Görüş Bildir
Haberler
Taksiyle Dilenmeye: Kayseri'de Çöpten Yiyecek Topluyormuş Gibi Yapan Dilenciler Rezidansta Kalıyormuş

Taksiyle Dilenmeye: Kayseri'de Çöpten Yiyecek Topluyormuş Gibi Yapan Dilenciler Rezidansta Kalıyormuş

Kayseri Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin, rezidansta kalan ve çalıştıkları bölgelere gidiş gelişlerinde taksiyle seyahat eden dilencileri deşifre ettiği bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri il genelindeki denetimlerinde, farklı kentlerden gelerek özellikle alışveriş merkezleri, marketlerin yakınlarında bulunan çöp konteynerlerinin önlerinde poşetle getirdikleri yiyecekleri buradan toplamış gibi davranıp insanların duygularını sömüren ve yanlarındaki çocuklarıyla para toplayan dilencilere müdahale ederek, onları bu bölgelerden uzaklaştırdı.

Rezidansta yaşayıp taksiyle gelmişler

Rezidansta yaşayıp taksiyle gelmişler

Zabıta ekiplerince yapılan araştırmalarda, bu yöntemi kullanan dilencilerin belirledikleri noktalara taksilerle gidip geldikleri, kiralık rezidanslarda kaldıkları ve vatandaşların para dışında verdikleri yiyecekleri çöpe attıkları tespit edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Kayacık, çöp konteynerlerinden çocuklarıyla yiyecek topluyormuş görüntüsü vererek dilencilik yapan kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

'Bu gibi insanlara para verilmemesini vatandaşlarımızdan rica ediyoruz'

'Bu gibi insanlara para verilmemesini vatandaşlarımızdan rica ediyoruz'

Bu kişilerin asıl amaçlarının marketten çıkan veya yoldan geçen insanlardan para almak olduğunu vurgulayan Kayacık, 'Bu gibi insanlara para verilmemesini vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin talepleri valilik, belediyeler ve kaymakamlıklar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından karşılanmaktadır' ifadelerini kullandı.

Kayacık, ana arterlerde ve kavşaklarda cam silen, dilencilik yapan, küçük yaşta çalıştırılan çocuklara ve çöpten yiyecek topluyormuş görüntüsü vererek para toplayan kişilere yönelik denetimlerinin aralıksız devam edeceğini kaydetti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

Dilenciye para veren dünyanın en gerizekalı insanıdır.

Sedat Yılmaz

Bununla ilgili neden kanun çıkmıyor anlamıyorum. Kağıt toplayıcılarının ekmeklerine göz dikiliyor da bu sülüklere neden izin veriliyor? Bu dilencilerin bütün... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Sırasıyla :D

Ahmet Yavuz

nah size para hicbir zaman vermedim vermemde