Görüş Bildir
Haberler
Aynı Aileden 8 Kişi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti: 'Genetik Yapımız Araştırılsın'

Aynı Aileden 8 Kişi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti: 'Genetik Yapımız Araştırılsın'

Rize'nin Güneysu ilçesinde 5,5 ayda aynı aileden koronavirüs nedeniyle 8 kişi hayatını kaybetti. Aile genetik yapılarının araştırılmasını ve aşı için öncelik tanınmasını istedi.

İstanbul’da yaşayan Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, rahatsızlanınca yakınları tarafından hastaneye götürüldü. Burada baba ve oğlunun yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Muhammet Genç hastanede, oğlu Burak ise evde tedaviye alındı. Evde izole olan Burak Genç, geçirdiği kalp krizi sonucu 6 Kasım’da hayatını kaybetti. Burak Genç’in cenazesi, memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine bağlı Gürgen köyünde toprağa verildi.

Babası da hayatını kaybetti

Babası da hayatını kaybetti

Oğlu Burak Genç’in ölüm haberinin ardından hastanede durumu ağırlaşan Muhammet Genç de 12 Kasım'da yaşamını yitirdi. 3 çocuk babası Muhammet Genç, oğlunun defnedildiği kabristanlıkta, gözyaşları arasında defnedildi.

Cenaze ve taziyelerden bulaştı

Cenaze ve taziyelerden bulaştı

Taziye ve cenazelerde koronavirüse yakalanan aynı aileden Bünyamin Genç 1 Aralık’ta, İbrahim Genç (53) 4 Aralık’ta, Ali Genç (58) ise 11 Aralık'ta öldü. Ali Genç'in tedavi gören kardeşleri Fatma Duman (55) 18 Aralık’ta, Aysel Peçe de (46), 21 Şubat'ta hayatını kaybetti. Ahmet Genç (43) de dün aynı hastalıktan hayatını kaybetti. Ahmet Genç, alınan tedbirler eşliğinde toprağa verildi.

Ölenlerden Muhammet, İbrahim ve Ahmet Genç’in kardeş oldukları belirtildi. Ölenler arasında Muhammet Genç’in oğlu Burak Genç, kayınbiraderi Ali Genç, Ali Genç’in oğlu Bünyamin ile kız kardeşleri Fatma Duman ve Aysel Peçe de yer alıyor.

"Genetik yapımız araştırılsın"

"Genetik yapımız araştırılsın"

Yaklaşık 5,5 ayda 8 kişiyi koronavirüs nedeniyle toprağa veren aile, genetik yapılarının araştırılmasını istedi. 

3 kardeşi ile yeğenini toprağa veren Ali Genç, “Vatandaşlar çok dikkatli olsunlar. Bu hastalığın şakası yok. Bizim ailenin canı yandı, kimsenin canı yanmasın. Biz ailenin geri kalanının genetiğinin araştırılmasını istiyoruz. Bizim genlerimizde bir problem var galiba. Bizi grip gibi de alsa götürüyor bu hastalık. Aşımızın yapılmasını istiyoruz. Üç kardeşim, bir yeğenim, bir kayınbiraderim onun oğlu ve 2 baldızımı toprağa verdim. 5,5 ayda peş peşe gelen bu ölümler nedeniyle genetiğimizin araştırılmasını bekliyoruz. Devlet bize öncelik versin, çoluk çocuğunuz aşılarını yaptırsın biz de bir rahat edelim. Bu süreci ne olur ciddiye alın konulan kurallara uyun” dedi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halit Demir

Allah sabır versin çok üzüldüm. Bu aileye keşke aşı önceliği verilse. Yazık ya hepsi de orta yaşta insanlar. Ölenlere Allah rahmet eylesin.

Pasif Kullanıcı

Araştırılmışı var; radyasyonlu çaylar fındıklar.

Volkan Semiz

Bu gülen ve kalp emojisi atan insanlığını yitirmiş yaratıklara ne demeli neye gülüyon o kadar insan ölmüş