Aslıhan Gürbüz'ün Hayata Dair Tüm Sahtelikleri Geride Bırakıp Başladığı Yeni Hayatındaki Paylaşımı Size Kendinizi Sorgulatacak

9.2bPAYLAŞIM

Bir gün biz de Aslıhan Gürbüz gibi yapabilir miyiz dersiniz?

Çok kısa süre önce hepimizi kendine hasta eden bir Merve Aksak karakteri vardı hatırlarsınız. Ufak Tefek Cinayetler'in en iyi kötüsüydü desek yalan değil.

Kendisini en son Merve Aksak olarak hatırladığımız başarılı oyuncu Aslıhan Gürbüz, gerçek hayatta hiç de öyle şatafatlı yaşamıyor. Hatta tamamen doğaya ve kendine dönük, mütevazı bir hayatı seçti kariyerini bir kenara bırakıp.

Oynadığı Her Karakteri Zirveye Taşıyan Aslıhan Gürbüz'ün Tası Tarağı Toplamasa da İstanbul'dan Kaçarak Kurduğu Yeni Hayatı - onedio.com
Oynadığı Her Karakteri Zirveye Taşıyan Aslıhan Gürbüz'ün Tası Tarağı Toplamasa da İstanbul'dan Kaçarak Kurduğu Yeni Hayatı - onedio.com

Aslıhan Gürbüz, yeni hayatıyla ilgili Instagram'dan o kadar güzel fotoğraflar ve kelimeler paylaştı ki, farkında olmadan çoğu insana ilham oldu. Gelin onları birlikte okuyup kendi hayatımızı sorgulayalım...

"Tam bir sene önce bugün bir karar vermiştim. İstanbul’dan uzaklaşacak ve sağlığıma kavuşacaktım."

"Son 6 seneye 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık sığdırmış, yaşımdan beklenmeyecek bir performans ile tüm omurgamı haşat etmiş, bedenimdeki tüm ihtiyacım olan hormon ve vitaminleri tüketmiştim. Üstüne üstlük psikolojim son ameliyatla yerlerdeydi."

"Dile kolay 2 bel fıtığı ameliyatı (Prof. Dr.Türker Kılınç), 2 adet köprücük kemiği platini takma-çıkarma ( Prof. Dr. Mustafa Karahan), 1 adet fizik tedavisi 7 ay süren donuk ve çatlak omuz (Prof.Dr. Mehmet Demirhan), bir adet diz kapağında kemik iliği ödemi ve menüsküs yırtığı vee yıllar önce ki trafik kazamdan yadigar boyun düzleşmem 😂🤣 Şimdi yazarken bile nefessiz kalıyorum. Nasıl oldu bunlar derseniz ben hepsinin yanıtını biliyorum 😜"

"Ama nasıl geçti derseniz işte onu anlatırım. İstanbul'u terk edip hayatıma düzenli sporu ve sağlıklı beslenmeyi sokmadım sadece, bana faydası olmayan her türlü eşya ve insanı da hayatıma sokmadım mesela :)"

"Sadece tüm sahteliklerden uzak, gerçek doğada aylar günler geçirmedim, bana ait olmayan, başkalarının tüm yargılarını asla kabul etmemem gerektiğini ve kusurlarımla önce kendimi kabul etmem gerektiğini öğrendim mesela."

"Mesela kendimi en çok sakatlıklarım ve marazlarımla da sevmeyi öğrendim mesela, o düz durmayan dizimi her sabah öpüp okşadım, o sabahları yataktan zor kalkmama sebep olan o belime her sabah şefkat gösterdim."

"Durmayı öğrendim bir de durmanın da en zor eylem olduğunu, sabretmenin aslında benim de başarabileceğim bir şey olduğunu. Ve her gün ve her gün yeniden yeni baştan başlasam da bedenin inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendim."

"Yogayı @gayatrisenem ile pilatesi ise @ilkayörnek ile öğrendim. Her yerde her zaman bedenimi dinlemeyi de öğrendim tabii ki. Mesela bana iyi gelmeyen bir ortamı, insanı, bir işi, bir şehri bırakmam gerektiğini, eğer bırakamıyorsam söylenmemeyi de öğrendim ki en zor öğrendiklerimden biri buydu."

"'Sağlık sahip olunması gereken en zaruri ihtiyaçtır ve kişinin bu ihtiyacını hiçbir iş, hiçbir insan ve kişisel hiçbir hata engelleyemez!' demeyi de öğrendim."

Ben öğrendikçe işlerim kolaylaştı, şifa her yerime bulaştı ve bir sene önce oturamayan, çorabını bile giyemeyen o kız şimdi her gün pilatesini yogasını yapıyor. Evet belki her hareketi olması gerektiği gibi ve kusursuz yapamıyor ama “olduğu kadar” diyip elinden geleni deniyor ve çok daha güçlü bir bedene sahip olduğu için her gün şükrediyor."

"Bazen ayağı hala uyuşup aksıyor bazen hala ağrıları onu uyutmuyor ve hala eskisi gibi esnek bir bedene sahip değil belki ama yine de kendini İYİ HİSsEDİYOR"

"Hatamızla günahımızla kusurumuzla sevelim kendimizi, başımıza gelen talihsizliklerle, sakatlıklarla, hastalıklarla sevelim bu hayatı, inanın o zaman daha da kolaylaşıyor işler🙏🏻 Kendime not: Aferim aslı bunu da başardın seviyorum kız seni ❤️"

Ne iyi yaptın Aslıhan, ne de güzel bir yol seçtin... İsteyen herkesin hayatın keşmekeşinden sıyrıldığı ve sadece kendi mutluluğu, sağlığı için yaşadığı bir hayat diliyoruz. Tıpkı Aslıhan Gürbüz gibi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

Bravo. Pekte güzel bir hanım kız.

lider-fotograf

yorumların çoğu olumsuz düşünerek kaybetmiş maddiyat ı ön plana hep çıkarmışlar hayat şartlarını problem görmüşler bu işin kuralı arkadaşlar önce inanmak sonra sabır önce kendinize ben yaparım inancını yerleştirin inanın sonra sabırla devam edin olumsuz hiçbir şey düşünmeden enerjisi düşük olumsuz insanları hayatınızdan uzak tutun BEN YAPARIM YAPICAM BAŞARICAM ....

badness

Bu ablamız adına sevindim ancak ülkenin oldukça büyük bir kısmı bunu yapabilecek maddi imkanlara sahip değil, yani hayaller fethiye gerçekler bağcılar

susunana

Böyle insanlara çok özeniyorum, bana ilham veriyorlar, ben de ben de ben de yapayım diyorum; ama sonra bir de bakıyorum ki benim param yok, e hayatında köklü bir değişiklik yapmadan da bu tarz iyimser düşünceler kısa sürüyor.

anksiyetik_koala

Bunları yapma planını uzun zamandır ben de yapıyorum ama mahalleden dahi çıkabilecek maddi gücüm olmadığı için olmuyor haliyle ;)

Görüş Bildir