ve müthiş sesi, şarkıları ve yaşadıklarıyla Türk rock müziğine damgasını vuran; asi tarzıyla şimdilerde 30'lu yaşlarını süren herkesi etkileyen Özlem Tekin inzivaya çekildi ve önce Bodrum'a, ardından Milas'a yerleşti.

Kariyerinden ve yaşadıklarından şurada bahsetmiştik: 👇

Nereden Nereye: Dünün Asi Rock'çısı Özlem Tekin Muhtar Azası Oldu! - onedio.com
Nereden Nereye: Dünün Asi Rock'çısı Özlem Tekin Muhtar Azası Oldu! - onedio.com

6. Yılmaz Erdoğan

2005 yılında bir anda organik yaşamak istediğine karar veren ve ofisinin bir kısmını bahçeye dönüştürerek toprağa dokunan Yılmaz Erdoğan, 2014 yılında çiftlik kurmak için Köyceğiz'de bir arazi satın aldı. Ünlü oyuncu ve yönetmen film platosu haline getirdiği ve ekip biçtiği bu çiftlikte yaşıyor.

7. İrem Çağıl

Hepimiz onu birkaç yıl önce 3,5 yaşında olan kızı Kiraz'la çıktığı Kuzey Avrupa bisiklet turundan hatırlıyoruz. İrem Çağıl, 2015 yılında kızı Kiraz ile tası tarağı toplayıp Muğla'nın bir köyüne yerleşti ve üretime geçti. Kendi ekip biçtiği gibi evini ve çalışma mekanlarını da elleriyle yaptılar. Cesareti, bilgisi ve donanımıyla pek çok genç kadına örnek olan İrem Çağıl'ın doğaya, dönüşüme, ekolojiye ve permakültüre ilişkin yayınlar yapan Sinek Sekiz isminde bir yayınevi bulunuyor.

8. Nejat İşler

Hızlı yaşamıyla bilinen ve geçirdiği rahatsızlıkla birlikte pek çok değerli işe imza atsa da kabuğuna çekilen Nejat İşler 2011 yılında Gümüşlük'e yerleşti. Bir süre Gümüşlükspor'un kulüp başkanlığını da yapan ünlü oyuncu yalnızca işleri için İstanbul'a dönüyor.

9. Yeliz Doğramacılar

İstanbul'u bırakıp Adana'da yeni bir hayata başlayan güzel oyuncu iki çocuğu ve eşi ile birlikte çiftlik hayatı yaşıyor. Instagram hesabından herkesi kıskandıran oyuncu halinden oldukça memnun gibi gözüküyor.

10. Atilla Saral

Eski manken ve oyuncu Atilla Saral, lüks villasını ve arabasını satarak 2011 yılında Kazdağları'na yerleşti. Eşi İnci Türkay ve oğlu ile İstanbul'da yaşarken daha sonra bir konteynere yerleşen Atilla Saral aynı zamanda Asos'ta bir beach işletiyor.

11. Zeynep

Ah Memedim şarkısıyla bir döneme damgasını vuran şarkıcı Zeynep Bodrum'da bir okulda müzik öğretmenliği yapıyor.

12. Kıraç

Yirmi yılı aşkın süredir müzik yapan ve şarkılarıyla büyük bir kitleye hitap eden Kıraç, eşi Ayşe Şule Bilgiç ve çocukları Iraz Elif ve Çağrı Manas ile yılın belirli dönemlerinde satın aldıkları çiftlikte yaşıyor. Kredi çekerek Beykoz'a bağlı Ali Bahadır Köyü'nde çiftlik satın alan ve karavanlarıyla her yeri gezen aile inek, tavuk, ördek ve hindi besliyor. Çiftlik arazisi sit alanı olduğu için ev kuramayan Kıraç, bu nedenle karavanda kaldıklarını anlatıyor: "Karavanda yaşamak çok zahmetli ama yazın kaldığımızda keyifli oluyor. Eşim ve çocuklarla birlikte güneşin doğuşunu, karanlık çöktüğündeyse yıldızları seyretmek paha biçilemez. Burada elektrik olmadan yaşıyoruz. Küçük ama şirin bir ortam söz konusu."

13. Merve İldeniz

1990'lı yıllarda podyumlarda fırtınalar estiren Merve İldeniz, "İstanbul beni her zaman boğuyordu. Kirlendiğimi hissetmeye başlamıştım. Her şey bir oyundu. Bu oyunu daha fazla oynamak istemedim" demiş ve Bodrum'a yerleşmişti.

14. Sinan Albayrak

Kaş'ta bir çiftliği olan oyuncu Sinan Albayrak'ın atların yanı sıra keçileri, güvercinleri ve köpekleri var.

15. Pelin Batu

Gazeteci ve yazar olan, aynı zamanda adına "Pelin'in bir stili var, mesela aşık olmaz" şeklinde şarkı yapılan Pelin Batu oğlunun dünyaya gelmesinin ardından Datça'ya yerleşti.

16. Mustafa Keser

İstanbul'dan çok da uzaklaşmadan Silivri'de bir ev alan Mustafa Keser domates, biber, salatalık, kavun, karpuz ekiyor; bahçe işlerinin tamamını kendisi yapıyor. Hatta sabahları taze yumurtalarını bile tavuklardan topluyor.

17. Tilbe Saran

Tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tilbe Saran, Muğla'nın Ula ilçesi Portakallık köyünde kullanılmayan bir ahırı, bir grup kadın girişimciyle restore ettirdi ve tiyatro atölyesine dönüştürdü.

18. Burak Hakkı

Eski manken ve oyuncu Burak Hakkı, oğlu doğduktan sonra doğal yaşama merak sardı ve şehrin gürültüsünden kaçarak Gelibolu'ya yerleşti. 35 bin metrekarelik arsasında organik üretim yapıyor ve toprakla uğraşmayı seviyor.

19. Yeşim Büber

Yeşim Büber tekne hayatını tercih eden ünlülerden oldu. Tüm yaşamını eşi ve ikizleri ile yaz kış tekne de geçiren oyuncu İstanbul'a da tekneleri ile geliyor Kanlıca'da demir atıp bir süre sonra istediği başka yere geçiyor.

20. Ege

1990'lı yıllarda şarkılarıyla kasıp kavuran Ege, Güvercinlik'e yerleşerek kendisi için ağaçtan bir ev yaptırdı.

21. Özgü Namal

Oyunculuğu bırakan ve bu sürede iki çocuk sahibi olan Özgü Namal, ailesiyle Köyceğiz’de bir köye yerleşti.

Geri dönse bile en azından deneyen ve hayallerini gerçekleştiren ya da onlara bir adım yaklaşan herkesi ayakta alkışlıyoruz! Siz olduğunuz sürece umut var! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dee

İstanbul içinde bahçeli bir evde oturuyorum ve size şunu söyleyebilirim , apartmanda oturmak çok ama çok daha ucuz. Güzel tarafı insanlardan uzak kalabiliyorsun , benim gibi önüne gelen hasta kedi köpeğe bakıyorsan ideal . Sırf bu yüzden çıkamıyorum zaten. Gecekondu , köy evi vs masrafı asla bitmeyen , gerçekten iyi para kazanan insanların işi .

ercan-gundogdu

turizm şehirlerinde plaj kum güneş hayatı yaşamak doğaya kaçmak değilki aga . neredeyse hepsi bilinen tatil yöresine yerleşmiş . gerçekten bir köye yerleşip o köyün hayatını yaşayan kaç ünlü var . ha birde kaç kişide şehri terk edip , başka bir yerde hayatını idame ettirecek maddi birikim , ek gelir , arka çıkacak birileri vs varki . bende istiyorum ama anadoluda iş bile yok ... yiyorsa gidin ...

ercan-gundogdu

işin okısmı da fena . 2 yıl önce trabzonda merkezinde bir kafede garsonla sohbet ettik . bize 'istanbula gitmek istediğini , trabzonun sıkıcı olduğunu söyledi . halbuki trabzonda istanbulda olan her şey var .sadece daha azı ama çoğununda işine yaramayacağını bilmiyorlar . sanıyorlarki istanbula gelince geceler onların olacak , sabahlara kdar eğlencelerde olacak . her hafta bir etkinlikte partilerde olacak . trabzonda en azından bir kaç km ötede yaylalar vs. var . temiz hava var . ah bu diziler yokmu . dizilerin fakiri bile boğaza nazır dublex tarihi evlerde yaşıyor . herkes bu hayalin peşinde istanbula geliyor .

ffyakuza

Çok şükür büyükşehir den memleketime gelme fırsatım oldu çok şükür.

unknown_member

Tası tarağı toplamak için önce tas ve tarak alacak kadar para kazanmak gerekiyor.

veli-durak

Genellikle Egeye yerlermişler.Gelsenize İç Anadolu'nun bozkrına, Doğunun ovalarına. Karadeniz'in yaylalarına.. o zaman görürüm nazik bi yerinizi :))

aaabbbcccddd

tercih?

Görüş Bildir