Takvim Gazetesi Medya Tarihine Geçti: 4 Lider Manşeti 'Pes Artık' Dedirtti

 > -

Almanya'nın önde gelen dergilerinden Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın da aralarında bulunduğu 4 lideri "Otokratların devrinde yaşayan insanlar" başlığıyla kapağa taşıdı. Hükümete yakınlığı ile bilinen Takvim gazetesi ise, Der Spiegel'in kapağını "Merkel'i değil Erdoğan'ı kapağa taşıdı" diye haber yaptı. 

Dergi kapağa, Erdoğan, Trump, Putin ve Cinping'i taşıdı.

Alman Der Spiegel Dergisi, "Otokratların devrinde yaşayan insanlar" başlığı ile ABD Başkanı Donald Trump'ı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i, Çin devlet başkanı Şi Cinping'i ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kapağa taşıdı.

Takvim Gazetesi ise 'Merkel'i değil Erdoğan'ı kapağa taşıdı' diyerek derginin kapağını haber yaptı.

Takvim gazetesi 'Kapak Oldu' başlığı ise manşete taşıdığı haberinde, derginin Erdoğan'ı yeni dünya düzeninin 4 lideri arasında gösterdiğini iddia etti. Takvim haberinde şu ifadeleri kullandı:

"Almanya’nın etkili dergisi Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeni dünya düzeni'nin 4 lideri arasında gösterdi. Almanya, terör sevdasına kapıldı. Aramızdaki 100 yıllık dostluğu bir kenara attı. Türk liderlerin gurbetçimizle buluşmasına karşı çıktı. Mitingleri yasakladı. Ama yine de halkın iradesine engel olamadı... Sandıktan 24 Haziran'da Erdoğan'ın çıkacağını tahmin eden Der Spiegel de Cumhurbaşkanı'nı, Trump, Putin ve Cinping ile kapağına taşıdı. "Yeni Dünya'yı işte bu liderler kuracak" yorumunu yaptı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise derginin kapağı için 'Elhamdülillah' yorumunu yaptı📹

Takvim gazetesinin haberine göre, Kocaeli'de düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, Der Spiegel dergisinin kapağı hakkında şu yorumu yaptı:

"Almanların bir dergisi var, kapağa 4 resim koymuş bir tanesi de benim. 'Dünyayı şekillendiren liderler' demiş. Elhamdülillah. Bu milletin evladı olarak bu hizmeti son nefesimize kadar devam ettireceğiz."

Takvim gazetesinin manşeti sosyal medyada da yankı buldu👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir